BadBoyyy

Veteranai
  • Pranešimai

    624
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    16
  • Atsiliepimai

    100%

BadBoyyy Blogų įrašai

  1. BadBoyyy
    Pripažinsiu man Nintendo ženklas niekada nekėlė asociacijos su sporto žaidimais. Tikriausiai kaip ir daugelis, pirmiausiai išvydę Nintendo logotipą, pagalvoja apie nuostabius ir spalvingus herojus, kaip Mario, Zelda, Kirby ar mažyčius panašius į augalus Pikmin narsuolius. Tačiau jei pažvelgsime į Nintendo Entertainment System / Famicom istorijos puslapių pradžią, išvysime daugybę startavusių sporto žaidimų. Pirmieji starto žaidimai šiam žaidimų kompiuteriui buvo: Baseball, Golf, Soccer, Tennis. Pavadinimai nusako daugiau nei tik žaidimo pavadinimą, bet ir sporto rūšį, kurią gausime pradėję žaidimą. Matomai tai buvo daroma dėl to meto pirkėjų, viskas konkretu ir nusakoma vienu žodžiu reiškiančiu kurią nors sporto šaką. Šį kartą griebiame teniso raketę ir leidžiamės į teniso kortus, išbandysime Tennis žaidimą.
    Galimybių ribose
    Tennis buvo kepamas Nintendo įsčiose, t.y. kompanijos viduje. Galimai norėtą pademonstruoti kaip ir daugelio to meto gamintojų, kad sporto žaidimus galima žaisti, ne tik lauke, ne tik arkadose, bet ir namie - prie TV ekranų. Šis teniso žaidimas primena, ką tik pradėjusio virėjo karjera virtuvėje. Įžanginis žaidimo ekranas, trumpa įvadinė muzikos melodija ir tenka suprasti kad tai tikrai nebus 5 žvaigždučių turinys. Spustelėjus Start mygtuką, mus pasitinka keli žaidimo režimai: 1 prieš 1, 2 prieš 2. Kas neįdomu, kad prieš šalia sėdintį draugelį sužaisti negalėsime, o žaidimas siūlo šalia sėdinti imti į parankę ir mesti iššūkį kompiuterio valdomiems priešininkams. Dar galima pasirinkti vieną iš penkių sunkumo lygių, tai čia projektuojama kaip skirtingi varžovai, tik bus tas pats tapetas. Tačiau pasitelkus vaizduotę, galima įsivaizduoti, kad tai penkių lygių žaidimas ir jo viršūnėje lauks pvz. Pete Sampras. Kad galimybės buvo ribotos išduoda vienintelė mums siūloma teniso arena ir žiūrovų statiškas vaidmuo į laimėtą tašką, net jokio šurmulio jie neišleidžia. Sąlyginai atrodo kad žaistume ping-pong'ą, nes bene vienintelis garsas kurį girdėsime žaidimo eigoje, bus kamuoliuko atmušimas. Bent teisėjo vaidmuo buvo patikėtas Mario, tai žaidimui suteikia šiek tiek autentiškumo.
    Garsiai nublankstantis pasitikėjimas

    Reklama iš geriausių lūpų: "Tu tikrai pagalvosi kad esi teniso aikštyne"
    Pilna apžvalga rasite Gamelement.eu svetainėje, gero skaitymo!
  2. BadBoyyy
    Oficialus Nintendo išleistų žaidimų skaičius Nintendo Entertainment System yra 1395 žaidimai. Iš jų beveik pusę t.y. 681 žaidimai buvo išleisti išskirtinai tik Japonijoje, todėl nenuostabu, kad Mes - kilę iš Vakarų, apie daugelį žaidimų net nenutuokėme. Be abejo norint perprasti šiuos žaidimus, turėjai suprasti bent dalinai japonų kalbą, todėl dažniausiai tekdavo nuleisti rankas. Bet ir į mūsų kiemą atėjo vasara, nes pradėjo rastis vis daugiau fanų, kurie panoro išversti žaidimus į anglų kalbą. O šūkis - "O kas jei ne Mes?" (autoriaus postringavimas), tik paspartino visą šitą reikalą, ko pasekoje atsirado nuostabus saitas - Romhacking. Kiekvienas besivadinantis retro maniaaaaaku privalo žinoti šią svetainę, kuri per laiką sukaupė didelį bagažą žaidimų vertimų ir daugybę kitos svarbios retro žaidimų medžiagos. Kaip jau minėjau anksčiau, mano iššūkis reikalauja išbandyti visus NES/Famicom egzempliorius. Tad naršydamas po plačiąją Nintendo 8 bitų biblioteką aptikau pavadinimą Wagyan land, mūsuose žinomas pavadinimu Wagan Land ir nutariau be abejo jį išbandyti ^^
    Žalia gyvybė Wagyan
    Tik Japonijoje pasirodęs šis Famicom platformeris gali iš pirmo žvilgsnio atrodyti kaip lengvas pasivaikščiojimas ir skirtas mažiems vaikučiams pabiručiams. Tačiau neapsigaukite, nes turinys yra daug suktesnis, nei pasirodys įžengus į pirmąjį žaidimo lygį. Kompanijos Namco originaliai sukurtas žaliasis robotas-dinozauras vardu Wagyan pirmą kartą viešumoje buvo parodytas dar 1987 metais. Tai buvo arkadoms skirtas elektromechaninis žaidimas, kuriame jis ištardavo tris frazes (video). Neaišku ar didelio populiarumo dėka, ar įvairių idėjų komposte gimė video žaidimas su šiuo personažu. Kūrimo procesas buvo pavestas studijai Now Production, o žaidimą išleido Namco padalinys Namcot. Namcot skyrius buvo atsakingas už žaidimų kūrimą-leidybą konsolėms Japonijoje, o tuo tarpu pagrindinė struktūra Namco savo dėmesį skyrė arkadoms. Kaip sakoma pasidalino rinkos pyragą.

    Siužetas pasakoja apie išprotėjusį mokslininką Dr. Devil (kvepia minčių lietumi), kuris nori pavergti Vagilandijos salą, o Mes aišku stojame į kovą prieš blogio sėbrus. Įsijungus Wagan Land mus pasitiks žaismingai spalvotas žaidimo pavadinimas, kuris tikrai pripažinsiu paglosto akis. Pradėjus žaidimą išvysime detalų salos žemėlapį, kuris mums keliaujant nuolatos primins kokioje Mes esame žaidimo fazėje. Keliaujant per lygius, galėsime kartais pasirinkti kuriuo keliu toliau norime keliauti. Šios parinktys leis žaidimą peržaisti mažiausiai kelis kartus, kad išlandžiotume visus salos kampelius. Beveik kaip Super Mario Bros 3 pasaulyje... žinoma perdedu.
    Pilna apžvalga rasite Gamelement.eu svetainėje, gero skaitymo!
  3. BadBoyyy
    Gamelement pristato pirmąjį (tikimes ir ne paskutinį) "Liepos mėnesio challenge!" Žinote, kaip tame žaidimų pasaulyje būna, perki perki, o žaisti nėra kada. Ogi laikas juos prisiminti ir pagaliau išbandyti!!! Taigi narsuoliai, ar Jūsų pasiruošę atiduoti liepą savo žaidimų katalogo valymui? Jei TAIP! Junkites prie mūsų ir be gailesčio kovosime su pamirštais, nugulusiais, bei dulkes renkančiais žaidimais liepos mėnesį!
    Pirmiausią neskubėkite ir išsirinkite žaidimų konsolę (kuo senesnė tuo geriau), su kurią norėsite leisti laiką visą mėnesį. Tik savęs neapgaudinėkite, šio iššūkio tikslas išvalyti susikaupusį "backlog", tad "turgiaus perliukus" meskite į šalį, nes scenoje pasirodys tik originalai. Kai pagaliau ištraukėte tą vienintelę, laikas peržvelgti žaidimų sąrašą. (Rekomendacija) Čiupkite įvairių žanrų žaidimus, tik neapsistokite ties RPG žaidimais, nes žinote kaip su jais būna, pradedi liepą baigi gruodį (per švelniai pasakyta). Iki 10 žaidimų į valias, nebent Jums vasaros atostogos ir laikas yra Jūsų sąjungininkas. Tada pasiruoškite visą aparatūrą, kad lemputės šviestų, kolonėlės skambėtų, pultelis klausytų, na ir žaidimai suktųsi. Ir ką Jūs jau pasiruošę leistis į liepos mėnesio challenge, gale mėnesio susumuosime pereitus žaidimus ir apžvelgsime bendrai visą mėnesį. Tik nesukčiauk, nes viska daroma Tavo/Mūsų labui, čia ne kontrolinis, o bandymas priminti, kad turi žaidimų daugiau nei proto.
    Gamelement komentaras: Aš asmeniškai rašysiu "Liepos mėnesio challenge" asmeninius įrašus, kaip man sekasi įveikti mano užsigulėjusią Playstation 2 kolekciją. Žaidimų sąrašą jau turiu, viskas pajungta, tik trūksta manęs, kad pradėčiau kelionę po neatrastą žaidimų biblioteką. Įdomu bus pamatyti kaip man ir kitiems dalyviams seksis žaisti, tik su viena žaidimų konsolę ištisą mėnesį. Kokius žaidimus įveiksiu, o kuriuos mesiu vos tik pradėjęs? Ar susitvarkysiu su pagundomis? Ar pulteliai atlaikys liepos karštį? Ar lazeris prisimins ką reiškią nuskaityti žaidimą? Į visus atsakymus bandysiu atsakyti asmeniniuose įrašuose.
    Armand Kiauleikis aka BadBoyyy - Gamelement
  4. BadBoyyy
    Nintendo" vaikystėje man suteikė daug įsimintinų akimirkų. Nors ir apie šią žaidimų kompaniją būdamas vaikas nieko nežinojau, tačiau jos "vaisiai" nuguldavo mano namuose. Kadangi "Nintendo Entertainment System" (Sutrumpintai "NES) nė vienas neturėjome, tai "klonai" mums suteikė tą patį džiaugsmą, ką 90-ųjų laikų vaikams, kurie turėjo originalias NES konsoles. Kadangi buvome pypliai, tai disketės keliaudavo iš vienų rankų į kitas, taip supažindinant mus su vis didesnę "Nintendo" žaidimų biblioteka. Tuo metu apie žaidimų vertimus irgi nieko nebuvome girdėję, tad svarbiausia buvo įstatyti disketę ir pliekti viską iš eilės. O kartą eilė atėjo nuotykių žaidimui "Moon Crystal".
    "Moon Crystal" dienos šviesą išvydo 1992 metais, kai NES konsolė jau keliavo "į pavėsį". Kūrėjas "Hector" išleidęs šį nuotykių žaidimą Japonijoje, tikėjosi jį išleisti ir Vakaruose, tačiau jų planams nebuvo lemta išsipildyti. Vakaruose NES žaidimų kompiuteris greičiau nuėjo užmarštyn, nei Japonijoje (prie to labiausiai prisidėjo žaidimų kompiuteris SNES). Todėl įvertinus rinka, buvo prieita, kad "Moon Crystal" lokalizacija nebus pradėta, o žaidimas liks "tekančios saulės šalyje".

    "Moon Crystal" siužetas prasideda dar nepaspaudus "START" mygtuko. Jame pasakojama apie Mėnulio kristalą, kuris turi antgamtiškų galių, o jo pagalba galima prikelti numirėlius. Tai žinodamas piktasis grafas Krimsonas pasiunčia nindzes, kurios ne tik pavogia minėtą brangakmenį, bet ir pagrobia pagrindinio personažo žaliaplaukio jaunuolio Riki Sleiterio šeima. Ir be abejo jaunuolis leidžiasi į nuotykių kelią, norėdamas sužinoti kas už viso to slepiasi. Įdomu tai, kad po kiekvieno lygio istorija tęsiasi ir joje susipažįstame su dar kitais veikėjais, kurie atskleidžia naujų detalių apie kitus personažus.
    Iš pikselių sukurti vaizdo intarpai šiame žaidime atrodo labai gerai. Naudojama ryškios spalvos, kurių pagalba kūrėjas "Hector" bando perteikti siužeto emocijas. Puikiai nupiešti personažų portretai, sukuria 90-ųjų anime (japonų animacija) laikotarpio dvasia.

    Iš viso mūsų lauks šeši lygiai, kurie skirsis ne tik savo išdėstymu, bet ir priešais, bei galvosūkiais. Grafiškai šio žaidimo varikliukui, tikrai neturiu priekaištų, nes gerai padirbėta su spalvų palete, o ir lygių detalizacija verta dėmesio. Visgi, kai kurie priešai atrodo labai blankiai. O pirmajame lygyje (pavadinimu "Evil Forest") patirsite efektą vadinama "kraujuojančios akys". Skamba linksmai, bet šis efektas yra akims "peilis". Būkite atsargūs, nes mirguliuoja kaip reikalas. Kūrėjai žaidimo lygius išmėtė per kelis skirtingus "langus", to pasekoje mes nematome kas mūsų laukia, kai lipame į viršų ar leidžiames į apačią. Aišku kaip ir daugelyje NES žaidimų, priešai visada atsiranda iš naujo.
    Šio žaidimo taip lengvai neįveiksite, jei neišmoksite priešų judėsių, lygių dizaino. Kartais atrodo neįmanoma pereiti tam tikros vietos nepraradus gyvybės. Tačiau pritaikius tam tikra taktika, Jus prabėgsite vietas, kurios anksčiau atrodė sunkiai įveikiamos. Todėl nenustebkite, kad teks kartoti tam tikras vietas, ne kartą ir ne du kartus. Tikriausiai tai žinodami, kūrėjai sukūrė nesibaigianti "continue", kurio pagalba tęsime kelionę šiame pasaulyje.
    Įdomi žaidimo savybė (kurią teks naudoti...ir naudoti) yra "grab the ledge". Dažnai šokinėjant teks kabarotis nuo atbrailų, tai darysite dažniau nei kovosite su priešais. Į pagalbą mums ateis skrynelės, kuriose bus įmanoma rasti įvarių bonus daiktų, pvz. geresnis ginklas, dvigubas šuolis ar papildoma gyvybė. Tikriausiai pati keisčiausia savybė bus nemirtingumas, kurios pagalba turėtume "bėgti ir nieko nebijoti", tačiau dėl žaidimo klaidos, dažniau Jus tapsite nematomas, ne tik priešams, bet ir sau. O dar keisčiau, kad pradėjus naują lygį, visi Jūsų "užtarnauti" bonus atributai dingsta kaip į vandenį.

    Garso takelis puikiai dera prie žaidimo pasaulio atmosferos. Vienas tinkamiausių pavyzdžių yra ketvirtas "kambarys", kai Riki skuba pasiekti salą. MIDI garsų kratinys savotiškai skubina žaidėją savo greita melodija. Vienas pastebėjimas, "NES laikais", Japonijos žaidimų industrija kūrdavo vienus "skaniausių" garso takelių. Faktas ^^
    Apibendrinant "Moon Crystal" žaidimą, jis tikrai vertas žaidėjų dėmesio. Nors ir nėra sunkiausias savo klasėje, bet norint jį įveikti, turėsite išmokti ir perprasti žaidimo pasaulį. Kadangi originali versija yra be vertimo, visgi žaidimą galima žaisti ir jį pereiti. Istorijos galbūt pilnai nesuprasite, tačiau siužetą ir jo vingius "pagausite". Bet norintiems pilnai išnarplioti žaidimą, siūlau užsukti čia. Rasite fanų pilna anglišką vertimą, kurio pagalba žaidimas taps prieinamesnis ir įdomesnis. Smagaus
    p.s. Jei Jums patiko šis įrašas, prašau pasidalinkite savo Facebook ar Twitter paskyrose.
    BadBoyyy aka Sumanytojas - Gamelement.lt
  5. BadBoyyy
    Tikriausiai daugelis prisimena laikus, kai imdavom baltą popieriaus lapą ir jame žaisdavome su draugais žaidimą "Laiveliai". Nors, tai daugiau sėkmės žaidimas, tačiau jo paprastumas, ji darė unikaliu ir prieinamu žaidimu kiekvienam norinčiam jį išbandyti. Tad nieko keisto, kad pirmieji "Nintendo Entertainment System" žaidimai buvo kuo paprastesni ir prieinami visų amžių žmonių grupėms (Reikėjo kažkaip gi sudominti visuomenę kompiuteriniais žaidimais). Būtent vienas iš tokių žaidimų yra "Battle City" apie kurį maniau niekada nerašysiu, tačiau kaip sako posakis, "niekada nesakyk niekada". Tad prikandu liežuvį ir kviečiu keltis į mūšio lauką.
    "Tankiukai" - šis žodis užkoduotas, kiekvieno žaidžiančio lietuvio pąsamonėje (prašom nemaišyti su naujadaru "World of Tanks"). Jei pasakėte šį žodį, viskas aišku apie ką "eina" kalba. Ir pąsamonėje nuvilnija nespalvoti televizoriai, perlituoti pulteliai ir geltonos kaip citrina disketės.

