chem232

Priklausomi
  • Pranešimai

    258
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

chem232 Blogų įrašai

  1. chem232
    Kaip Silent Hill serijos fanas, noriu pasidžiaugti, kad įveikiau naujausią šio žaidimo dalį Silent Hill: Downpour. Nors žaidimas pereitas, bet galvoje paliko daug minčių, kurias ir norėčiau papasakoti šioje apžvalgoje.
     

     
    Kūrėjas: Vatra Games
    Leidėjas: Konami Digital Entertainment
    Platformos: XBOX 360, Playstation 3
    Žanras: Siaubo-išgyvenimo
    Išleidimo data: 2012 03 13 (Šiaurės Amerikoje), 2012 03 30 (Europoje), 2012 04 05 (Australijoje)
    Grafinis variklis: Unreal Engine 3

    XBOX 360 informacija DVD tipas: XGD2 
    Žemiausia reikalinga Dashboard'o versija: 2.0.13599.0
     
    Prologas
     

     
    Pagrindinis šio žaidimo veikėjas yra Murphy Pendleton - kalinys, artimiausiu metu turintis būti perkeltas į kitą kalėjimą. Visai nebetoli savo kelionės tikslo į avariją papuola Murphy ir kitus kalinius pervežantis autobusas. Kaip ir galima numanyti, pagrindinis veikėjas šią avariją išgyvena ir bando kuo greičiau sprukti iš avarijos vietos. Bėgdamas Murphy ieško artimiausios gyvenvietės, nors vėliau labiau už viską norės iš jos pasprukti... Koks tai miestelis? Be abejo, kad Silent Hill!
    Silent Hill - tai tartum muziejus, kurio pagrindinis eksponatas esate Jūs pats. Būdami čia privalėsite pažiūrėti realybei į akis ir priimti ryžtingus sprendimus, antraip liksite čia įkalinti amžiams. Kadangi pagrindinis veikėjas - kalinys, galima numanyti, kad siužetas žada būti įdomus.
     

     
    Esminiai aspektai, pagal kuriuos vertinau žaidimą yra techniniai aspektai, siužetas, garso efektai ir grafinė pusė. Nuoseklaus teksto šį sykį nebus, bus tiesiog pateikti atskiri faktai, sugrupuoti į teigiamus (+), neutralius (+-) ir neigiamus (-). Po to pateikiamas trumpas skilties vertinimas-apibendrinimas. Blogo pabaigoje pateikti kiekvieno aspekto vertinimai, tada išdėstytas bendras žaidimo įspūdis bei duotas mano asmeninis žaidimo galutinis įvertinimas.
     