    "Tankiukai" pirmą kartą žengė į sceną 1980 metais, kai Japonų kompanija "Namco" išleido žaidimą "Tank Batallion", skirta žaidimų arkadoms. Tačiau 1983 metais pasirodęs "Šeimos kompiuteris" (ang. Family Computer) suteikė žaidimų kūrėjams galimybę perkelti arkadinius žaidimus tiesiai į žaidžiančių namus. Taip pasaulį išvydo žaidimas "Battle City", kuris yra pirmos kartos pusbrolis, mano jau minėtam "Tank Batallion" žaidimui.
    Šio žaidimo primityvumas yra pats didžiausias pliusas. Jūs valdote tanką, o prieš Jus ekrane matomas visas būsimas lygis, o užduotis paprasta kaip niekada - sunaikinti visus kitus tankus esančius televizoriaus ekrane ir apsaugoti simbolį/herbą - ERELĮ. Kiekvienoje "lentelėje" lukuriuos 20 šarvuočių, kurie stengsis savo ribotomis galimybėmis mus įveikti. "Battle City" žaidime priešų tankai skirstomi į trys kategorijas: įprastas tankas (juda lėtai, šaudo lėtai, šarvų neturi), greitasis tankas (super greitas, šaudo greičiau, šarvų neturi ir labiausiai nervina) ir storulis T (juda lėtai, šaudo lėtai, tačiau storiausi šarvai). Į pagalbą žaidėjams ateis papildomi bonusai, gaunami kai nukaunamas blykčiojantis tankiukas. Tai papildomos gyvybės, laikinas nemirtingumas, neperšaunama apsauga ERELIO, bet visų mėgstamiausias bonus daikčiukas bus "Žvaigždė". Paprastai šnekant, be jų žaidimą įveikti yra labai labai ir labai labai sunku. Ir jei surinksite žaidimo pradžioje trys "Žvaigždes", tapsite ne tik greitesnis ir efektyvesnis, bet ir storesnis (savotiška plastinė operacija).

    Bet esmė yra emocijos, jos auga ir keičiasi kartu su žaidimo intensyvumu. Besikeičiant lygiams ir jų dizainui, tenka priimti strateginius sprendimus, kur teisingai atsistoti lygyje, kur manevruoti ir kaip čia nepataikyti į savo draugą/draugę kitoje pusėje. O jei dar partneris "atstovi" savo kraštą, tai pasitikėjimas tik auga, o lygius pereiti daug lengviau, nes nereikia dirsčioti į kitą pusę ir šūkalioti "daryk tą!!!", "važiuok ten!!!". Komandinis darbas yra "Battle City" žaidimo pasidžiavimas, jei Jus sugebate iš pusės žodžio suprasti vienas kitą, tai žaidimą žaisti bus dar smagiau.
    Tačiau jokiu būdu nepradėkite šio žaidimo žaisti vienas pats, nes pasijusite nejaukiai arba nesmagiai. Kodėl? Ogi pirma, šis "tankiukų" žaidimas yra skirtas dviems žaidėjams, kitaip tariant "co-op" prie vieno ekrano. Antra, žaidimas vienam yra absoliučiai neįveikiamas (nepradėkite čia burbėti "emuliatoriai" ir t.t.). O trečia neišsigąskite, nes kai dar "internetas" buvo "Mamos įsčiose", visi žaidimus (leidžančius žaisti dviese) žaisdavo prie vieno televizoriaus. O žinokite kaip smagu su draugais žaisti šį žaidimą, patikėkite praleisite labai linksmai laiką, nes azartas pasiekti kuo aukštesnį žaidimo lygį, Jus užvaldys nuo pirmo prisilietimo. O dar tas draugų burnojimas "Oij kaip Tu čia žaidi....", "Ateik Antanai, parodyk kaip čia reikia žaisti", "Imk Imk žvaigždutę!!!" - emocijos liejasi per kraštus, taip galima apibūdinti šio žaidimo atmosfera. O jei neturi su kuo žaisti "Battle City", tai ką daryti tada? Blogiausiu atveju pasikviesk mane, nepažadu kad pasieksim 35 lygį, bet Antano pagalbos tikrai mums neprireiks. Smagaus
    p.s. Jei Jums patiko šis įrašas, prašau pasidalinkite savo Facebook ar Twitter paskyrose.
    BadBoyyy aka Sumanytojas - Gamelement.lt
  6. BadBoyyy
    "Youtube" tai platforma, kuri sugebėjo pakeisti mūsų gyvenimo įpročius ir tapti daugeliui televizoriaus atmaina. Jei anksčiau, norint pažiūrėti mėgstamą laidą "Kompiuterių stebuklai" (angl. "Cybernet") per Tele3, turėdavau laukti tam tikros dienos, tai šiandien viskas daug paprasčiau, nes galime žiūrėti savo mėgstama turinį, kada mums patogu ir per daugelį skirtingų įrenginių. Tuo pačiu "Youtube" kanalas sugebėjo pritraukti daugybę talentingų ir nepriklausomų kūrėjų, kurių siūlomas turinys yra daug įdomesnis ir aktualesnis, nei senasis televizijos formatas. Tad šį kartą noriu pasidalinti "Youtube" žaidimų kanalais, kurie mano manymu kūria kokybiška turinį ir daugeliui gali būti pavyzdys, kai pastovumas ir originalumas padaro kanalą patrauklų žiūrovui.
     

     
    Kas seka žaidimų industrija ne pirmus metus, žino (girdėjo) tokį puslapį kaip Gametrailers. Šis puslapis geriausiais savo laikais, buvo tikras "skanėstas" žaidėjams. Nes čia buvo apstu medžiagos apie žaidimus, ne tik apžvalgos, naujausi treileriai, bet ir daug kokybiškų laidų su daugybę įdomių asmenybių. Kadangi puslapis buvo parduotas, o vėliau ir uždarytas, buvę darbuotojai susibūrė ir sukūrė projektą pavadinimu "Easy Allies". Kompanija sudaro: Brandon Jones (Gametrailers įkūrėjas ir apžvalgų balsas), Daniel Bloodworth, Ben Moore, Kyle Bosman, Michael Damiani, Michael Huber, Ian Hinck, Bradley Ellis ir Don Casanova. Šiame kanale galite išvysti žaidimų apžvalgas, savaitės "podcast", laidą "Frame Trap" (kurioje šnekama plačiau apie išėjusius žaidimus), Friend Code (išskirtinė laidą apie Nintendo naujienas), Huber Syndrome (žmogus, kuris su dideliu užsidegimu papasakos apie "Shenmue" ir ne tik) ir dar daugybę skirtingų laidų (apie stalo žaidimus, apie knygas, apie anime ir t.t.).
    Puslapis
    Youtube


    Tai vienas iš ne daugelio mano manymu žmonių Youtube platformoje, kurio pozityvus mąstymas, bei charizma prikausto žiūrovą prie ekrano. Susipažinkite su Johnny Millenium. Jo kanalas "sukasi" jau virš 10 metų, o papasakoti jis visada turi ką. Jo kanale galėsite susipažinti su retro žaidimais, konsolėmis, old-school anime, komiksais (jis beje juos pats ir paišo), bei filmais. Johnny dažniausiai visada trykšta energija ir jo pasakojimų labai įdomu klausytis, nes daugiausia tai pasakojimai iš jo asmeninio gyvenimo susijusio su žaidimais ar kitais nuotykiais. Jo kanale dažnai rasime ir naujų žaidimų apžvalgų, kurias jis apžvelgia be jokių "SPOILER'ių". Būdamas dideliu žaidimų fanu, šis žmogus sukūrė net filmą "Happy Console Gamer: The Movie". Tad jei mėgstate klasikines konsoles ir žaidimus, Jums nelieka kito pasirinkimo, kaip tik prisijungti prie šio kanalo.
    Youtube


    Šis kanalas labiausiai žinomas, dėl "Angry Video Game Nerd" video serijų. James Rolfe sukūręs šios laidos pagrindinį personažą, tapo labai garsia persona žaidimų entuziastų akyse. Šis vyrukas "Cinemassacre" kanalą sukūrė, nes labai mėgsta filmus, o iš didelio entuziazmo šis kanalas tapo ne tik filmų, bet ir žaidimų kanalu. Jei James daugiausiai šneka apie filmus (ypač siaubo), tai Mike Matei daugiausiai pamatysite laidose su pulteliu rankose. Šis žmogus yra užkietėjęs retro žaidimų žaidėjas, dažnai darantis "gyvas" transliacijas Youtube/Twitch platformose. Šis kanalas, tai klasikinių filmų ir žaidimų savotiška meka. Ši, kelių žmonių komanda "kepa" video jau 13 metų ir tikrai nežada sustoti.
    Puslapis
    Youtube


    "Kinda Funny" susikūrė panašiai kaip ir "Easy Allies". Vedama projekto įkūrėjo Greg Miller, susibūrė komanda, kurios didžioji dalis yra atkeliavusi iš "IGN" puslapio. Šiame kanale, dažnai galima išvysti žaidimų visuomenės ikonas, tad visada yra įdomu pasiklausyti ką pasakoja patyrę žaidimų "vilkai". Penkis kartus per savaitę yra leidžiama laidą "Games Daily", kurioje galime sužinoti karščiausias prieš tai buvusios dienos žaidimų naujienas. O kartą į savaitę paleidžiama į eterį laidą "Kinda Funny Gamecast", kuri apžvelgia pasirodžiusius žaidimus ir svarbiausia savaitės naujieną. Be apžvalgų, kartą į savaitę išleidžiama laidą "Party mode", kurioje susirenka visas "Kinda Funny" kolektyvas ir žaidžia kokį nors vakarėlių žaidimą. Verta paminėti ir įspūdingai praėjusi "Kinda Funny Games Showcast", kuris subūrė daugybę žaidimų kūrėjų, kurie pristatė daugybę naujų žaidimų. Šis šou žada pasirodyti ir 2019 metais. "Kinda Funny" turi ir antrą Youtube kanalą, tad jame galite pamatyti daugybę skirtingų laidų, kuriose kalbama apie kiną, interneto platybes ir daugybę skirtingų populiarių temų.
    Puslapis
    Youtube#1
    Youtube#2

    p.s. Jei Jums patiko šis įrašas, prašau pasidalinkite savo Facebook ar Twitter paskyrose.
     
    BadBoyyy aka Sumanytojas - Gamelement.lt
  7. BadBoyyy
    Daugelis šiuos metus įvardija kaip geriausius apskritai žaidimų istorijoje. Sunku ir pasiginčyti, nes sulaukėme aukščiausios prabos įvairiausių žanro žaidimų. Kad ir kaip norėtųsi juos visus išbandyti, bet dėl laiko stokos tenka pasirinkti tik tuos, kurie įdomiausi mano smegeninės pusrutuliui. Nusprendžiau parašyti apie savo "gaming" 2018 metus, kartais šiek tiek nuklysiu į industrijos gaires, tad prašau labai nepykti.
     
    2018 metaus buvau pasižadėjęs sau "mažiau pirkti - daugiau žaisti". Pažvelgus į backloggery statistika, esu dideliame minuse (-57). Sugebėjau pereiti viso labo vos 4 žaidimus, o įsigyti suspėjau 61 žaidimą. Liūdna ir tuo pačiu graudu. Esu iš lėtėsnio tipo žaidėjų, kuriems patinka keliauti po žaidimo pasaulius ir išniukštinėti kiekvieną kampelį, tačiau galiu kaltinti tik savo lengvabūdiškumą. Ir dar (mano keistenybė), visada pasirenku "Hard" sunkumo lygį, ko pasekoje ilgėja pats žaidimo laikas. Manau visi turime silpnybių, maniškė - naujienų srautai, ypač forumai. Galiu skaityti visą dieną, dalyvauti diskusijose (be abejo neskaitau tiek, bet per parą apsisuką keletas valandų). Tai kokie man buvo 2018 metai? Pradėkime nuo pradžių, o gale suvesime visus taškus.
     

     
    Geltonojo šuns metai man prasidėjo išties gerai, nes įsigyjau Nintendo Switch konsolę. Be abejo pirmasis įspūdis būna geriausias, pasijungi, paspaudai, pajunti širdies viduje harmonija - taip, pagaliau šis daiktas Tavo namuose, bet kas toliau? Toliau į eilę pradėjo rikiuotis žaidimai, kaip "Mario Odyssey", "Mario Kart 8 Deluxe" ir "Xenoblade 2 Special Edition" (kuris taip ir būtų likęs savo plastiko rėmuose, jei ne Nintendo "Gold points"). Išbandžiau Mario kartingą, puikus žaidimas, tik žaidžiant jį keliese, greitai aplanko keistas jausmas "gal yra kitų žaidimų?" (Su visais Mario kartingais ta pati bėda mums). Sekantis Nintendo Switch žaidimas buvo Mario Odisėja (lietuviškai gan gražu tiesa?). Perėjau du pasaulius, bet galiu drąsiai teigti, šis platfomeris dvelkia magija - spalvotas, unikalus, gražus ir užburiantis. Tikrų tikriausiai 2017 metų GOTY. Tačiau neatspėsite su kuriuo žaidimu leidžiu savo Nintendo laiką, ogi su "Dragon Quest Builders" (ir esu tik trečiame pasaulyje). Esu didelis "Dragon Quest" serijos fanas, todėl vis dar negaliu paleisti šio "Minecraft" tipo žaidimo, nors ir labai lėtai progresuoju.
     
    Nuslūgus Switch emocijoms ir pradėjus blaiviai mąstyti, susimąsčiau ką veikia maniškiai Playstation VR akiniai. O jie sau tyliai gulėjo kampe su laidų puokštę (kas turi PSVR tikriausiai žino apie ką Aš ). Suvokiau, kad dažniausiai juos išsitraukiu, kai noriu išbandyti ką nors 10-15 minučių. Tad Aš jį perleidau kitam piliečiui, kuris tikiuosi juos aktyviai dar ir šiandien naudoja. Man VR tikrai patiko (tikriausiai girdėjote apie šiuos du mažus žaidimus - "ASTRO Bot Rescue Mission" ir "Tetris Effect"), tačiau nutariau palaukti PS VR2 versijos, kurie tikiuosi sumažins laidų kalną ir padarys VR įrenginį belaidį. Išbandžiau daugybę žaidimų ir kitokio VR turinio, labiausiai sužavėjo - "Until Dawn Rush of Blood" (dar dabar atsimenu kai per kūną šiurpuliukai bėgiojo).
     
    - "Resident Evil 7" tikiu kad ateityje ateis ir Tavo eilė ir kartu žengsime į VR pasaulį.
     
    Pirmus keturis mėnesius mano dėmesį vis dar kaustė "The Elders Scrolls IV: Oblivion GOTY" (PS3). Žaidimas kuris turi pilna klišių, tačiau pasaulis kaip reikiant prikausto dėmesį. Tačiau "Bugthesda" kaip visada kepa blynus, kurie dažniausiai būna ne pagal receptą. Todėl mano dideliam nusivylimui, negalėjau pilnai išbandyti didžiausio Oblivion papildinio (DLC) - "Shivering Isles". PS3 versija buvo išleista su klaida, kurios kūrėjai taip ir neištaisė. Norint pereiti papildoma turinį, reikia 1. Nervų 2. Kantrybės 3. Sėkmės. Supratau kad tai ne man ir padėjau žaidimą į užtarnautą poilsį, šiame pasaulyje praleidau 245 valandas (būtų ir daugiau) ir tai buvo pirmasis žaidimas, kurį užbaigiau 2018 metais.
     

     
    Kartais norisi pabėgti nuo mėgstamiausių JRPG ir nuotykių žanro, o kas geriau nei FPS žanras? kuriame galvoti nereikia, tik spaudinėji kelis mygtukus ir judi į priekį. Todėl balandis atnešė - "Far Cry 5 Gold Edition" (PS4) (tapau reklamų ir "podcast" auka). Tai buvo pirmasis šios serijos žaidimas mano rankose. Pripažinsiu Ubisoft meistrai žaidimų pasaulius sugeba sukurti labai aukštos skalės, ką jau moka tą moka, neatimsi. Pats žaidimas kaip AAA lygio Holivudo filmas, tik jį įvertins kiekvienas žaidėjas skirtingai. Man jis patiko, pasišaudžiau, atsižiūrėjau kalnų, upokšnių ir kitų grožybių. Tik taip ir neišmokau skraidyti lėktuvu. O kad turėjau "Gold Edition", tai gavau visus išėjusius papildinius (DLC) ir "Far Cry 3" (Remastered?). Tad apie kiekviena trumpai. "Hours of Darkness" - Nuostabus Vietnamo papildinys 10/10 (be juokų). "Lost on Mars" - Sci-fi? Įdomu? deja ne 0/10. "Dead Living Zombies" - Parodija, tačiau neišpildyta iki galo 5/10. Ir tai buvo antras 2018 metų pabaigtas žaidimas.
     
    - "Far Cry 3" dar susitiksim pacane, neliūdėk.
     