    Techniniai aspektai

     
    + Su pagrindine žaidimo siužeto linija susijusios vietos užima nedidelę dalį visos žaidėjui prieinamos miestelio teritorijos. Taip yra dėl šalutinių užduočių gausos, kurioms su pagrindiniu siužetu nesusijusios teritorijos ir yra panaudotos.
    + Žaidimo pradžioje leidžiama atskirai pasirinkti žaidimo veiksmo ir galvosūkių lygius.
    + Žaidime mūsų laukia ankstesnėse dalyse dar nematyta Silent Hill teritorija, esanti į rytus nuo Silent Hill 2 veiksmo vietos, pietrytiniame Toluca ežero krante.
    + Žaidime yra nemažai vietų, kur pateikiama klasikinė, iš ankstesniųjų SH žinoma kamera.
    + Žaidime yra nuorodų į Silent Hill 1, Silent Hill 4: The Room bei Silent Hill: Homecoming.
    +- Žaidėjas, eidamas pro duris, jas atidaro. Man asmeniškai priimtinesnis iš senesnių SH dalių likęs variantas, kai prieini prie durų ir darydamas išgirsti tik atidarymo garsą, o po kelių akimirkų žaidimas tave įkelia kitapus durų. Tiesa, SH: Downpour kūrėjai pasistengė, kad praėjus pro duris ir paėjus kelis žingsnius į priekį pasigirsta nemalonus durų užsitrenkimo garsas.
    - Iš ankstesniųjų Silent Hill žaidimų esame įpratę, kad kontaktuodamas su įvairiais aplinkos komponentais pagrindinis veikėjas nuolat juos komentuoja, net jei tie daiktai visiškai siužeto prasme beverčiai. Silent Hill: Downpour žaidime to nėra. Tiesa, šis kūrėjų sprendimas dalinai pateisinamas, kadangi žaidime yra didžiulė teritorija, tad ir daiktų yra daug.
    - Nesunkūs galvosūkiai.
    - Einant į tam tikras vietas, iš kurių nebebus galima grįžti atgal, pavyzdžiui, lipant kopėčiomis, nušokant žemyn ar pasukant vožtuvą, žaidimas mūsų neklausia ar tikrai norime taip elgtis (YES<->NO).
    - Vietomis labai nepastovus kadrų per sekundę (FPS) skaičius.
    - Nors žaidimas labai dažnai išsisaugo automatiškai, vėliau įkeliant išsaugotą save'ą gali būti pasigesta kai kurių daiktų žaidėjo inventoriuje, kurie buvo paimti prieš išsaugojimą (asmeninė patirtis). Savepad'ai, kurių žaidime nėra, galbūt būtų išsprendę šią problemą.
    ----------
    Žaidime yra gerų techninių sprendimų, kurie atgaivino patį žaidimą, tačiau žaidžiant žaidimą susidaro įspūdis, kad nepaisant to, jog žaidimo išleidimas buvo atidėtas, kūrėjams vis tiek pritrūko laiko. Savo nuomonę grindžiu savepad'ų nebuvimu ir nepastoviu FPS, net ir įsirašius žaidimą į HDD (XBOX 360).
     
    Siužetas
     

     
    + Doras žmogus ar paskutinis niekšas? - Viskas priklauso nuo Jūsų veiksmų žaidime. Gauta žaidimo pabaiga iš 6-ių skirtingų galimų atskleis ne tik Murphy likimą, bet ir parodys jo praeitį iki žaidimo veiksmo, kuri, priklausomai nuo pabaigos, irgi gali keistis.
    + Didelis šalutinių, su pagrindiniu siužetu nesusijusių užduočių kiekis. Tik gaila, kad jos su pagrindiniu siužetu neturi jokio tiesioginio ryšio.
    + Murphy Pendleton - mano manymu ryškiausia asmenybė iš visų SH žaidimų pagrindinių veikėjų.
    + Trumpa, bet labai informatyvi ir įdomi žaidimo pagrindinė istorija.
    ----------
    Nors minusų ir nėra, bet vis tik yra šioks toks nusivylimas, nes tikėjausi siužeto prasme masiškesnio žaidimo.
    Garso efektai
     

     
    + Muzika ir fone skambantys garsai primena mums, kad žaidžiame tikrai Silent Hill serijos žaidimą. Žaidime tylos beveik nebūna, o vaikščiodami po tam tikras vietas išgirsime joms būdingų garsų, pvz. užeidami į vaikų kambarį girdėsime vaikų juoką, o būdami banke girdėsime žmonių šurmulį. Tartum būtume visai šalia realaus, pilno žmonių pasaulio..
    +- Ilgesnį laiką tyrinėjant tą pačią teritoriją, tie patys foniniai garsai pradeda erzinti.
    ----------
    Nepaisant kompozitoriaus pasikeitimo, su garso paruošimu žaidimui susidorota labai gerai.
     
    Grafinė pusė
     

     
    + Autentiška, savotiškai gyva aplinka miestelio, kurį visai neseniai apleido gyventojai. Visur vyrauja netvarka, formuojanti nejaukumo įspūdį.
    - Nelabai detalūs veikėjų veidai. Dėl to juose beveik nesimato emocijų kaitos. Kad veikėjas yra išsigandęs, suprasti galima tik iš jo laikysenos - truputį pasilenkia į priekį ir nerimastingai žvalgosi į šonus.
    - Labai atmestinai sukurti medžiai ir jų tekstūros.
    ----------
    Grafika nėra bloga, bet ne iki galo išnaudota (c'mon, juk Unreal 3 variklis!).
     