    Ir kaip visada atėjus vasarai, sulaukiame didžiausios žaidimų parodos - "Electronic Entertainment Expo" (trumpai - E3). Trumpai ir drūtai - įspūdis buvo nekoks. Microsoft kaip visada žaidė su vartotojais, daug žaidimų, daug skambių frazių. Nintendo savo laiką skyrė vienam žaidimui "Super Smash Brothers. Ultimate". Sony pabandė visus užburti "Last of Us: Part II" dekoracijomis, tačiau gavosi šnipštas (pripažinsiu treileris buvo nuostabus). Tačiau man kaip žiūrovui, trūko to cinkelio, unikalumo ir nuostabos, kad norėtųsi praverti plačiai burna ir apie tai papasakoti kaimynui, kuris nieko nenutuokia apie žaidimus.
     

     
    Pasibaigus FPS šovinių apkabai, grįžau prie savo mėgstamiausio žanro - Japan Role Playing Games. Ilgai lauktas ir sulauktas - "Ni No Kuni II: Revenant Kingdom Prince Edition" (PS4). Kritikai jį įvertino teigiamai, tačiau žaidėjų bendruomenė pasiskirstė į du sluoksnius: juoda ir balta. Vieni aukštino, kiti peikė žaidimą. O kokia mano nuomonė? Įveikiau 99,9 procentus siūlomo turinio (be DLC) ir gavau "Platinum" trofėją. Iš šio žaidimo išgrandžiau visus trupinius, tik palikau bosų bosą, nes jis pasirodė emm.. per daug atkaklus. Ši dalis yra novatoriška, lyginant su tuo kas buvo pirmoje Ni No Kuni dalyje, čia gavome trijų žanrų mišrainę - JRPG, RTS, City Building. Bet man taip viskas puikiai dėrėjo, todėl iš visų elementų išspaudžiau maksimumą. Tenka sutikti, kad ši dalis labai silpnai pateikė pagrindinę istoriją, o pagrindinių veikėjų paveikslų beveik neatskleidė. Daugiau laiko skirdama pašalinėms istorijoms ir misijoms. Turiu pripažinti kovų mechanika, yra Ni No Kuni II stipriausia vinis. Tik gaila, kad žaidimas buvo greitai pamirštas, nepadėjo ir nemokamas papildomas turinys. O kūrėjų užtemptas "Season Pass" turinys, apie kurį niekas nieko nežinojo pusę metų, padarė savo. Todėl gruodį pasirodęs pirmasis mokamas papildinys (DLC) - "The Lair of The Lost Lord", liko daugelio užmirštas. O Aš trinu rankas, nes po "Žudikos Odisėjos", keliausiu atgal į Ni No Kuni pasaulį. Ir tai buvo mano trečiasis pereitas žaidimas 2018 metais.
     
    Į vasaros galą, pas mane pagaliau sugrįžo - "Sega Saturn" (dėkingas meisteriui Edmundui aka "Red-Cat-EX"). Nostalgija pakvipo namuose, ašaros neišspaudžiau, bet nušvito džiaugsmas manyje. Ši konsolė pas mane gyvena apie 20 metų, tik kartą nutiko nelaimingas nutikimas ir sugebėjau sudeginti jos maitinimo bloką. Kadangi techninių žinių neturiu ir nesu didis "geležies" specialistas, tai ieškojau kas galėtų prikelti antrajam kvėpavimui šį Sega žaidimų kompiuterį. Edmundas ne tik sutvarkė, bet ir modifikavo mano konsolę, įdėjo čipą, su kuriuo galiu išbandyti visus šios konsolės žaidimus. Tad Didelis Ačiū!
     
    - "Saturn" luktelk dar mėnesiuką ir eisim lošti "Bomberman"!
     

     
    "Kas parduoda God of War?", "God of War Mano GOTY", "eik jau God of War 1000000 kartų geriau, nei .....", "Užp#$@% visi su savo GOW", "God of War, gggggoooood offff Waaar, GOOODDD oooooff waaaaRRRR....." - tokie visokie svaisčiojimai, 2018 metais sukosi internete, skaitai forumą, o ten visi tik "pila" gerus žodžius apie šį žaidimą. Klausaisi podcast ir vėl tas pats, prislėgtas ir nebegalėdamas susilaikyti, įsijungiau "God of War...HD" (PS3). Keistas iš mano pusės sprendimas, tačiau nutariau prisiminti PS2 laikus ir nuraminti GOW kirminą. Po žaidimo pabaigos, mano veidas švytėjo. Tai bent žaidimas! Garso takelis yra kažkas unikalaus, jis perteikia Kratos pasaulio nuotaika ir įtraukia žaidėją į nelaimingą istoriją, kurios pabaigą tikriausiai kiekvienas žinome. Tuo pačiu perėjęs šį epą, nutariau pasivaržyti "Challenge mode". Jame turime įveikti 10 lygių, tačiau kiekvienas lygis yra SUPER-IMPOSSIBLE-ULTRA-HARD. Ties septintu sustojau, nes po trejetos valandų pultelio maigymo ir krūvos kaltinimų (kalti ne mano pirštai, o žaidimas - pasąmonės magija) išjungiau God of War. Tai buvo ketvirtas žaidimas.
     
    - "FiFa 19" kaip visada atėjai tuo pačiu laiku, nepalikdama man jokio pasirinkimo.
     
    Futbole kiekvieną sezoną viskas prasideda iš naujo, taip ir "FiFa 19" nugulė Playstation 4 konsolėje. Varžomes su draugais turnyruose, kuriuose susipykstam, apsižodžiuojam, nebežaidžiam, tada vėl visi susitaikome ir vėl viskas iš pradžių. Tinkamiausias žodis būtų "loop reaction".
     

     
    Ir štai rudenį Ubisoft išlindo su magiškais žodžiais - "The biggest adventure", "RPG!", "Spartaaa!". Ir vėl mane sugundė. Ir vis dar suku tą patį žaidimą. Taip, tai "Assassins Creed Odyssey". Ilgas kaip žirafos kaklas. Kaip ne kartą minėjau patinka žaidime įvykdyti viską viską viską ir dar kartą viską. Todėl mano laikas kapsi arti 130~ valandų, o dar keliauti ir keliauti. "Fetch quests" žaidimą padaro ilgesnį, nuobodesnį ir užmirštamesnį. Keista patirties taškų sistema verčia susimąstyti. Pvz. už tai kad sušelpei pinigėlių žmogeliui, gausi 30k patirties taškų, nors tai užtrūko viso labo 10 sekundžių, o užimti fortą trunka 10-20 minučių (priklauso kokiu stiliumi žaidi) ir gauni 15k patirties taškų. Neteisinga ir buka. Dar vienas bjaurus dalykas, tai "šaldiklio" metodas, nuo kurio žaidimas kenčia, tampa nebeįmanomas žaisti, nes viskas juda kadras po kadro ir tenka daryti restart. Tačiau Odyssey pasaulis labai gražus (dažnai sustoju ir leidžiu akims mėgautis peizažais), kovos sistema nenuobodi, veikėjai man patinka. Bijau, kad mano laikas su šiu Assassins Creed žaidimu bus virš 200~ valandų, nes dar yra "Parsisiunčiamo turinio paketas" (lietuviškai). Malaka.
     
    Ir pats didžiausias šių metų įvykis, tai "GamElement" atsiradimas. Didžiuojuosi, kad pradėjome šį projektą ir tikimes nesustoti, bet ir dar daugiau tobulėti. Noriu tikėti, kad 2019 metai bus įdomūs, kūrybiški ir pasieksime užsibrėžtus tikslus, kad ir kokie jie būtų dideli ar maži
     

     
    Ir pabaigai, pateiksiu savo mini "backlog" sąrašą 2019 metams:
    The Legend of Zelda: Wind Waker HD (Wii U)
    Persona 5 (PS4)
    God of War (PS4)
    The Last Story (Wii)
    YS VIII: Lacrimosa of Dana (Switch)
    Octopath Traveller (Switch)
    Dragon Quest XI (PS4)
    Kingdom Come Deliverance (PS4)
    Resident Evil 7 (PS4)
    Prey (PS4)
    Titanfall 2 (PS4)
    Uncharted: The Lost Legacy (PS4)
    DMC Devil May Cry (PS3 - taip, būtent ši dalis ir Dubstep garsai)
    Resident Evil Code Veronica HD (PS3)

    2019 metų tikslas, neišleisti daugiau nei 200€ žaidimams, bei jų priedams ir pereiti 12 žaidimų. Vienintėlis žaidimas, kurį tikrai įsigysiu bus "Resident Evil 2 Remake" (PS4). Tuo pačiu NeoGaf narys DunDunDunpachi sukūrė gija - "No new games in 2019, unfinished backlog only", kurioje nutariau dalyvauti, prisijunkite ir Jūs
     
    Gerų 2019 metų!
     
    BadBoyyy aka Sumanytojas - Gamelement.lt
  8. BadBoyyy
    Nuo vaikystės seku Japonijos kultūra, animacija ir be abejo žaidimus. Tai šalis, kurioje daugelis dalykų mums europiečiams yra nesuprantami. Jų sugalvotos istorijos ir personažai, dažnai atimdavo man žadą. Galvodavau kaip jie sugeba sukurti, tokius keistus veikėjus, bet tuo pačiu jų piešimas mano vaizduotę žadino. Žaidimai išsiskyrė savo unikalumu, o nuo jų negalėdavau atitraukti akių. Todėl vaikystėje išbandžiau tuziną žaidimų ant Nintendo Entertainment System konsolės. Ir tarp jų atradau "Cat Ninden Teyandee". Šis žaidimas niekada taip ir nebuvo oficialiai lokalizuotas, todėl kai Aš jį pirmą kartą žaidžiau, ekranas mirgėdavo nuo japonišku hieroglifų. Bet svarbiausia būdavo tai, kad jie niekada netrukdė mėgautis šiuo nuotykiu, todėl šis "Tecmo" žaidimas išliko mano atmintyje iki dabar. Jūsų dėmesiui "Samurai Pizza Cats" (Prašom, tai Japonija).
     
    "Cat Ninden Teyandee" žaidimo veiksmas vyksta išgalvotame mieste - Edoropolis (žodžių junginys - Edo laikotarpis ir Metropolis). Mieste kuriame gyvena mechanizuoti gyvūnai (eng. animal androids). Paprasčiau kalbant, jie yra visiškai tokie patys kaip ir žmonės, tik metalizuoti ir gyvūnų išvaizdos. Edoropolį valdo Šogunas, tačiau ištikrųjų miesto vadžias savo rankose laiko Tokugawa Usako (Šoguno kvanktelėjusi dukra) ir ministras-lapinas Kitsunezuka Koon-no-Kami (o tie "trumpi" vardai). Būtent pastarasis ir bando įvairiausiais sąmokslais, nuversti Šoguną ir tapti šios šalies vienintėliu valdovu. Bet koją jam visada pakiša picų išnešiotojai-ninzės Nyanki. Tai užsimaskavęs katinų klanas, kuris saugo Šoguną ir picas metę į šalį, skuba jam į pagalbą. Tokiame va keistokame pasaulyje su Japonijos "prieskoniais", mes ir atsidūrsime.
     

     
    Šis piešinys puikiai iliustruoja visus pagrindinius "Samurai Pizza Cats" veikėjus. Iš kairės į dešinę:
    Karasu Gennari-sai (piktojo lapino padėjėjas)
    Kitsunezuka Koon-no-Kami (Lapins)
    Karamaru (varnų-ninzių klano vadas, pavaldus lapinui)
    Pururum (Nyanki klano narė, mėgstanti vadovauti)
    Yattarou (Nyanki klano lyderis)
    Sukashii (Nyanki klano narys-romantikas ir širdžių ėdikas)
    Otama (Picerijos savininkė ir operatorė)
    Inuyama Wanko-no-Kami (Šalies saugumo vadas)
    Tokugawa Usako (Šoguno kvanktelėjusi dukra)

    Tikriausiai daugeliui kyla klausimas, kam kūrėjai į NES žaidimą "sukišo" tokį siužetą ir "praktišką" vėikėjų skaičių. Atsakymas paprastas, žaidimas sukurtas anime serialo (nelabai vykusio) motyvu pagrindu. Tačiau labiausiai stebina, kad kūrėjas "Tecmo" į šį jaunesniajai auditorijai skirta žaidimą sudėjo labai daug smulkių ir gerų funkcijų. Matosi, kad buvo nemažai padirbėta prie šio žaidimo mechanikos. Tačiau matosi neišnaudotas potencialas - žaidimas suteikia žaidėjui daugybę įdomių "gameplay" sprendimų, tačiau jų nėra kur panaudoti.
     

     
    "Cat Ninden Teyandee" padalintas į daugybę atskirų epizodų, iš kurių kiekvienas turi mini istorija. Tik pabaigoje žaidimo gauname viso siužeto bendra paveikslą. Tiek pradžioje, tiek pabaigoje parodoma šmaikšti epizodo istorija, kurioje visada dalyvauja sąmokslo sumanytojas Lapins. Prieš kiekvieną lygį, mes turime pasirinkti vieną iš ninzių. Visi trys "Nyanki" nariai yra skirtingi ne tik išvaizda, bet ir savo arsenalu, pvz. Pururum sugeba vienu smūgiu nukauti priešą, tačiau atstumas tarp jos ir priešo turi būti minimalus. O katinas (mau) Yattarou naudoja gynybai kardą, tačiau jo efektyvumas mažesnis. Tačiau kūrėjai ties šiomis ninzėmis neapsistojo, ir žaidėjui suteikiama žaidimo metu prieiga prie dar keturių "Nyanki" klano narių. Jų paskirtis, padėti mums. Pirmasis katins sugeba sutrupinti akmenį, antrasis skraidyti, trečiasis plaukti po vadeniu, o ketvirtasis rausti žemes. Potencialas kaip ir minėjau didžiulis, tačiau kūrėjai nesuteikė daug galimybių panaudoti jų specialiuosius sugebėjimus. Lyg to būtų negana, kiekvieno katino arsenalą padarė skirtinga t.y. kiekvienas veikėjas turi trys skirtingus specialius ginklus. Norint juos visus panaudoti, abejoju ar užteks laiko bei Ninpo energijos (jos pagalba naudojami bonus ginklai).
     

     
    Dažnai "Samurai Pizza Cats" žaidimas pasiūlys žaidėjui pasirinkti vieną iš kelių skirtingų atkarpų norint įveikti žaidimo "kambarį". Tačiau viskas atsimuša į žaidimo "rėmus", kadangi lygiai yra labai trumpi, skirtingos atkarpos pasirinkimas yra motyvacija nebent žaidėjui norinčiam pereiti žaidimą antrą kartą. Grafikos varikliukas "išspaudžia" iš spalvų paletės daugybę skirtingų pustonių, todėl žaidimas yra gražiai apipavidalintas. Tuo pačiu norisi pakalbėti apie priešų dizainą, patikėkite kartais visiškai neaišku ką mes talžome ir prieš ką mes kovojame. Sutiksime daugybę keistų ir skirtingų priešų, kuriuos sugalvojo Japoniška scena. Tai šokinėjančios puodynės, kurios padeda kaiušinį, skraidantys balandžiai be galvų, aštunkojai grojantys gitaromis ir dar daugelis kitų nuostabių būtybių
    Pačių personažų valdymas nereikalauja stiprių mygtukų paspaudimų. Kartais jaučiamas kadrų skaičiaus sumažėjimas ekrane, kai pasirodo daugiau nei du priešai vienu metu, tačiau tai būna retai. Pabandykite paspausti 2x kartus į priekį ir pamatysi šmaikščią bėgančių kojų animaciją (Žvilgtelkit čia). Į bosų dizainą verta arkreipti dėmesį, kūrėjų vaizduotė liejasi per kraštus, čia bus ir žuvis-naikintuvas ir skraidanti kiaulės galva. Vaizduote skina savo vaisius, tik toks apibūdinimas tinka šio žaidimo kūrėjams. Kaip ir aišku, kad žaidimas buvo orientuotas į Japonijos sceną, tad ir garso takelis "išsilieja" puikiai. Skamba tą patį 15-20 sekundžių melodija, kurios greiti ritmai labai tinkamai įsilieja į trumpokus žaidimo "kambarius". Abejoju ar kitokiu atveju išeitų šiuos garso takelius atskirai paklausyti ilgiau nei dvi minutes.
     

     

     
    Ir kam Aš čia taip viską smulkiai, jei galėjau keletą pastraipų išmesti? Ogi norėjau Jums parodyti, dėl ko Japonijos kūrėjai išsiskirdavo iš kitų žaidimų kūrėjų. Jie viską apsukdavo kitaip, įmesdavo keistus priešus ir dar keistesnius pagrindinius veikėjus, sugalvodavo pasaulį, kuris jiems artimas ir tuo pačiu fantastinis. Galbūt todėl daugelis pasaulio akių taip tvirtai tiki Japonijos media scena, kuri sugeba išlįsti iš rėmų ir pademonstruoti idėjas, kurias kiti kopijuoja.
     