    Valdymas/monstrai
     

     
    + Galimybė kautis plikomis rankomis.
    + Ribotas inventorius (1 ginklas + 1 šaltasis ginklas).
    + Galimybė vienu mygtuko paspaudimu pažvelgti per petį.
    + Net trys skirtingi apšvietimo būdai: žibintuvėlis, žiebtuvėlis ir UV žibintuvėlis.
    + Personažas monstrų atžvilgiu sukurtas silpnesnis nei ankstesniuose žaidimuose. Dėl šios priežasties dažniau labiau apsimoka bėgti nei kautis.
    + Atakuojant priešininką smūgių serija dar nereiškia, kad priešininkas negali perimti iniciatyvos.
    + Galimos monstrų atakos 'per atstumą'. Tuo metu žaidėjas negali judėti.
    - Labai skurdi monstrų įvairovė.
    ----------
    Nepaisant pagyrų gausos, kovos technika iš esmės išlieka 'medinė'. Kita vertus, nei vienas Silent Hill žaidimas kitokios ir neturėjo. Apgailėtina, kad žaidime yra labai mažai rūšių monstrų.
     

     
    ----------
     
    Reziumė
     
    Žaidimas turi tam tikrų trūkumų, tokių kaip nedidelė veiksmo apimtis, nesunkūs galvosūkiai ar primityvi kovos sistema. Vis dėlto man asmeniškai Silent Hill: Downpour yra pats geriausias ne Konami šios serijos žaidimas (Konami sukūrė pirmąsias keturias SH dalis). Puiki atmosfera, daug, nors ir nesudėtingų, galvosūkių. Tačiau žaidimas neatrodo visiškai išbaigtas.
     
    Techniniai aspektai: 9
    Siužetas: 9
    Garso efektai: 10
    Grafinė pusė: 8
    Valdymas/monstrai: 8/6

    Bendras įvertinimas: 8.5. Žaidimą rekomenduoju visiems prijaučiantiems Silent Hill serijai.

  2. chem232
    Kai buvo paskelbti naujosios nešiojamos konsolės PS Vita techniniai duomenys, daugeliui pasidarė smalsu, kaip šioje konsolėje atrodys populiarių žaidimų serijų žaidimai, tokių kaip GTA, Gran Turismo, Call of Duty, Uncharted ar kasmet papildoma FIFA, PES, NBA ir WWE serija. Be abejo, minėtų žaidimų kūrėjų komandos jau atlieka arba planuoja ateityje atlikti šiai konsolei skirtų žaidimų kūrimą ir testavimą, o kol kas siūlau paskaityti apie FIFA Football (aka FIFA Soccer Šiaurės Amerikoje) futbolo simuliatorių, prekyboje pasirodžiusį konsolės pasirodymo dieną. Apžvalgą pateiksiu interviu pavidalu.

    Kūrėjas: EA Sports
    Leidėjas: Electronic Arts
    Platformos: PS Vita
    Žanras: Sporto simuliatorius
    Išleidimo data: 2012 02 15 (Šiaurės Amerikoje), 2012 02 22 (Europoje), 2012 03 15 (Japonijoje)
    Pilnos versijos dydis: 2,8 GB
     
    Kodėl pasirinkai būtent FIFA Football, o ne kokį nors kitą PS Vita žaidimą?
    - Kadangi jau turėjau Uncharted: Golden Abyss žaidimą, turintį šaudyklės elementų, norėjosi pabandyti kokį sporto/lenktynių simuliatorių, kuris taip pat išnaudotų šios konsolės galimybes. Sprendimas nebuvo lengvas, nes dvejojau tarp ModNation Racers, Ridge Racer, F1 2011 ir FIFA Football. Pasirinkau pastarąjį dėl to, nes žinojau, jog jį labiausiai "išnarstysiu", prie jo praleisdamas daugiausia laiko. Be to, labai patiko žaidimo demonstracinė versija.
    Kuo žaidimas ypatingas lyginant su kitais nešiojamoms konsolėms sukurtais futbolo simuliatoriais?
    - Visų pirma reikia paminėti nešiojamoms konsolėms santykinai aukštą raišką (qHD, 960x540). Taip pat žaidime yra arena (treniruočių aikštė), įsijungianti vos užsikrovus žaidimui, ko iki šiol nešiojamose konsolėse nebuvo (nesu tikras dėl FIFA 12 3DS). Karjeros rėžimas niekuo nenusileidžia namų konsolių versijoms (XBOX360 / PS3). Būtinai reikia paminėti ir unikalų valdymą.