    Galbūt kūrėjams pritruko laiko ir lėšų, todėl daugybę idėjų taip ir liko neišnaudotos. Visgi jei išdrįsite pabandyti "Cat Ninden Teyandee", prašau nenustebkite - žaidimas nėra idealus. Jis ganėtinai trumpas, dėl to liksite šiek tiek alkani, kaip po lengvų pietų. Jei nenorite draugauti su japoniškais hieroglifais, yra išleistas angliškas vertimas, jį rasite čia. Smagaus
     
    BadBoyyy aka Sumanytojas - Gamelement
  9. BadBoyyy
    Visada smagu sugrįžti į vaikystės žaidimus. Tad šį kartą pasirinkau žaidimų konsolės Nintendo Etertainment System (NES) nuotykių žaidimą "Power Blade". Tuo metu ant bangos buvę koviniai filmai, nemažai įtakos padarė kompiuterinių žaidimų kūrėjams. Nenuostabu, kad ant žaidimo viršelio puikuojasi Arnold Schwarzenegger veikėjas iš filmo "Terminatorius", tikriausiai visi taip manėme žaisdami "Power Blade". O pasirodo tai tuometinis šio žaidimo grafikos dizaineris Mike Winterbauer (nuorodoje puikus kadras) panaudojo savo foto portretą. Kadangi portretas yra kaip du vandens lašai, tai Mike netrukus gavo laišką iš advokatų kontoros, dėl autorių teisių pažeidimo. Tačiau M. Winterbauer sugebejo įrodyti, kad tai jo paties portretas, kuris buvo perkeltas į žaidimą. Ir galiausiai kompanijos "Taito" kūrinys - "Power Blade" atsidūrė mūsų rankose.
     
    Bet viskas prasidėjo kur kas anksčiau, nei pasirodė šis žaidimas. Japonijoje 1990 metais buvo išleistas žaidimas NES platformai pavadinimu "Power Blazer". Kas įdomu, jog šie žaidimai labai skiriasi - veikėjų ir bosų dizainas, lygių išdėstymas, sunkumo lygis ir dar daugiau. Japonijos rinkai skirtas žaidimas, daugiau bandė kopijuoti populiarųjį "Mega man" nei turėti savo žaidimo braižą. Todėl, kai atėjo metas lokalizuoti žaidimą, kūrėjai ne tik pakeitė pavadinimą, tačiau perdarė dalį istorijos, pridėjo papildomų lygių, ir svarbiausia - pakeitė pagrindinį herojų. Ir gavo keista vardą - NOVA.
     

     
    Žaidimo istorija mus nukelia į ateitį 2191 metus, kai žmonijos saugumu rūpinasi dirbtinis intelektas. Tačiau čia įsikiša ateivių rasė, kuri sugeba apkrėsti virusu pagrindinį kompiuterį. To pasekoje žmonijos likimui iškyla didelė grėsmė. Į pagalbą iškviečiamas kiborgas NOVA, kuriam pavesta užduotis surasti ir sunaikinti virusą. Nors istorija ir nėra vystoma žaidimo eigoje, tačiau jos kontekstas pateikiamas pabaigoje (ir gana linksmai).
     
    Pradžioje, žemėlapyje turime pasirinkti, nuo kurio kompiuterio terminalo mes pradėsime žaidimą. Nors ir turime pasirinkimo laisvę, tačiau tęstinumo tarp terminalų nėra. Tad žaisti galime kaip panorėję. Kiekvienas terminalas yra padalintas į keletą lokacijų, o pats žaidimas žaidžiamas "medroidvania" stiliumi, tik čia mes neturėsime po ranka žemėlapio. Žaidžiant be žemėlapio "Power Blade" tikrai nėra problema, nes pasiklysti yra ganėtinai sunku. Sunkiausia naujiems žaidėjams bus, pirmiau surasti agentą nei duris. Nes kiekviename lygyje mes privalėsime surasti agentą, kuris mums palinkės sėkmės ir duos ID kortelę. Be jos, negalėsime atrakinti durų, kurios ves pas kompiuterio terminalo saugotoją t.y. bosą. Todėl jei pirmiausia suradai duris, o ne agentą, pasiruošk žingsniuoti atgal, nes kito kelio nėra apart "reset" mygtuko.
     

     
    Nežinau ar čia senų žaidimų įprotis, bet ir šiame žaidime "eina" laikas. Kaip įprasta jo visada liks daugiau nei reikia, tad skubėti niekur nereikės. NOVOS valdymas yra puikus, "nesilaužo" ir klauso mūsų paspaudimų tiksliai ir laiku. Jo pagrindinis ginklas yra bumerangas (anksčiau labai populiarus ginklas filmuose). Juo mėtysime į kairę ir į dešinę, į viršų ir į apačią (iš viso 8 skirtingomis kryptimis). Iš nušautų priešų dažnai gausime bumerango patobulinimų, o kad būtų lengviau ir specialių vaistinėlių (atstato prarasta energija) ir bombų (sunaikina viską ką matote ekrane). Priešai dažniausiai bus robotai arba neaiškūs gyviai t.y. ateiviai. Kartais klaidžiojant po terminalą atrasime "Galios šarvus". Su jais tapsime nesustabdomi (t.y. beveik nesustabdomi), šaudysime per sienas, šoviniai darys daugiau žalos, tačiau viso labo turėsime tik trys kvadratėlius gyvybės. Nors žaidimas ir nėra sunkus, tačiau norintiems didesnio pasipriešinimo, bus galimybė pasirinkti "Expert" lygį ir įrodyti sau, kad ne iš kelmo esate spirtas.
     

     
    Garso takelis skamba ir įsilieja į žaidimą puikiai. Jis nepabosta ir nėra toks monotoniškas kaip "Rockin' Cats" žaidime. Kiekvienas lygis turi savo midi garsų harmonija. Kai muzika susilieja su žaidimu, tai prie jos negali ir prikibti. Įsijautus ją pamiršti, sustojus ją prisimeni. Su grafikos varikliuku "Taito" padirbėjo šauniai, tiek lygių dizainas, tiek atskiri objektai atrodo labai gerai. Kiekvienas lygis skirsis ne tik skaičiuku, bet ir turi savo tematiką. Todėl įdomu yra tirinėti kiekvieną kompiuterio terminalą.
     
    Tačiau kaip ir kiekvienas žaidimas, taip ir šis, turi savo klišių. Dažnai "metroidvania" stiliaus žaidimuose priešai atsiranda iš naujo, jei sugrįžti atgal į lokaciją, taip ir čia, priešai atsiranda vis iš naujo ir iš naujo. Kitas minusas, lipi kopėčiomis į viršų, pasikeičia lokacijos ir nukrenti nuo kopėčių - ne Tu nenukrenti, o miršti iš karto. Spygliai dar viena opi tema - vos juos palietus, Tu pradedi lygį iš naujo. Šie keli, maži nukrypimai nenustelbia "Power Blade" žaidimo, tad pliusių daugiau nei minusų.
     

     
    "Power Blade" tikrai vertas dėmesio žaidimas, nors jis ir neišnaudoja viso savo potencialo, tapti geriausiu savo žanre. Bet laikas praleistas su šiuo žaidimu tikrai neprailgs ir jį įveiksite per vieną vakarą. Smagaus
     
    BadBoyyy aka Sumanytojas - Gamelement.lt
  10. BadBoyyy
    "Gidas: Žaidimų pirkimas internete" - Jis skirtas visiems žaidžiantiems ir ieškantiems žaidimų interneto platybėse, bei norintiems sutaupyti. Jame pateiksiu elektronines parduotuves, kurios siunčia žaidimus, jų priedus ir konsoles į Lietuvą. Tikiuosi, kad jame atrasite tai ko dar nežinojote, ir galbūt jis Jums padės atrasti ieškomus žaidimus lengviau ir nusipirkti juos pigiau. Jei pastebėsite neatitikimų, prašau pasidalinkite jais komentaruose, taip pat įdomi Jūsų nuomonė apie pateiktas ir išbandytas elektronines parduotuves.
     
    EUROPA

    [Prekės] Žaidimai, Konsolės, Pulteliai, Žaidimų aksesuarika, Blu-Ray filmai, DVD filmai, Muzikiniai CD, Atminties kortelės, USB raktai, Išmaniųjų namų prietaisai.
    [Pristatymas] 2~€ už žaidimą, 3,5~€ už pultelį, 4,7~€ už ausines, 23~€ už konsolę. Dažniausiai pristato prekes per 5-9 d.d., nes dažnai jos atkeliauja iš Čekijos, Olandijos ar kitų artimesnių sandėlių.
    [išankstiniai užsakymai] Nenuskaičiuoja pinigų, kol nėra išsiųstas užsakymas.
    [Privalumai] Turi platų pasirinkimą žaidimų, kuriuos sunku rasti fizinėse pakuotėse. Kaina dažnai gali kisti, todėl kartais verta palaukti. Išsiunčia išankstinius užsakymus dažnai anksčiau nei žaidimo pasirodymo data.
    [Trūkumai] Neaptarnauja Paypal vartotojų. Jei perkate kelis žaidimus, kiekvienam žaidimui pliusuojamas atskiras transporto mokestis.
    [Kita] Akcijos ne visada yra akcijos, tad svarbu sekti kaina.


    [Prekės] Žaidimai, Konsolės, Pulteliai, Žaidimų aksesuarika, Žaislai, Dovanos.
    [Pristatymas] £2 už žaidimą, £2 už pultelį, £2 už ausines, £15 už konsolę. Atsiunčia prekes per 4-8 d.d. (viena greičiausių parduotuvių).
    [išankstiniai užsakymai] Darant išankstinius užsakymus vėliau nei iki žaidimo pasirodymo mėnuo, jie nuskaičiuoja pinigus už žaidimą.
    [Privalumai] Dažniausiai vienos mažiausių kainų rinkoje. Duodama daug taškų už prekes, kuriuos galima iškeistį į nuolaidą kitai prekei. Labai greita ir efektyvi pagalbos tarnyba. Išsiunčia išankstinius užsakymus dažnai anksčiau nei žaidimo pasirodymo data.
    [Trūkumai] Mažas žaidimų pasirinkimas. Už kiekvieną prekę skaičiuojamas atskiras mokestis.
    [Kita] Nuo penktadienio iki pirmadienio, padaromos geriausios kainos keliems išrinktiems žaidimams. Mėgsta darbo dienomis daryti "Flash" nuolaida vienam žaidimui. Kartais pasitaiko, kad žaidimas yra arabų/skandinavų rinkai skirtas, tačiau TGC visada apie tai parašo prie žaidimo. Pardavinėja padėvėtus žaidimus, rašydami "Like New".


    [Prekės] Žaidimai, Konsolės, Pulteliai, Žaidimų aksesuarika.
    [Pristatymas] £2,5 už žaidimą, £2,5 už pultelį, £2,5 už ausines, £20 už konsolę. Jei perkate konsolę + žaidimus ar kitus priedus, bus vienas £20 transporto mokestis.
    [išankstiniai užsakymai] Darant išankstinius užsakymus vėliau nei iki žaidimo pasirodymo 21 diena, jie nuskaičiuoja pinigus už žaidimą.
    [Privalumai] Dažnai keliems naujiems žaidimams padaro geriausia kaina rinkoje. Išsiunčia išankstinius užsakymus dažnai anksčiau nei žaidimo pasirodymo data.
    [Trūkumai] Labai ilgai laiko tas pačias akcijas, kuriuose išparduoda tuos pačius žaidimus. Už kiekvieną prekę skaičiuojamas atskiras mokestis. Skurdokas pasirinkimas.
    [Kita] Ieškant žaidimo ir radus jį "Out of Stock", verta pasižiūrėti po keletos dienų, nes prekė dažniausiai jie jau turi sandėlyje.

     
    Gido likusi dalis čia.
     
    BadBoyyy aka Sumanytojas - Gamelement.lt
  11. BadBoyyy
    Kambarys. Jaunuoliai būriuojasi prie mažiausio televizoriaus pasaulyje (tikriausiai tai ne tiesa) - Šilelio 401D modelio. Tačiau visų dėmesį prikausto, ne pats televizorius, o per jo ekraną rodomi vaizdai. Juodai baltame ekrane šviečia dideliomis raidėmis parašytas žodis - "Galaxian". Bruzdesys. Laikas perduoti pultelį kitiems žaidėjams ir laukti vėl savo eilės prie televizoriaus ekrano...
     
    Su pirmaisiais kompiuteriniais žaidimais susidūriau labai ankstyvoje jaunystėje, tai buvo "ZX Spectrum +2" rusiškas klonas. Jame pirmą kartą gyvenime išbandžiau žaidimą su ninzėmis, deja nebepamenu pavadinimo. Tada sekė daugelio mėgstamas rusiškas žaidimas "Na Palauk" (rus. Ну Погоди!). Pats žaidimas buvo paprastas kaip 2 rubliai, krenta kiaušiniai, o vilkas juos turi visus sugauti, kuo daugiau sugauname kiaušinių, tuo didesniu greičiu jie pradeda kristi. Kas darė šį žaidimą patrauklu, tai kad jis buvo įrašytas į nešiojamą žaidimų kompiuterį pavadinimu "Elektronika IM 02". Tuo metu be abejo nežinojome, kad tai "Nintendo Game & Watch" kopija. Tačiau didžiausią įtaką man padarė geltonos disketės ir žalios mikroschemos.
     
    Vieną Kalėdų rytą, po eglutę radome žaidimų konsolę. Dabar sunku net prisiminti koks buvo jos pavadinimas, tik pamenu juodą plastiką su mėlynais mygtukais. Be abejo, tai buvo Nintendo Entertainment System (NES) konsolės kopija. Komplektacija sudarė: konsolė, du atskiri pulteliai, šautuvas ir disketė su pačiu kiečiausiu pavadinimu "9999999 in 1 Games". Kaip žinia daugelis klonų turėdavo įlituotus pultelius, o mūsiškė kopija ištraukiamus, ir tai buvo didelis privalumas, nes pultelius dažnai tekdavo remontuoti, atsukti, palituoti, pastumti mygtuką į pradinę padėtį ir vėl toliau mėgautis žaidimais. Nors geltonoji disketė ir skelbė apie 9999999 žaidimų, tačiau tiesa buvo karti, joje buvo tik 3 skirtingi žaidimai. Mano minėtas "Galaxian", prie kurio praleisdavome daugiausiai laiko, nes galėdavai varžytis kas surinks daugiau taškų. Ir pats žaidimo principas buvo paprastas, šaudyti ateivių lėktuvėlius ir visaip bandyti išvengti jų kulkų. Sekantis žaidimas buvo "Duck Hunt" - tai vienas žinomiausių žaidimų, kuriame turėdavai naudoti pridėtą šautuvą. Žaidimo mintis paprasta, turi nušauti antį, tačiau viskas čia apsiversdavo aukštyn kojomis, nes šautuvas šaudavo atstitiktinai kur papuldavo, antys išskrisdavo į šiltuosius kraštus, o ekrane degdavo dažniausiai pasikartojantis vaizdas "Game Over". Trečiasis žaidimas buvo dar prastesnis, tai "Sky Destroyer". Jame reikėdavo pilotuoti lėktuvą ir skristi pilkame tuščiame fone, kur pasirodydavo priešų lėktuvai, ir reikėdavo stengtis juos numušti. Tačiau kai televizorius "išspausdavo" tik juoda ir balta spalvas, tai norom nenorom tekdavo šį žaidimą išjungti jau po pirmojo lygio, o dar tie žaidimo
    ... 



     
    Taip ir sukome mes tuos trys žaidimus, kol neapsireiškė kaimynas, kuris mums paskolino disketę šiek tiek prastesniu pavadinimu "20 in 1 Games". Ir pirmą kartą išbandžiau bombų karaliaus žaidimą "Bomberman", praėjo kelios dienos ir žaidimas buvo įveiktas, visi 50 lygių pereiti ir norėjosi dar daugiau. Prisipažinsiu ši žaidimų serija man iki šiolei labai patinka, neseniai išbandžiau "Saturn Bomberman" ir prašau jei turite galimybę - IMKITE IR IŠBANDYKITE ŠĮ NUOSTABŲ ŽAIDIMĄ!!!! Nes tai geriausias "Bomberman" visoje visatoje! (Nemeluoju).
     