    Kas ten per unikalus valdymas? Nejaugi namų konsolėms skirtų futbolo simuliatorių valdymas nėra pats kokybiškiausias?
    - Dėl kokybės nesiginčysiu, nes sutinku, kad namų konsolėse valdymas yra preciziškesnis ir sudėtingesnis, tačiau PS Vita FIFA Football pasižymi unikaliomis valdymo savybėmis, kurio namų konsolės išvis neturi. Visų pirma galiu paminėti galimybę atiduoti kamuolį tam žaidėjui, ant kurio paspaudžiu lietimui jautriame ekrane. Taip pat piršto paspaudimu ant vartų galiu parinkti tą vartų vietą, į kurią noriu smūgiuoti. Labai svarbu paminėti ir lietimui jautrios konsolės nugarėlės funkciją, kuri man bene labiausiai ir patiko. Konsolės nugarėlės matrica yra tartum futbolo vartai - kurią nugarėlės vietą paliečiu, ten mano valdomas žaidėjas ir taiko smūgiuoti. Visais atvejais lietimo/spaudimo trukmė apsprendžia smūgio stiprumą. Ekrano apačioje parodoma, į kurią vartų vietą nusitaikėme smūgiuoti ir ar smūgis nebuvo per stiprus (žalia arba raudona spalva). Beje, žaidime yra išlikęs ir klasikinis valdymas.
    Liečiama nugarėlė žaidimui tikrai yra reikalinga. Bet jei žaidi svarbias rungtynes, nejaugi dar randi laisvą sekundę atitraukt dešinę ranką, kad liečiamu ekranu atliktum perdavimą norimam žaidėjui?
    - Esant greitam žaidimo tempui šiam pastebėjimui pritarčiau, bet manau, jog liečiamo ekrano funkcija nepamainoma baudos smūgiuose, 11 metrų baudiniuose ar keliant kampinį. Be abejo, pirmųjų dviejų aplinkybių atveju galima pasinaudoti ir liečiama nugarėle.
    Vis tik neįtikėtina, kad žaidimas būtų visiškai toks pats kaip namų konsolių, nekreipiant dėmesio į raiškos skirtumus. Ko šiam žaidimui trūksta?
    - Aš ir nesakiau, kad žaidimas idealus. Didžiausi trūkumai, kuriuos pastebėjau, yra susiję su tam tikrų žaidimo funkcijų/komponentų nebuvimu, kurių trūkumą galima paaiškint matyt tik laiko stoka. Šiame žaidime negalime susikurti savo komandos bei nufotografuoti ir iš nuotraukos pritaikyti veido tekstūrą savo kuriamam žaidėjui, nors konsolė kamerą turi. Nėra ir Live Season funkcijos. Taip pat man užkliuvo tai, kad EA SPORTS TRAX'e yra tik 8 dainos (sąrašas pateiktas paskutiniajame screenshot'e), tuo tarpu kai FIFA 12 žaidime jų yra 39. Nors žaidimas užima 2,8 GB, papildomos dainos būtų pridėjusios ~200 MB prie bendros apimties, bet net ir tokiu atveju žaidimo apimtis nusileistų Uncharted: Golden Abyss (3,2 GB), tad nematau logikos tokiame EA sprendime. Tiesa, žaidime paliktos tikrai "vežančios" dainos. Dar man užkliuvo tas dalykas, kad liečiamas ekranas nėra visai panaudotas žaidimo meniu valdymui. Kiekvienai parinkčiai gal toks valdymas ir nėra reikalingas, bet tikrai galėtų veikti, pavyzdžiui, komandų pasirinkimo lange. Taip pat nenustebkite, kad kai kuriuose meniu punktuose (pvz. Team Management) mygtukai :cenzura: neveiks, o veiks tik kairysis analogas. Maža smulkmenėlė, bet jei esi įsijautęs į žaidimą ir nori greitai atlikti keitimą, gali pagalvot, kad Vita pastrigo
    Kokia tavo nuomonė apie žaidimo Online rėžimą?
    - Savo nuomonę apie Online pateiksiu vėliau, o kol kas siūlau pasižiūrėti nuotraukas iš mano sužaistų varžybų. Su Arsenal komanda bandysiu įveikti Manchester City (World Class lygis).

    Komandų pristatymas prieš varžybas. Tiesa, kai rodomi į aikštę įeinantys žaidėjai ir yra sustoję į vieną eilę, yra šioks toks kadrų per sekundę (FPS) sumažėjimas. Šią tendenciją galima pastebėti ir žaidimo demonstracinėje versijoje.

    Ankstyva Arsenal gynėjų klaida.

    Keitimas varžovų komandoje.

    Psichologiškai palaužta namų komanda laukia mačo pabaigos.

    Žaidėjai iš arti.

    Reitingai kalba patys už save, gal kitą kartą pasiseks geriau..

    Nepaisant sutriuškinimo gan padori pozicija ir galimybė pakovot dėl TOP 4 ateityje.

    Jau minėtas EA Sports TRAX.

    Prieš papasakodamas apie Online rėžimą dar galiu paminėti, kad mano subjektyviu vertinimu žaidimo AI yra šiek tiek lengviau palaužiamas nei FIFA 12, kurio XBOX 360 versijoje aš žaidžiu Professional lygiu ir retai mušu daugiau nei 2 įvarčius. Tuo tarpu ant PSV FIFA Football pasirinkęs Professional lygį varžovams visada mušu po 3-4 įvarčius. Bet čia menka bėda, nes vis tiek galima susirast sau tinkantį lygį.
    FIFA Soccer Online rėžime galima dalyvauti turnyruose, kur konkretaus varžybų tvarkaraščio nėra, o turnyro dalyviai tiesiog vienas kitą kviečia sužaisti rungtynes. Taip pat yra ir Head to Head parinktis, kuri leidžia pasikviesti sužaisti draugiškas varžybas konkretų PSN narį arba burtų keliu parenka panašaus pajėgumo PSN vartotoją, kuris yra panašaus pajėgumo. Konkretaus vartotojo pajėgumą apsprendžia EA, analizuodama žaidėjo rezultatus Online. Iki šiol nesu bandęs FIFA žaisti internete, tai nevertinu Online rėžimo pagal tai, ko jame trūksta, o tiesiog džiaugiuosi, kad nešiojama konsolė man leidžia sužaisti draugiškas varžybas su ispanu ar prancūzu.
    Tavo galutinis verdiktas šiam žaidimui.
    - Galiu drąsiai teigti, kad šis žaidimas, nors ir neturi visų funkcijų, kaip namų konsolių FIFA versijos, bet kol kas yra vienareikšmiškai geriausias futbolo simuliatorius nešiojamoms konsolėms. FIFA Football jau yra panašesnis į stacionarių konsolių FIFA versijas, o ne į kitų nešiojamų konsolių versijas, manau tai didelis pliusas. EA futbolo koncepciją PSV konsolėje mes jau žinome, dabar įdomu, kaip ant PSV atrodys Pro Evolution Soccer 2013. Mano patarimas būtų toks: jeigu turite PSV ir norite šio žaidimo, tikrai rekomenduoju įsigyti, tuo tarpu tiems gamer'iams, kurie dar neturi PSV, bet rimtai svarsto apie konsolės ir FIFA Football pirkimą, siūlau palaukti iki rudens, kai šiek tiek bus atpigusi konsolė, ir, išbandžius FIFA 13 ir PES 2013 demonstracines versijas, apsispręsti. Mano balai būtų tokie:
     
    Raiška: 9
    Gameplay: 9
    Funkcijos/meniu: 9
    PS Vita realizavimas: 10
    Garsas: 9
    Online: 10
     
    Bendras įvertinimas: 9. Tikrai labai geras žaidimas, turintis rasti vietą kiekvieno futbolui neabejingo PS Vita turėtojo žaidimų kolekcijoje.
     
    Ačiū už pokalbį.