    Bet grįžkime atgal į 90-ųjų laikotarpį. Išbandžius šiuos žaidimus, norėjosi dar daugiau įvairovės. Prisiminkime, jog vienos, naujos disketės kaina dažnai prasidėdavo nuo 50 litų, todėl mums tėvai jų dažnai nepirkdavo, o išbandyti kitus žaidimus norėdavosi. Todėl dažniausiai keisdavomes žaidimais su kiemo draugais, o geltonos disketės dažnai lūždavo, todėl kartais parsinešdavai žalia mikroschema, kurioje nežinodavai kokie žaidimai tavęs laukia. Per tą laikotarpį buvo išbandyta didelė serija, puikių dabar klasika virtusių žaidimų, kaip "Ninja Gaiden", "Double Dragon", "Duck Tales", "Mario" ir daugybę kitų. Dažnai norint pereiti žaidimą turėdavai jį išmokti vos ne mintinai, o žaidžiant ilgesnius žaidimus tekdavo palikti per naktį žaidimų kompiuterį įjungta, nes išsisaugoti galimybės nebūdavo ir ne visi žaidimai turėdavo lygių "password'us". Geriausiai būdavo, nueini miegoti ir lauki rytojaus, kad pratęsti žaidimą, o ryte sužinai, kad tėvai išjungė kompiuterį. Ir viskas prasidėdavo iš naujo...Labiausiai mintyn įkritęs žaidimas man yra "Tiny Toones Adventures". Jį pereiti bandžiau tiek daug kartų ir vis pritrūkdavo sėkmės. Tačiau vieną karštą vasaros dieną, sėdint pagaliau prie spalvoto televizoriaus, Aš jį pagaliau įveikiau. Tuo metu man tai atrodė kaip didžiausias pasiekimas, nes tas žaidimas atrodė velniškai sunkus ir kiek mes bandydavome, niekaip jo įveikti nesugebėdavome. Jausmas buvo labai geras, taip atradau savyje charakterio savybę - "Viską galime padaryti, jei tik labai pasistengiame ir įdedame daug darbo". O dar daugelis vis burba, kad žaidimai nieko naudingo nesuteikia, neklausykit jų, žaidimai duoda daug naudingų dalykų, tik svarbu žinoti kas per daug, tas negerai
     



     
    Dar keli įdomūs faktai. Dažnai suaugusieji galvodavo, kad ilgai pajungtas žaidimų kompiuteris gadina televizorių, todėl leisdavo žaisti tik kelias valandas arba tekdavo žaisti ant nenaudojamo televizoriaus, vieną tokį turėjome, televizorius kuris neturėjo garso...O kai žaidimų kompiuteris būdavo paslėptas, kartais ieškodamas televizoriaus kanalo, netikėtai pagaudavai signalą, kuriame eidavo matyti ką žaidžia Tavo kaimynas. Pats kaimynas nežinodavo, kad tiesiogiai transliuoja žaidimą, tai tikriausiai galima pavadinti vienu pirmųjų "stream" Lietuvos istorijoje. Ir nereikėjo jokio interneto, skamba kaip iš fantastikos srities, bet tai buvo realybė. (Kurios iki šiol nesuprantu).
     
    Bėgant laikui atsirado pirmosios žaidimų kompiuterinės, o jose pagaliau susipažinau su "Sega Mega Drive" ir "Super Nintendo" konsolėmis, tačiau apie jas kitoje mano pasakojimo dalyje...
     
    p.s. Pasidalinkite nuo ko Jus pradėjote pirmuosius žingsnius kompiuteriniuose žaidimuose, kas Jums labiausiai įstrigo į atmintį. Smagaus
     
    BadBoyyy aka Sumanytojas - Gamelement.lt
  12. BadBoyyy
    Paskutinis įrašas buvo prieš metus, per juos sugebėjau nugriebti skirtingų ir smagių dalykėlių, tai eilinį kartą ir pasidalinsiu su Jumis:
     

     
    Knygos: visos apart Ryu Murakami "69" gautos dovanų arba per dovanų čekius, turiu tikrai ką skaityti, tai nežinia kada ateis šioms knygoms laikas.
     

     
    Wicther 3 GOTY Strategy Guide - kainavo iki 10€ iš Amazon, viršelis kokybiškas lapai nekokybiški
     

     
    Keturi nuostabūs Alfredo Hitchcock'o filmai, Rekomenduoju visiems Klasikos mėgėjams!
     

     
    Wii U žaidimai: Visus norisi išbandyti, o galiausiai lieka nė vienas neišbandytas ~_~
     

     
    3DS žaidimai: Vienintėlis, kuris valgė mano laiką buvo Dragon Quest VII, o likusieji žiūrėjo ir liejo ašaras
     

     
    Pigiai pavyko nugriebti PS Vita Collectors Edition žaidimą Persona Dancing All Night, tik pakuotė buvo sudraskyta, bet PS Vitos dėklas super + 3DS naujas Cover Plate, paimtas vos už kelis eurus.
     

     
    Raudonas PS4 gamepad, tapęs mano pagrindinių gamepad ir šiai dienai žaidžiamas FFXV (jau suvalgė 75~val.) ir MAN tiktraaaaai patinka
     

     
    PS4 žaidimai ir daugybę iš jų dar plevelėse ~_~
     

     
    PS4 žaidimai: Resident Evil kolekcija labai patiko, The War of Mine: Little One pati idėja tikrai gera, tik gaila kad iki nepabaigta, Ratchet and Clank vienas geriausių platformerių - REKOMENDUOJU!
     

     
    PS4 žaidimai: Keletas kolekcinių pakuočių, pereitas Uncharted 4 - tikrai vertas visų apdovanojimų. Wii žaidimas, kurio dar neišbandžiau ir Gamecube žaidimas "Mario Sunshine" dėl kurio pirkau antrą Gamecube konsolę, nes atskirai jo nepardavinėjo
     

     
    PS3 žaidimas: The Legend of Heroes: Trails in the Sky Limited Edition - Gavau nepilna žaidimo pakuotę - nebuvo medaliono
     

     
    Ir galiausiai per Šventinį laikotarpį nugriebtas Dishonored 2 Limited Edition pakuotė, ji kainavo kaip paprasta retail pakuotė ir yra be galo didelė
     
    Šiais metais pirksiu, tik trys žaidimus iš anksto, tai Nier Automata, Persona 5 ir FiFa18, kad ir klaip norėtųsi kitų žaidimų, tačiau nematau reikalo leisti pinigų, nes vis vien jų nežaisiu, atd geriau nusipirksiu, kai atpigs per pusę arba dar pigiau.
  13. BadBoyyy
    Kiekvienas iš mūsų perkančių žaidimus, turi savo pamėgtas internetines parduotuves, kuriuose ieško geriausios kainos, nemokamo atsiuntimo ar prie žaidimo siūlomų priedų (DLC, Steelbook ir pan.) Šiame įrašė pateiksiu savo asmeninį internetinį gidą, jame visos internetines parduotuves siunčia į Lietuvą, nerašysiu apie svetaines, kuriuos į Lietuvą nesiunčia prekių.
     
    Zavvi.com - [Privalumai] Siunčia nemokamai žaidimus į Lietuvą, nenuskaičiuoja anksčiau pinigų už išankstinius užsakymus, [Trūkumai] Atsiuntimas užtrunka nuo 10 d. iki 25 d., dažnai darant išankstinius užsakymus, nesugeba patenkinti visų vartotojų (man yra galbūt atšaukę 2-3 išankstinius užsakymus, dėl paskutinio buvau nusivylęs, nes pralaukiau apie mėnesį kai žaidimas jau buvo pasirodęs). [Kita] Kalbant apie Zavvi iš gerosios pusės, tai jie atsižvelgia gana rimtai į vartotojų skundus ir visada stengiasi atsakyti bei suteikti pagalbą. Keletą kartų neatvykus siuntai, jie išsiųsdavo pakartotiną siunta, tad žaidimą gaudavau be problemų. Pastoviems klientams jie siunčia nuolaidų kodus, tačiau dažnai "žaidžia" su kainomis, tad būtina sekti kainodara. Atkreipkite - geriausi pasiūlymai pateikiami Sekmadieniais-Pirmadieniais skiltyje "Mega Monday". Anksčiau Zavvi duodavo taškų už pirkinius, už gautus taškus būdavo galima įsigyti prekę pigiau. Tačiau teikiant nemokamą pristatymą ir dar duodant nuolaidos taškų, gaunasi nebe biznis, todėl buvo atsisakyta taškų.
     
    Shopto.net - [Privalumai] Kaupiami taškai už kuriuos mokama už prekę mažiau, galima sekti prekės kaina epaštu. [Trūkumai] Retai pasiūlo geresnes kainas, nei konkurentai. Už du žaidimus reikia mokėti atskira transporto mokestį. [Kita] Shopto anksčiau buvo orientuotas, tik į žaidimus, tačiau vėliau atsirado daugybę skirtingų IT gaminių ir kitų daiktų. Darant išankstinį užsakymą pinigai nuskaičiuojami iš karto, jei atsisakote išankstinio užsakymo, jie "nurauna" 0.50 pensų. Prekė siunčiama sumokėjus 3 svarus už žaidimą [neregistruota], dažnai išsiųsdami jie nufotografuoja siunta. Siuntos trukmė 2-3 savaitės. Atkreipkite - geriausi pasiūlymai būna švenčių dienomis, apie kuriuos jie informuoja epaštu. Įsigyjus pirmą pirkinį, Jus tampate Shopto nariu t.y. už kiekviena pirkinį gaunate taškus, kuriuos galite paversti nuolaidomis kitiems pirkiniams. Galima tapti Bronziniu, sidabriniu arba auksiniu klientu. Jūsų statusas priklausys nuo išleidžiamų pinigų kiekio. Jei per metus sugeneruosit už 300 svarų pirkinių, Sveikinu Jūs Sidabrinis klientas! Privalumus Sidabrinio ir Auksinio statuso rasite čia. Jei mėgstate pirkti PSN/XBLA žaidimus internete, čia galite įsigyti papildymo kortelių.
     
    Game.co.uk - [Privalumai] Dažniausiai siūlo išskirtinius pasiūlymus, kuriuos galima įsigyti tik pas juos, turi geromis kainomis padėvėtų žaidimų. Kaupiami taškai už kuriuos mokama už prekę mažiau [Trūkumai] Kainos naujų žaidimų didžiausios. Prekė siunčiama sumokėjus 2,95 svaro už žaidimą [neregistruota]. [Kita] Galima siųstis du ir daugiau žaidimų ir pristatymo kaina bus ta pati. Pristatymo trukmė 2-4 savaitės. Galima įsigyti ir retro žaidimų. Užsisakius daugiau žaidimų vienu metu, jie dažniausiai ateina visi kartu. Atkreipkite - šią internetinę parduotuvę dažniausiai tenka įjungti kiekvieną dieną, nes gerą pasiūlymą gali išmesti ir paprasta diena. Norint gauti nario taškus, kurie taipogi paverčiami nuolaida artimiausiam pirkiniui, reikia iš Game su užsakymu užsisakyti nuolaidų kortelę (skaitmeninė kortelė, kuri tiesiog prilipdoma prie Jūsų vartotojo). Gavus ją galite kaupti taškus ir keisti į nuolaidas. Čia galite įsigyti skaitmeninių žaidimų kodų, bei papildymo kodų PSN/XBLA/eShop.
     
    Simplygames.com - [Privalumai] Turi kelis naujus žaidimus, kuriems kelių savaičių kainą padaro geriausia rinkoje. Išsiunčia išankstinius užsakymus dažnai anksčiau nei žaidimo pasirodymo data. [Trūkumai] Įsidėjus kelis žaidimus, teks atskirai mokėti už kiekvieno atsiuntimą po 2,5 svaro, mažas pasirinkimas. Labai ilgai laiko tas pačias akcijas, kuriuose išparduoda tuos pačius žaidimus. [Kita] Darant išankstinius užsakymus vėliau nei iki žaidimo pasirodymo mėnuo, jie nuskaičiuoja pinigus už žaidimą. Atkreipkite - Ieškant žaidimo ir radus jį "Out of Stock", verta pasižiūrėti po keletos dienų, nes prekė dažniausiai jie jau turi sandėlyje. Siunčia konsoles į Lietuvą, už pristatymą reikia sumokėti 19.95 svaro, tačiau pasirinkimas skurdokas.
     
    Thegamecollection.net - [Privalumai] Dažniausiai vienos mažiausių kainų rinkoje, duodama daug taškų už prekes, kuriuos galima panaudoti nuolaidoms. Atsiunčia per 2-3 savaites (viena greičiausių parduotuvių). [Trūkumai] Mažas žaidimų pasirinkimas. Darant išankstinius užsakymus vėliau nei iki žaidimo pasirodymo mėnuo, jie nuskaičiuoja pinigus už žaidimą. [Kita] Galima nusipirkti ir senesnių žaidimų, tačiau jų pasirinkimas skurdokas. Asortimentas atnaujinamas kas savaitę. Atkreipkite - Nuo penktadienio iki pirmadienio, padaromos geriausios kainos keliems išrinktiems žaidimams. Mėgsta darbo dienomis daryti "Flash" nuolaida vienam žaidimui. Kartais pasitaiko, kad žaidimas yra arabų/skandinavų rinkai skirtas, tačiau TGC visada apie tai parašo prie žaidimo. Pardavinėja padėvėtus žaidimus, rašydami "Like New". Siunčia į Lietuvą konsoles, imdami už siunta 14.99 svaro, kai tuo tarpu už žaidimą ima 2 svarus.
     
    Amazon.co.uk arba .com - [Privalumai] Galima išsisaugoti prekes ir sekti jų kainą kiekvieną dieną. Vienas didžiausių pasirinkimų. [Trūkumai] Didelis dalis parduotuvių nesiunčia į Lietuvą arba užsideda už siunta 5 svarus. [Kita] Kartais siūlo specialius pasiūlymus už labai gerą kainą. Verta visada pasižiūrėti kas siūlo mažiausią kainą už tą patį produktą nei nurodyta paieškoje. Atkreipti - Ieškant žaidimų, dažnai verta užsukti ir į kitų šalių Amazon svetaines, nes ten prekės kainą gali ženkliai skirtis. Rinka diktuoja kaina, šis pasakymas pilnai atitinka Amazon svetainės kainodara. Yra senesni žaidimai, kuriuos norima įsigyti, tačiau jei praleidote gerą pasiūlymą, gali būti jo lauksite labai ilgai, kol atsiras naujas pardavėjas su gera kaina, nes kiekvienas pardavėjas turintis tokį patį žaidimą, dažniausiai žaidžia "copy-paste price" žaidimą. Jei vienas nuleido, kiti nuleidžia, jei vienas pakėlė, visi pakelia. Esmė yra absurdiškos kainos, kaip pvz. už knyga prašoma 700 svarų, nes tuo metu niekas jos neturi, nors prieš savaitę ją galėjai įsigyti vos už 0.01 pensą. Labai verta sekti savo išsaugota krepšelį arba "Wishlist".
     
    ebay.co.uk arba com - [Privalumai] Aukciono būdu galima įsigyti žaidimus labai pigiai. Labai didelis pasirinkimas. [Trūkumai] Dažnai aukcionų nepavyksta laimėti, dėl nustatytos bei nepasiūlytos pardavėjui kainos. Taipogi dažni ebay "botai" naudoja programas, kurios pastato didesnę sumą likus kelioms sekundėms iki aukciono pabaigos. [Kita] Verta atkreipti į pardavėjo reputacija sistemoje prieš perkant ką nors iš jo. Atkreipti - į savo psichologinį pasiruošimą, nes kartais nepavykus laimėti norimo žaidimo, dažnas iš nervų sulaužo pelytę. Tad būkit atsargūs.
     
    chilloutgames.co.uk - [Privalumai] Didelis pasirinkimas retro žaidimų. Siunčia už 1 svarą žaidimus/konsoles. [Trūkumai] Labai didelės kainos už retro žaidimus, man nesuvokiama kartais kaip galima mokėti tiek pinigų už vieną žaidimą. [Kita] Kartais pasitaiko dienų, kai prie žaidimo už 1 svarą prideda "dienos" žaidimą (dažniausiai rinkoje vienas pigiausių žaidimų). Atkreipti - Kiekvieną dieną gaunami nauji žaidimai, tad atrasti visada kažką galima. Minimali užsakymo suma 5 svarai. Verta paminėti, kad siunčia siuntas į Europą, oro paštu, tad siunta gaunama per 3-5 d.d., kas tikrai yra labai gretai. Pradėjo importuoti ir pardavinėti kitų šalių žaidimus.
     
    swallowgames.com - [Privalumai] Didelis pasirinkimas retro žaidimų. Kuo daugiau perki žaidimų, tuo mažiau moki už siuntimą. [Trūkumai] Prasta pagalbos sistema, užsisakiau trys žaidimus iš kurių gavau du, o apie trečią žaidimą jokių žinių taip ir nebuvo. Iš pagalbos nesulaukiau jokio atsakymo (gal dėl to kad žaidimas kainavo 2 ar 3 svarus?). Atkreipti - Kiekvieną dieną gaunami nauji žaidimai, tad atrasti visada kažką galima. Naudoja apgalvota nuolaidos strategija pvz. perkate konsolę ir norite dar 3 žaidimų? Gaunate papildoma 25% nuolaida 3 žaidimams. Tai gali būti nebūtinai žaidimai, gali būti žaidimas ir 2 aksesuarai prie konsolės.
     
    cdkeys.com - [Privalumai] Perkant didesnį papildymą, suteikiama didesnė nuolaida. Tik apmokėjus, kodas tą pačią minutę yra priskiriamas prie vartotojo žymos. [Trūkumai] Jei perkate pirmą kartą arba perkate daug kodų vienu metu, gali būti kad paprašys iš Jūsų asmens tapatybės dokumento patvirtinančio Jūsų asmenybę. Jei per klaidą nusipirkote ne tą kodą, pinigų susigrąžinti už kodą negalėsite. Atkreipti - Dažnai norimos papildymo sumos nebūna, tačiau jos pardavime atsiranda vėl gana greitai. Pardavinėja žaidimų raktus ir PSN/XBLA/eShop/Steam papildymus.
     
    base.com - [Privalumai] Turi platų pasirinkimą prekių. Siunčia konsoles į Lietuvą. [Trūkumai] Konsolių siuntimo kaina į Lietuvą 40~ svarų. Neaptarnauja Paypal vartotojų. Atkreipti - Žaidimo siuntimo kaina 1.79 svaro.
     
    [Papildyta]
    gameseel.co.uk - [Privalumai] Labai platus prekių pasirinkimas. [Trūkumai] - Neaptarnauja Paypal vartotojų. Nuskaičiuoja už išankstinius užsakymus iš karto. Nėra atskirai išskirta akcijinių žaidimų. Atkreipti - Siuntimo kaina prasideda nuo 1.99 svaro, kuo sunkesnis siuntinys tuo didesnis mokestis. Turi "Nectar" kaupiamų nuolaidų kortelę už pirkinius.
     
    Dažnai apie vykdomas akcijas verta žvilgtelti į Neogaf forumo skiltį - http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=894608 čia žmonės ieško žaidimų geriausią kainą ir pataria kur juos įsigyti kitiems norintiems. Kartais verta pasižiūrėti ir patį populiariausią Lietuvos skelbimų puslapį skelbiu.lt jame netyčia galima atrasti visai pigių žaidimų, kurių kaina rinkoje daug didesnė.
     
    Ir pabaigai pasidalinkite iš kur Jūs perkate žaidimus, kokia Jūsų nuomonė apie parduotuves, o gal turite pasiūlyti iš kur kitur galima nusipirkti žaidimų geriausiomis kainomis, būtų smagu padiskutuoti.
  14. BadBoyyy
    Vakar su draugu diskutavome apie žaidimus ir jų prasmę mūsų gyvenime, tai jis bando "mesti" žaidimus, nes jie nebe suteikia jam jokio malonumo (atsipalaidavimo). Kas labiausiai nustebino, tai jo pabaigos sakinys "nebent norisi pabėgti nuo realybės" (nors nežaidžia mmo, tai ne social problema). Ir gerai pagalvojau, ar esu kada nors ėmęs pultelį į rankas, galvodamas "Pagaliau! Dingsiu iš čia ir pasinersiu į kitą pasaulį!" Kiek sugeba "atgaminti" smegenėlės, niekada nesu taip galvojęs, nes man žaidimai yra nuotykis, istorija, kova. Kaip skaitydamas knygą ar žiūrėdamas filmą, aš seku jų herojus, pasaulius, tačiau užsidaryti tam pasaulyje, norint pabėgti nuo realybės man nėra tekę. Suprantu, kad mes žaidime įsikūnijame/susiejame save su personažais, mūsų vertybės verčia pasirinkti iš dviejų atsakymų, būtent tą kuriuo dažniausiai ir vadovaujamės gyvenime. Tačiau tai normalu, kaip ir skaitant knyga, tu pritari personažo veiksmams arba ne. Pabėgti ir slėptis nuo tikro pasaulio, man atrodo tas pats, kas problemų sprendimą atidėti kitai dienai, o atėjus jai vėl pagalvoti apie kitą dieną. Be abejo ar problemos suteikia kam malonumą? Dažniausiai stresas, nervai, pyktis. Nebent į problemą žiūrim kaip į gyvenimo galvosūkį, kurį išsprendus gerai, malonumas bus dvigubas. Draugas juos "meta" ir dėl to, jog norisi daugiau nuveikti t.y. mokytis, pasisemti žinių, tačiau tikiuosi jei grįš prie žaidimų, tai išsilgęs nuotykių. Būtent artėjant virtualiai realybėj vis arčiau prie mūsų namų slenksčio, vis plačiau turėtų būti eskaluojamos temos apie jų žala visuomenėje. Įsivaizduokime žaidėją suprantanti virtualų pasaulį (žaidimą) kaip bėdos sprendimą, jam niekados nesinorės jo palikti ir išspręsti dabar esančios kliūties. Darbe diskutuodami apie VR prietaisus priėjome prie išvados, kad šie įrenginiai žmones gali priversti likti VR pasaulyje daug ilgiau, nei iš tikrųjų bus rekomenduojama (tikiuosi bus apsaugos sistema leidžianti sistemai išsijungti po tam tikro laiko). Paklausite, o kiek rekomenduojama? Aš šito nežino, kiekvienas žmogus sėdi prie žaidimo, pagal galimybes, malonumą, nuovargį ir dar daugelį aspektų. Nauji potyriai gerai ir visuomenei ir evoliucijai, tačiau kas per daug kaip žinia yra nesveika. Norėjau sužinoti iš čia esančių Playmanų ar daugelis iš Jūsų bėgate nuo realybės, norėdami pasislėpti virtualiame pasaulyje? Ar Jums žaidimai yra viena iš malonumo/atsipalaidavimo formų? (kaip knyga ar filmas).
  15. BadBoyyy
    Mano norai skaudžiai įkando mano piniginei.. "O tas pigu, o tas DAR pigiau" "noriu, reikia, BŪTINA" taip šie pirkiniai ir buvo nupirkti.
     
    Kas matėt mano išpkavimą WiiU Xenoblade X kolekcinės pakuotės, tai šis pirkinys gavosi kaip didžiausia užgaida mano smegenėlių, kuri dar tik (TIKIUOSI) pasiteisins, nes prie WiiU buvau prisėdęs išbandyti Xenoblade žaidimą (jis tikrai geras!), būtinai grįšiu ilgesniam laikui prie WiiU peržaisti visus AAA HD Nintendo žaidimus.
     

     
    Pats žaidimas su žemėlapiu ir iliustracinė knygutė.
     

     
    Kitas DIDELIS pirkinys, gautas gana pigiai (tik dėl to ir pirkau) Apple Ipad Air 16GB 4G/3G. Tai ko gero viena geriausių investicijų po Longboard'o, nes jei nėra darbų, atstoja man pilnai kompiuterį, greitas, ilgai tarnaujantis elementas, Retina ekranas, e-knygų skaityklė (galvojau bus prastai skaityti, tačiau mano nuostabai puikiai per Ipad skaitosi) ir dar daugiau. Magnetinis dėklas iš ebay.
     

     

     
    Tas noras išbandyti...vien dėl jo įsigijau PS4 Ausines (galite pasijungti prie bet kurio prietaiso - Bluetooth arba laidu). Negaliu skųstis, garsas vienas geriausių žaidžiant, elementas veikia ilgai, daugybę nustatymų žaidžiant online, tik viena didelė bėda, jei žaisite ilgiau nei keletą valandų, Jūsų ausytės taip įkais, kad reikės vėdinimo sistemos.
     

     
    Pora valdiklių, PS4 Anniversasy edition ir WiiU Gamepad Pro (pagamintas labai kruopščiai)
     

     
    Naujausia H.M. knyga jau sukramtyta, patiko keletas novelių, tačiau norisi vienos ilgos istorijos. Keleta Blu-Ray filmų A.H Rebecca ir J.S. Harwey (rekomenduoju pažiūrėti) ir vienas skaniausių anime Cowboy Beebop.
     

     
    Galiausiai ir žaidimų eilė, pradėkim nuo PS4 (viskas gauta Kalėdinių akcijų metu). Išbandytas nė vienas
     

     
    Bayonetta 2 daugelis vertina kaip 2014 GOTY, Steins Gate PSVita viena geriausių novelių ir keli 3DS Nintendo Select žaidimai StarFox (kurį visada norėjau išbandyti) ir Zelda.
     

     
    2016 metais pasižadėjau sau, kad žaidimams per mėnesį išleisiu ne daugiau nei 60€~. Susidariau labiausiai norimų žaidimų sąrašą (Gavosi iki 15 žaidimų), tikiuosi akcijos nenugalės manęs
  16. BadBoyyy
    Žaidimų niekada nebus per daug...bet pradėsim nuo kitų pirkinių:
     

     
    Knygų perku vis mažiau, nes turi rinktis kam skirti laiką žaidimams ar knygoms, tai būtent pirmieji dažniausiai nugali. Knyga "Ratės kelias" yra apie konfliktą įvykusį tarp Sovietų ir Suomijos II pasaulinio karo metu, kaip visi tikriausiai žinote Suomiai pademonstravo didelę drąsa ir išsaugojo nepriklausomybę. Dvi knygos Banana Yoshimoto, pirkau daugiau nes japonų rašytoja, kurios knygos yra panašios į Haruki Murakami pasaulius. Ir dvi paskutinės "Love Hina" mangos, liko 5 perskaityti ir bus baigta. Pirmos trys knygos susiskaitė visai nieko, o po to tęsta tam, kad tęsti.
     

     
    Kitas pirkinukas, tai Mii Fit apyrankė, kurį skaičiuoja žingsnius, atlieka žadintuvo funckija, taip pat kaupia informacija apie Jūsų miegą, kai skambina vibruoja. Kainuoja labai pigiai apie~14 dolerių, o veikia daug geriau nei Sony apyrankė.
     

     
    Ir žaidimai. Šita specialią pakuotę nusipirkau, nors ir neturiu Wii U (planuoju greitu laiku ją įsigyti). Labai patiko pakuotės pateikimas + visada norėjau pasižiūrėti kaip atrodo amiibo.
     

     
    Iš Playmano nupirkau NDS žaidimą Resident Evil DS, esu bandęs, tai tikras originalus PSOne žaidimas su papildomis NDS funkcijomis. Inazuma Eleven visada norėjau išbandyti, nes pačiam labai patinka futbolas, o čia JRPG su futbolo elementais+++. Ir Dragon Quest žaidimai 4-5-6 dalys. Labai ilgai tykojau jų ir laukiau kol kaina bus įkandama, galiausiai nusipirkau. Dabar būtent žaidžiu 4 dalį, įpusėjus galiu pasakyti, jei patiko DQ 8-9 dalys, tai turėtų patikti ir šios.
     

     
    PS3 žaidimas Witch and the Hundred Knight gautas labai pigiai per išpardavimą ir dar neišbandytas...toliau PS4 žaidimai: FiFa 16 praleidžiu nemažai laiko, nes dalyvauju turnyruose, kuriuos organizuoja FiFaLT.lt komanda (prisidėkit jei norite sužaisti lietuvių turnyre). Fallout 4 irgi siurbte siurbia laiką, viskas su žaidimu gan gerai, tačiau grafiškai žaidimas atrodo kaip Fallout 3 ~_~ Toliau seka Uncharted kolekcija, išbandžiau patiko, tai peržaisiu visas dalis, ir paskutinis žaidimas, tai DQ: Heroes išbandytas, tik ilgiau neprisėsta, jei patinka Dinasty Warriors serija, tai čia tas pats, tik su DQ veikėjais.
     

     
    Keletą specialių pakuočių: FF:Agito HD - Viena prasčiau kolekcinių pakuočių kokias turiu, kainavo labai nebrangiai, tai negaila. O MGS taip ir liko dar neišbandytas, tačiau labai džiaugiuosi dėl LABAI gražaus Steelbook'o - tikras šedevras
     

     
    Praleidau šį gėrį Witcher 3 DLC su tikromis Gwent kortomis, tikiuosi antras papildymas išeis su kitomis 2 kaladėmis.
     

     
    Ir pabaigai - Kalėdinis Fallout mėgztinis, geros kokybės ir šiltas, tad pasiruošęs šventėms!
     
    P.s. Tai ką laikas ruošis kitai savaitei, nes artėja BLACK FRIDAY! (Prašau neišlaidaukit)
  17. BadBoyyy
    Shin Megami Tensei IV
     
    Originali sistema: Nintendo 3DS
    Pasirodymo data: 2014 [Europa]
    Žanras: JRPG
    Kurejas/Leidejas: ATLUS
    Bandytas/Pereitas: Nintendo E-Shop

    Klausimas: Kas yra blogis? Kas yra gėris? Tikriausiai kiekvienas turime skirtingą atsakymo sąvoką šiems klausimams, natūralu, nes kiekvieno gyvenimo kelias yra skirtingų aplinkybių, dogmų, paaiškinimų, supratimų. Būtent šiame žaidime turėsite pasirinkti, kuriuo keliu keliausite, nes kiekvienas turės skirtingų pasekmių šio žaidimo veikėjams bei pasauliui, kuris Jus sups daugybę valandų. Daugybę - turiu galvoje pasiruoškite 70~ valandų prisėdimui prie šio žaidimo. "Shin Megami Tensei" žaidimų serija susieja du pasaulius: žmonių ir demonų, kas dažniausiai duoda pagrindo kovai tarp blogio ir gėrio. Ši serija nevengia aštrių temų kaip rasizmas, prievarta, religija ar sekso tematika. Todėl dažniausiai (neskaitant "Persona" serijos) žaidimai yra gan tamsūs ir niūrus, tačiau ne viskas kas juoda yra š... verta.
     
    Samurajaus kelias
     
    Istorija mus nukelia į viduramžių karalystę Mikado. Ši šventovė yra nuolatos puolama demonų, todėl ją saugo samurajai, kuriuos atrenka "valdžia" kiekvienais metais. Mums "pasiseka" (kaip ir kiekviename žaidime) ir mes tampame samurajumi. Jais tampa dar trys personažai: Isabeau (mergina, kuri nedrįsta išreikšti savo nuomonės), Jonathan (visada stengiasi eiti gėrio keliu) ir Walter (Karštakošis, kuris visas problemas sprendžia ne žodžiais, o jėga). Samurajai gauna specialią demonų "gaudyklę" vadinama "paprastųjų" - fėja. Tai pirštinė, kuri turi instaliuota programinę įranga, kurią valdyti mums padeda AL vadinama Burroughs (panašiai kaip iphone, kuris turi Siri). Burroughs tampa ne tik gidu ką daryti žaidime, tačiau viso žaidimo metu ji bus artimiausia kompanionė. Jos pagalba visada matysite žemėlapį, seksite savo progresą misijose, valdysite savo atributus ir be abejo gaudysite demonus. Pralėkę apmokymus, sužinome kad karalystėje apsireiškia "Juodasis Samurajus", kuris gyventojus paverčia demonais, "valdžia" mus išsiunčia jį surasti ir nugalabyti.
     

     
    Demonai!!!
     
    Mes turi galimybę bendrauti su demonais, to pasekoje mes ne tik kovosime prieš juos, tačiau jie kovos ir už mus. Komandą sudaro mūsų personažas ir trys prisijungę demonai. Demonai sugeba gauti patirties taškus, pasiekti aukštesnį lygį, įgauti geresnius įgūdžius ar transformuotis į aukštesnės klasės demoną. Pats įdomumas yra užverbuoti demoną, kad jis prisijungtų prie mūsų šutvės, nes demonas yra tokia pati įnoringa būtybė kaip ir žmogus. Vienam reikia daugybę niekučių, kitam pripažinimo, kad esi ne liurbis. Būtent savo įgūdžius gerinsime demonų pagalba, jiems pasiekus aukštesnį lygį ir įgavus geresnį įgūdį, jie pasiūlys Jums jį išmokti. Skirtingas būtybes galėsime kaupti ir juos sintetinti, kad išgautume dar geresnius demonus. O norint surinkti visus demonus teks LABAI pasistengti, nes jų yra net 426! Vienus sutiksime, kiti tik specialios sintezės pagalba atsiras, o dar kitus reikės pirmiausia nugalėti, norint juos pasikviesti į komandą. Daugelis, teigia jog šis žaidimas yra suaugusiųjų "Pokemonai" ir Aš su šiuos teiginiu 100% sutinku.
     

     
    3DS Galimybės
     
    Daugeliui buvo keista, kad šis žaidimas išėjo ant nešiojamos konsolės, tačiau tam yra priežastis. "SMT" serija niekada nebuvo populiari už Japonijos ribų (neskaitant "Personos"), todėl išleidimas ant mažesnio biudžeto reikalaujančios 3DS konsolės yra normalus dalykas. Dėka šios konsolės techninių galimybių žaidimas yra gražus, dalis dialogų įgarsinti, dviejų ekranų dėka labai patogu žaisti. Kovos sistema yra "žingsninė" (t.y. vyksta ne realiuoju laiku), tai įprasta JRPG žanro žaidimuose. Sutikus dar nematytą demoną, kova būna vis kitokia, nes kiekvienas jų turi savo silpnąsias ir stipriąsias vietas. Pvz. vienam rakštis sėdynėje bus elektros iškrova, kitam ledinis lietus, arba bus atsparus ugnies liepsnoms. Sužinoti kam yra silpnas, o kam atsparus demonas yra vienas svarbiausių pergalės būdų. O kai tave užpuola trys skirtingi ir nė karto nematyti demonai, tenka rimtai pasukti galvą. Tačiau net ir kritus mūšio lauke ir pamiršus išsisaugoti, Jums į pagalbą ateis "mirties dievybė", kuri sugrąžins Jus į pasaulį, tačiau tikrai ne už ačiū.
     
    Pančiai..
     
    Mane šis žaidimas supančiojo savo demonais, kiekvienas kolekcininkas savo kolekcija nori turėti pilna, taip ir čia norisi "atrakinti"/surasti kiekvieną demoną. "SMT IV" siurbte siurbs Jūsų laiką, nes pasiūlys daugybę skirtingų misijų, įdomių dialogų, bei skirtingų pasaulio tematikų. Taip tai žiaurus pasaulis, tačiau kiekvienas mūsų sprendimas ves prie skirtingos pabaigos. Pabaigę žaidimą turėsime galimybę sėsti prie New Game+ vairo ir vairuoti prie kitos pabaigos...
     

     
    Statistika
     
    Laikas: 77val. 45 min.
    Lygis: 88
    Stipriausias demonas: Shiva 91 Lygis
    Pinigai: 11 903
    Galingiausias ginklas: Bizen Osafune
    Šautuvas: Megido Fire
    Šoviniai: Hollow-Points
    Šarvai: Hero Green
    Šalmas: Blue Mask
    Kelnės: Bushi Tasogare
    Žiedas: Fury Earring
  18. BadBoyyy
    Ir vėl po ilgo tarpo prisipildė visokių daikčiukų, kuriais norisi pasidalinti su PLM nariais.
     

     
    Užsikabinau ant mangų @_@ Vienas iš pirmųjų mano matytų anime "Love hina", kuris LABAI įsiminė dėl dviejų pagrindinių herojų (tačiau, jei būtų šis anime pirmą kartą parodytas man dabar, nenustebčiau jei jis būtų tiesiog pažiūrėtas ir pamirštas). Nostalgija daro savo. Nors manga skiriasi šiek tiek nuo anime, bet eina viskas ta pačia kryptimi. Toliau skaitau GTO priešistorę, labai gera manga rekomenduoju. Daug komiškų elementų, kautynės, lenktynės, kova dėl merginų ir crazy piešimas.
     

     
    Dar viena manga, kuriai jaučiu nostalgija. Ją pamenu prie kompiuterio ekrano sukramčiau visą nuo pradžių iki galo (Yra 15 dalių), klausydamas viena daina
    Prieš kokius 10 metų, laikas bėga. 

     
    Ir štai atkeliavo į mano rankas NEW 3DS konsolė su Xenoblade 3D viršelių bei pačių žaidimu. Keli pastebėjimai apie pačią konsolę. Pirmiausia dėl greitesnio procesoriaus ir daugiau RAM, kur kas greičiau veikia pats aparatas. 3D kokybė ženkliai pagerinta, man labai jautriam N3DS 3D vaizdui, šį kartą akys varva daug mažiau 1.2x didesnis ekranas negu senesnio modelio + IPS. Gal kam reikia nebrangiai N3DS? + įsigyjau dar vieną pultelį PC žaidimams.
     

     
    Pagaliau įsigyjau Longboard'ą, gera transporto priemonė ir važinėti vienas malonumas, gal kas Klaipėdoje kartu pariedėti?
     

     
    Kaip visada pabaigai įsigyti žaidimai, kuriuos perku, tačiau daug mažiau žaidžiu (Witcher 3 kaltas, kuris pasiūlė daug daugiau negu visi kiti..) Batman AK išbandžiau, atrodo smagus pasaulis, kovos sistema, bet daugiau papasakoti negaliu, nes žaista labai mažai. Witcher 3 mano nuomonę žaidimas, kuris vertas kiekvieno Jūsų cento, nes pirmą kartą RPG žanre side misijos yra tokios pačios įdomios kaip ir main story, pats pasaulis gražus, spalvos sodrios, ryškios, o jame veiklos tiek daug, kad kartais pasimeti ir pagalvoji nuo ko pradėti. Rekomenduoju išbandyti net ir tiems, kuriems RPG yra tabu. Likę žaidimai gauti įvairiais keliais, tačiau nė vienas neišbandytas.
     

     
    Už Silent Hill žaidimus dėkoju Fisherman, kuris paaukojo šiek tiek savo laiko mano nepunktualumui. Kiek girdėjau PS2 versijos abiejų dalių geresnės nei HD Remake 3 dalies. Braveli Default norisi išbandyti, nes Square grįžo prie FF šaknų. Xenoblade Chronicles gautas kartu su konsolę, nuostabus žaidimas. Lumines visada norėjau išbandyti, smagus ritmo žaidimas, tiesa nusipirkau dvi versijas žaidimo, ne dėl to kad norėčiau, o dėl to pamiršau, jog įsigyjau fizinę versija Būna ir taip, kad pasiklysti svao kolekcijos labirintuose. Ir dar nesudėliotas Pacman modeliukas, kuri gavau su Zavvi Zbox.
     
    Kaip visada tikiuosi mažiau pirkinių, o daugiau išbandyti turimus, tačiau vis kažkas gaunasi ne taip, eh tie norai : )
  19. BadBoyyy
    Praėjo daugiau nei 3 mėnesiai nuo mano paskutinio įrašo. Norėtųsi dažniau rašyti, tačiau vieną yra norėti, visai kas kitą padaryti, todėl štampuoju įrašus kai aplanko mūza Per tą laiką spėjau prikaupti visokių įdomybių, pasidalinsiu su PLM gyventojais~
     

     
    Išmanoji Sony apyrankė - Labai norėjau išbandyti smartband (taip skamba angliškai), tačiau mano lūkesčiai nepasiteisino. Šis daikčiukas turi traukti Jūsų gyvenimo statistika pvz. kalorijų skaičių, kiek nupėdinai ir t.t. + vibruojantis žadintuvas, kuris pažadina tave, kai esi negiliame miege [Vibrina]. Pradžia buvo gera, o toliau pradėjo nebeskaičiuoti pvz. mano žingsnių ir šiaip kreiva ta statistika, o gaila.
     

     
    HP Chromebook - Šis daiktas mane nustebino kaip reikiant. Šis nešiojamas kompiuteris turi Chrome OS (kurios pagrindas Linux). Atrodo ką gali nuveikti su Chrome OS? Tačiau tapo neatsiejama gyvenimo dalimi, NES veikia labai sparčiai, elementas laiko iki 7valandų, galimybė neišjungiant persijungti į Linux (o ten žinot tikriausiai kokios galimybės) ir dizainas. Vertas kiekvieno cento šis pirkinys.
     

     
    Knygiški pirkiniai: Prisipažinsiu dar nė vienos iš jų neskaičiau, nes skaitau senesnisu pirkinius. Labiausiai domina knyga "Lemtingi sprendimai" apie WWII (pirmą knygą sukramčiau - patiko). Keletą knygų nusipirkau iš senų knygų parduotuvės, keletą pasiėmiau su dovanų kuponais.
     

     
    Haruki Murakami knyga jau perskaityta, lietuviams tai naujas kūrinys, daugeliui kitų pasaulio šalių senas kūrinys. Tikriausiai "Baltos Lankos" žinodamos, kaip mylimas lietucių H.M., bando išleisti kiekvienais metai po knyga. Kas yra matęs Great Teacher Onizuka anime, tas žino kas per manga Shonan Junai Gumi, pasakojama priešistorė GTO. Toliau seka 4 DVD diskų leidimas Alfredo Hitchcock'o "istorijos" 1 sezonas, kas žinot kas ne, tai A.H. turėjo savo šou, kuriame kas vakarą pasakojo po vieną Mystery istoriją (Po 30min.), vieną pamatęs užsinorėjau daugiau ^^ Galiausiai WWII on Blue-Ray, smagu pamatyti perdarytus vaizdus ant HD raiškos ir pažvelgti apie WWII karą iš britų pusės (kiekviena pusė pasakodama iš dalies šeria mus propaganda)
     

     
    PS3 žaidimai - Ačiū PLM už kelis LABAI pigiai įsigytus gerus žaidimus. Kitus pirkau iš GAME išpardavimo apart Kingdom Hearts 2.5 Remix. Išbandžiau Virtue Fighter 5 - tai jei neturi fighting stick'o nelabai ir įdomu žaisti, nes su mygtukais tokių judėsiukų padaryti man nesigauna
     

     
    PS4 žaidimai - Pasigirsiu nereikšmingu dalyku - TLOU dabar turiu ant PS3,PS4,PSN creepy Spėjau jau pereiti Knack - 50/50 smagus platformeris, ne daugiau (ir tikiuosi jo neduos PS+ nariams). The Order 1886 vakar pereitas ir galiu atvirai pasakyti NORIU tęsinio! Tik jame turėtų būti pagerintos/pridėtos kelios detalės pvz. gameplay patobulintas, pridėta side quest, šiek tiek rpg elementų, istorijos eigoje daugiau išgirsti apie veikėjus. Kai kurios vietos žaidime dubliuojasi, kovos su half-breed yra lėkštos, bet visumoje man patiko. Visi kiti žaidimai laukia savo eilės. P.S. Driveclub atrodo pasakiškai.
     

     
    Žaidimai - Ir paskutinė nuotrauka, kurioje PS3 South Park, dar nebandytas (Daug kas rašo, kad neįmanoma žaisti PS3 versijos ). The Ewil Within kolekcinė pakuotė graži ir turinti užrašų knygutę, jau pereitas. Jei keliais žodžiais iki 9 lygio patiko, vėliau nebe. Persona Q Shadow - Laukiu nesulaukiu kada prisėsiu prie šio žaidimo ^^ Reikia pabaigti Suikoden.
     
    P.S. jei kas skaitot Neogaf, galbūt ir mums reikėtų PLM atsidaryti atskira forumo skiltį pavadinimu "Pirkiniai" ir ten kelti nuotraukas su pirkinukais? nes Galerija nelabai tam pritaikyta,.
  20. BadBoyyy
    Dar vienas įrašas apie kolekcijos pagausėjimą, žingsnis po žingsnio ji didėja ir tai džiugina~
     
    Pradėsiu nuo popierinių dalykų, jų įsigyjau vos du, tačiau visada norėjau popierinės mangos, tai prigriebiau iš "Book Depository" manga "Love hina" ^^ Tai man pirma manga popierinėje pakuotėje (neskaitant lietuviškų mangakų), kodėl "Love hina"? Todėl, kad tai pirmas anime, kuris mane rimčiau "pakabino" prie anime. Antroji, tai knyga apie "Eva Braun", kas domisi istorija tas žino, kad ši moterytė buvo Hitlerio draugė/meilužė/žmona, bus įdomu paskaityti.
     

     
    Buvusio gimtadienio proga pasidovanojau Hitchkock'o kolekcinę Blu-Ray filmų pakuotę. Visiškas gėris kam patinka jo filmai ar kas nori susipažinti su jo kūryba, rekomenduoju "Rear Window", "Psycho" "The Birds" "North by Northwest"...vardinčiau ir vardinčiau : )
     

     
    Toliau apie technikos stebuklus, taip jau nutiko, kad pavyko pagaliau gana pigiai gauti "Cookoo Watch". Norėjau laikrodžio guminę apyrankę - check, kad būtų paprastos rodyklės nepriklausomos nuo smart - check, ir be abejo smart funkcijų - check. Galbūt smart galimybės nėra tokios didelės, bet gali susirasti telefoną, fotografuoti, gavus sms laikrodis suvibruoja, taip pat su telefonu galima susirasti laikrodį : )
     

     
    Norėjau Full HD filmuojančio daikčiuko, nežinojau kokiu pavidalu reikėtų man jį įsigyti, tačiau pasitaikė proga įsigyti apynauji "Canon IXUS 125HS", kuris yra lengvas, mažas, patogus ir greitas. Privalumai šviesus objektyvas, pilnos raiškos filmavimas, didelis ekranas, optinis stabilizavimas. Kaip mėgėjui, to manau per akis (bent šiuo metu).
     

     
    Galiausiai aplankė namus naujas telefonas, kolega darbe vis kalbėdavo "HTC tą, HTC aną....geriausias Android HTC, sklandžiausiai veikia...blabla.." Išbandžiau ir buvo O_O. Vertas kiekvieno cento, jei reikalingas greitas telefonas (maniškė Sony Xperia L kibdavo taip dažnai, kad į skambučius atsiliepdavau iš trečio karto). Ekranas pilnos raiškos, keliaujant žiūrėti filmus yra tikrai smagu + skaičiau, kad naujausias Android'as taip pat pasieks M7 modelio telefonus ir vėl riebus +.
     

     
    Žaidimai, kaip be jų, peržvelgęs savo žaidimų katalogą pamačiau, jog didelė dalis žaidimų įsigyta skaitmeniniu būdu, nors ir ne prie širdies, bet kainos padaro savo, tačiau parodysiu, tik fizines pakuotes, jos mieliausios. "Asura Wrath" bandžiau kadaise demo ir buvo mano "must list" sąraše. "COD:MW3" įsigyjau iš "Game.co.uk" už kelis svarus per išpardavimą, taip pat prigriebiau kelis Wii žaidimus, tai "Samba de Amigo" ir "Red Steel". Galiausiai radau labai garą pasiūlymą įsigyti "Batman: Arkham Origins" su Steelbook dėkliuku, taip ir neišbandžiau nė vieno iš šių žaidimu, shame on me.
     

     
    PS4 kolekcija pilnėja po trupučiuką, bo gaila mokėti pilna kaina už žaidimus, tai tenka laukti gerų pasiūlymų, vienintėlis žaidimas kuriam neatsispyriau už pilną kainą yra "FiFa 15" (prisidėkit mane PSN, būtinai sumesim keletą mačų). "Destiny" gavau vos prieš kelias dienas, dalyvavęs betoje tai žinau kas per kas, todėl nerizikuosiu sėsti prie jo, kol nebaigsiu pradėtų žaidimų. "Watch Dogs" išmėginau, tai sužavėjo gyvybingas pasaulis, daugybę įvairios veiklos. Prigriebiau du PSVitos žaidimus, kurie labai šaunūs "One Piece Unlimited Red" ir "Final Fantasy X & X-2". Už kelis svarus prigriebiau pirmą Laytoną (esu bandęs beveik visus) tai pirmoji dalis labiausiai patiko, nes viskas kvepia "mystery" elementu. Ir 3DS'ui per "zavvi" supernuolaidų dienadienį prigriebiau "Fantasy Life", ši žaidimą sukūrė viena mėgstamiausia žaidimų kompanijų "Level 5", žinau vieną, kad šis žaidimas yra "laiko rijikas".
     

     
    Pabaigai kolekcinė "Castlevania Lords of Shadow 2 Dracula's Tomb Premium Edition". Kaina buvo tik 25 svarai (vėliau buvo nukritę iki 20~ svarų) ir kaip gali nepasinaudoti tokiu nepadoriu pasiūlymu?
     
    p.s. Realiai labiausiai norėjau raudono Steelbook'o
     

     

     

     

     

     
    Kaip Jūsų kolekcijos? : )
  21. BadBoyyy
    Per gerą pusmetį pasipildžiau kolekcija labai įdomiais dalykėliais, pasirodo esu ne tik žaidimų ir konsolių fanas, bet ir knygų skaitovas ir filmų mėgėjas : )
     
    Pradėsiu nuo knygų, jos mane traukia nuo mažens, išlaikius Istorijos egzaminą labai susidomėjau antruoju pasauliniu karu ir apskritai istorija, didelė dalis iš jų neperskaityta. Stalino pirma knyga yra daugiau politinė biografija, tad skaityti buvo nelabai įdomu..kominternai, partijos, kas ką apdėjo ir panašiai. Dabar skaitau "Leningradas" per antrą pasaulį karą, REKOMENDUOJU! kodėl? Todėl, kad knyga parašyta remiantis tikrų žmonių išgyvenimais, beveik 3 metai badavimo, sunku patikėti kad taip galėjo nutikti, perskaičius knygą pasaulėžiūra atsiveria dar plačiau. Roberto Petrausko knyga "Trečiojo Reicho triumfas" (I dalis) pasakoja išsamiai kaip vokiečiai per antrą pasaulinį karą šluojo visus iš eilės, knyga parašyta iki Rusijos kampanijos pradžios (pirksiu antrą knygą būtinai). Taip pat perskaičiau knyga "Pirmas pasaulinis karas" - daug faktų, tačiau skaitosi labai nesmagiai.
     

     
    Taip pat mėgstu LABAI LABAI ir pseudo mistines knygas, ypač Haruki Murakami (turiu sukaupęs visas jo Lietuvoje išleistas knygas ). Naujausioji jo knyga "Bespalvis Cukuru Tadzakis ir jo klajonių metai" nėra pats geriausias jo kūrinys, tačiau dvasia be abejo Murakami. Kaip visada muzikos atlikėjai, prekių ženklai, mistinė istorija ir personažas su klausimu - "kodėl?". Knyga palieka tave su klaustuku pabaigoje. Čekuolio naujoji knyga išleista pusiau kaip biografija, pusiau kaip faktinė įdomybių knyga (tokios Jo pastarosios knygos), pirmą pusė knygos yra labai įdomi, gyvenimas jo spalvingas, turiningas ir tikrai vertas atskiros knygos. Anos Frank knyga verta paskaityti jei norisi sužinoti kaip žydė mergaitė išgyveno nacių apsiausti. Įsivaizduokite save gyvenanti bute be išėjimo ir slapstantis nuo išorės šviesos, nekeliant triukšmo ir maitinantis ne pačiu geriausiu maistu (kartais sunku buvo pavadinti tai maistu..).
     

     
    Dabar įdomiausia dalis ir pats didžiausias šiais metais mano pirkinys ^^ Playstation 4 visu gražumu : ) Pirkau su "Infamous Second Son Bundle". Atvirai pasakius iš karto tapo mano prioritetinę konsolę, kuri dalinasi praleidžiamu laiku su PS Vita. Viskas gražu, sklandu, greita (daug kas panikuoja dėl žaidimu, bet jų rudenį nusimato daugybę). Aišku prie PS3 reikės tikrai grįžti, nes didelė dalis gerų žaidimų net neišbandyta. Toshiba TV pačiupau praeitais metais, rodo geriau nei išpusti reklamos Samsung ar LG (Japonijoje Toshiba vieni populiariausių, tačiau mūsų rinkoje atsirado vos prieš 1,5 metų jie neklystu). Smart funkcijų nenaudojantiems žmonėms, tai tikrai puikus kokybės/kainos pasirinkimas (Smart čia yra, tačiau lėtas ir vangus). Taipogi pačiupau antrą PS4 gamepad'ą bei kamerą, (kuri valdoma balsu, įdomu, tačiau greitai ją pamiršau, nes po kol kas Sony mažai su ja ką padarė). Beje jei klausiamai žiūrite į batų dėžutę po televizoriumi ir galvojate kokio šmoto jis ją pasidėjęs, tai galiu pasakyti, jog maniškis stiprintuvas - buvęs "TV padėkliukas" yra taisomas, nes sugebėjau sudeginti saugiklius...
     

     
    Čia mano užkauptas gėris šio pusmečio. Pradėsiu nuo filmų: Batman Collection, tai 4 pirmųjų filmų kolekcija (didelis malonumas žiūrėti per PS4 su ausinėmis, nes garso efektai labai gražiai žaidžia su audio kanalais). Kiti du klasikiniai filmai: "It's A Wonderful Life", tai Amerikiečių Kalėdų filmas (Jei Tau yra sunku, gyvenimas atrodo bėga iš po kojų, rekomenduoju būtinai pasižiūrėti šį filmą, kaip sakoma visada yra išeitis iš sunkiausios situacijos), kitas filmas, tai Hitchcock'o šedevras "North by Nortwest" su mano mylimiausiu aktorium Cary Grant (Aktorius iš didžiosios A raidės). Filmas kupinas nuotykių, konspiracijos, kinemotografijos stebuklų vertas kiekvienos sekundės.
     
    Pagaliau žaidimai! Abu PS4 žaidimus pabaigiau, apibendrinant Infamous yra aukštesnio kalibro nei Killzone, nes Killzone turi daugybę klaidelių, per kurias žaidimas tampa nemalonybė žaisti, tuo tarpu Infamous viskas sklandu. PS Vita vienintėlis žaidimas "Tearaway" (dėkingas Tii), kam patinka platformeriai ir naujovės, tam tikrai jis patiks ir MAN tikrai patiko : ) Toliau daugybę neatplėštų PS3 žaidimų, galbūt viena įdomesnių, tai "Castlevania Lords of Shadow Collection" (gaunate du žaidimus "Castlevania Lords of Shadow" ir "Castlevania Lords of Shadow: Mirrors Fate HD") + Labai gražus metalinis dėklas. Spėjau išbandyti Kingdom Hearts 1.5 HD Remix, atvirai pasakius peržaisčiau daugelį PS2 žaidimų jei juos perdarytų ant HD, nes spalvų sodrumas verčia sėdėti apsiseiliojusiam : D
     

     
    Kolekcinės pakuotės. "Tales of Xilia Day One" buvo pirkta ši pusmetį (daug svarsčiau būdamas Vokietijoje imti ar ne, nugalėjo be abejo imti). Ryte pasiekė dar viena kolekcinė pakuotė "Child of Light", įsijungęs apšalau nuo piešimo, kūrėjų sugalvotas stilius verčia sustoti ir gėrėtis vaizdais (MUST BUY visiems kolekcininkams).
     

     
    Kitiems gal atrodys tiek daug visko, iš kur tiek $$$ ir panašiai : ) Tačiau ši kolekcija renkama jei neklystų 7-8 metus, iš visų žaidimų už pilną retail kainą pirkti, gal tik 10% jei ne mažiau. Tad svarbiausia mano galvą renkant kolekcija, rinkti tokius žaidimus, kurie Tau pačiam įdomūs, bei turėti šiek tiek kantrybės ir neleisti pasiduoti manijai pirkti, tik ką pasirodžiusius žaidimus, nes nauji žaidimai velniškai brangūs ^^
     

     

     

     
    p.s. pasistengsiu kas 2-3 mėnesiu įkelti po įrašą apie naujus pirkinius, aišku jei jų bus : )
  22. BadBoyyy
    Darkwing Duck
     
    Originali sistema: NES
    Pasirodymo data: 1992
    Žanras: Platform
    Kurejas/Leidejas: Capcom
    Bandytas/Pereitas: NES
     

     
    Laikas sugrįžti atgal, kai nespalvotas televizorius buvo įprasta, o oranžinės disketės nešė mums didelį džiaugsmą. Tada Capcom buvo viena stipriausių žaidimų kompanijų, turėjusi daug stiprių žaidimų ir buvo "nesusitepusi", tačiau mums kompanijos tuo metu nerūpėjo, svarbiausia buvo nuotykis, kurį patirsim prie kineskopinio ekrano.
     
    Narsuolis Antinas
     
    Platformerių istorijos dažniausiai kartojasi: "Yra blogiukas, kuris daro be abejo kažką blogo, jei yra tamsioji pusė reikia ir šviesios pusės, taigi visada atsiranda herojus, kuriam pavesta nugalėti blogiuką". Herojaus kailis skirtingas, taigi šiame žaidime valdome antiną, kuris privalo sustabdyti F.O.W.L. grupuotę, kuri plėšia miestą.
     
    Pradedant žaidimą mums leidžiama pasirinkti vieną iš trejų vietovių kurioje pradėsime žaidimą. Pasirinkimo laisvė nedaro jokios įtakos žaidimo eigai, tačiau vieni rinkdavosi sunkiausia pradžia, lengvesnė pabaiga arba atvirkščiai. Lygių dizainas sukurtas nepriekaištingai, spalvos sodrios, žaidimo mechanika vis besikeičianti, todėl žaidžiant Darkwing Duck nebūna nuobodu. Kas stumia šį žaidimą, tai jo variklis, kuris NES žaidimui yra tiesiog, tobulas. Kodėl? Grafika neišdarkyta, nesimato nereikalingų pikselių, didelis detalumas, galbūt dėl viso šio gėrio kartais nukrenta kadrų skaičius per sekundę (Taip, jis galioja ir šiose konsolėse). Garso takelis visiškai nedarko ausų, manau daugelis dar iki šio prisimenat pirmo lygio garsus (jei ne, prašom čia -
    ). Pamenu, kai pats garso takelius įrašinėdavau į audio kasetes, kad galėčiau juos perklausyti, kai nežaidžiu žaidimų, MIDI muzika rooolez ^_^ 

    Štampuojami Nusikaltėliai
     
    Situacija, kai vieną kartą nugalėjau ir jo nebėra, čia negalioja. Užtenka žengti žingsnį atgal/pirmyn ir sugeneruojamas toje pačioje vietoje išnykusio klonas. Ypač tolimesniuose lygiuose tas labai erzina, nes per juos dažnai tenka pradėti lygį nuo pradžių. Į pagalbą tada ateina specialios kulkos, kurios padeda juos nugalėti - greičiau ir efektyviau. Tačiau jas verta taupyti, nes kai kuriuose vietose Jums jos padės gauti papildomą gyvybę ar nugalėti be prakaito lašų didžiausia lentelės nusikaltėlį. Keliaujant galima aptikti slaptus Bonus lygius, kurie leis prisigaudyti šovinių ar taškų (negalvokit, kad čia taškai tik skaičiukai, už jų rinkimą mus apdovanoja). Kiekvienos vietovės pabaigoje, teks nugalėti pati pati pati DIDŽIAUSIĄ nusikaltėlį, kiekvienas skirtingas ir savitas, todėl nepamirškite specialių šovinių...
     

     
    Paskutiniai žodžiai
     
    Jei norite žaidimo keletai valandų Darkwing Duck kuo puikiausiai tinka. Tiesiog čia Jums reikia žaisti ir šiek tiek turėti ištvermės (kaip be jos žaidimuose), o galvoti apie painius siužeto vingius čia nereikės, tik pasikliauti keliais mygtukais.
  23. BadBoyyy
    Alundra
     
    Originali sistema: Playstation
    Pasirodymo data: 1997
    Žanras: 2D Action Adventure
    Kurejas/Leidejas: Matrix Software/SCEI
    Bandytas/Pereitas: PSN
     

     
    Šiandien man kaip žaidėjui pergalinga diena, nes įveikiau, tikriausiai nesumeluosiu sakydamas patį sunkiausia žaidimą - Alundra. Pačiam niekada neturėjusiam originalios Playstation konsolės ir vis lendančiam į kompiuterines, kur populiariausi žaidimai būdavę Tekken, Twisted Metal, Quake 2 ir pan. netekdavo patirti tai ką patiria žaidėjai turintis konsolę namuose. Daugiausiai apie magiškus pasaulius ir nesibaigiančius nuotykius, tekdavo skaityti žurnaluose Šokas ar Kiberzona.
     
    Atradimas
     
    Žiūrint žaidimų apžvalgas, pamačiau nematyta ir negirdėta žaidimą, kurio pagrindinis personažas elfas Alundra. Per apžvalga šį žaidimą išgyrė ir pabrėžė, kad tai vienas sunkiausių žaidimų. Susižavėjęs pasakoriumi, kuris tik apie žaidimą porino teigiamai, nieko nelaukęs įsigyjau jį iš PSN. Įsijungus mus pasitinka anime stiliaus animacija (kas keičiausia pabaigoje ji labai panaši). Pradžia mus nukelia į sapną, kuriame susapnuojame, jog turime išgelbėti kaimą Inoa nuo blogio jėgų ir mus sapne vadina "Išlaisvintuoju", nieko nelaukia išplaukiame laivu į šį kaimą (įdomu ar daugelis susapnavęs ką nors panašaus, šoktų į kelnes ir į nežinomą trasą?). Plaukiant nutinka audra, ji ištaško laivą, o mus nusviedžia be abejo į mūsų tikslą - Inoa. Šiame kaime vyksta keisti dalykai, žmonės sapnuoja košmarus ir iš jų negali pabusti. Tačiau mes pasirodo galime panirti į kitų žmonių sapnus ir juos išgelbėti (būtina išgirsti garso takelį -
    ), nuo čia pradedam ieškoti blogio šaknų.. 

     
    Geriausios savybės
     
    Daugelis žinome (nors daugelis ir nežino), kad žaidimas būtų geras ir įtraukiantis, turi turėti šias savybes: Istorija-žaidimo mechanika-veikėjus-atmosfera-garso takelis, keista bet neparašiau grafika? Nes mano galvą, grafika yra neesminė nuotykių tipo žaidimuose, ji reikalinga labiau lenktynių, sporto žaidimuose. Tačiau kūrėjai sukūrė nepriekaištingai 2D detalų pasaulį, žaidžiant ant šiuolaikinių LED TV žaidėjas nepatiria šoko, nes vaizdas neišdarkomas ir pasaulis atrodo labai gražiai. Pradėsiu nuo istorijos, ji įtraukia, daugybę įvairių dialogų ir istorijos vingių, žaidėją verčia, tik judėti ir dėlioti dėlionę iki pat galo. Alundra yra tamsios atmosferos kūrinys, čia paliečiama gana stipri tema - Dievybės. Įdomu, tai jog žaidimo vėikėjai ir jų skirtingi charakteriai sugeba, Tave įtikinti vienu ar kitų klausimu, tačiau tenka ir pačiam susimąstyti, kuo tikėti, o kuo ne. Kas įdomiausia veikėjų šiame žaidime yra daug ir jie visi vienaip ar kitaip svarbūs. Žaidimuose dažnai susigyvenam su veikėjais, o čia jie suteikia daug skirtingų pojučių, vienas iš jų netektis/praradimas. Potyriai žaidime persipina, nors ir atmosfera tamsi, bet pasaulis turi ir šviesiąją pusę, kuri suteikia netikėtumo pojūtį. Muzika pranoksta iki šiol visus man girdėtus garso takelius, ji atitinka kiekvieną lygį, vietovę, mūšį, kuriame tenka sudalyvauti, be jos žaidimas prarastų savo žavesį. Žaidimo mechanika yra pasiskolinta iš Zeldos serijos, čia už priešų nukovimą gausime dažnai auksiukus ar gyvybę atstatančius kristalus, taip pat galėsime apsipirkti, sužaisti kazino (kaip be jų nuotykių žaidimuose), ieškoti slaptų vietovių, bet svarbiausia Alundra pasižymi ypač sunkiais galvosūkiais, o jų bus daugybę. Svarbiausia šiame žaidime kantrybė, nes žaidimas reikalauja tikslumo ir atidumo, o reti išsisaugojimo punktai verčia žaidėjus rautis plaukus. Norint įveikti bosus, teks išmokti jų silpnasiąs vietas ir jų judėjimo trajektorijas, nes antraip būsite suplėšyti į gabalus. Lokacijos įvairios, nuo kalnuotų vietovių iki ugnikalnio, kiekviena pasižymi jai būdingu stiliumi pvz. dykumos vietovėje pus stiprus smėlio vėjas, ko pasekoje veikėjui daug sunkiau judėti. Vienintėlis tikriausiai dalykas, kuris nepatiko, tai žemėlapio nebuvimas, be jo teks grudintis, nors ir Žynės pagalba bus galima pažvelgti kur judėti toliau, tačiau tai maža adata šieno kupetoje.
     

     
    Į sapno pabaigą
     
    Šio žaidimo neįveiksite per vakarą ar per savaitę (nežiūrint į FAQ), prie jo praleisite labai daug laiko. Tačiau keliauti per šį pasaulį tikrai verta, nes atrasite ir pamatysite dar nematytų dalykų, o garso takelį kaip ir minėjau labai svarbu išgirsti. Keletas frazių iš populiarių tuo metu apžvalgininkų lūpų apie šį žaidimą:
     
     

  24. BadBoyyy
    Final Fantasy IV
     
    Originali sistema: SNES
    Pasirodymo data: 1991
    Žanras: JRPG
    Kurejas/Leidėjas: Square
    Bandytas/Pereitas: NDS
     

     
    Prieš pradėdamas Final Fantasy IV, sužinojau, kad yra PSP ir NDS versijos, pagalvojęs nusprendžiau žengsiu sunkesniu, mažiau spalvotu keliu ir pereisiu žaidimą ant Nintendo konsolės..
     
    Tas pats?
     
    Žinau, kad seniems JRPG vilkams, ši dalis yra viena nostalgiškiausių ir daugelis ją vadina skaniausiu serijos žaidimu, bet tikiuosi brangieji jūs kalbate apie SNES versiją? Nes jei apie NDS...tai persiprašau iš anksto, nes jums praeitis apsuko smegenėles
     
    Ir ko aš taip piktai paklausite? Tuoj tuoj viską paaiškinsiu ^^
    Istorija mus įsuka į Juodojo Riterio Cecylo rolę, vykdydamas karaliaus nurodymus, jis su savo šutvę griauna miestus ir renka jam kristalus, kol galiausiai nusprendžia, jog kažkas čia ne taip ir bando karalių išklausinėti, tačiau šis pasipiktinęs jį išsiunčia dar vieno kristalo, įteikdamas siuntinį, atvykus į vietą iš 'dovanėlės' kaip iš gausybės rago pasipila monstrai ir staiga BOOOOOM žemės drebėjimas, atsibundame šalia žavios mergaitės, kurią karaliaus pakalikai nori pagrobti, tačiau mes didvyriškai apginame žaliąspalvę mergaitę ir nuo čia prasideda mūsų nuotykis.
     
    Pradėjus maigyti, supranti, kad tai visiškai tas pats žaidimas, kaip ir FFIII (NDS), tik su kitu makiažu. Grafiškai žaidimas nepajudėjo iš vietos, o tai blanku blanku ir labai negražu, gal Square nemokėjo išspausti daugiau sulčių iš šios konsolės? Kiek žinau originali SNES versija nepasižymėjo pilku atspalviu, niūriomis spalvomis, ten viskas ryšku, gražu ir spalvota, tai kokio velnio čia pamiršo ryškias spalvas, tikriausiai kūrėjai ne tą spalvų paletę po ranka turėjo, o gal buvo niūrios nuotaikos ir pamiršo, kad pasaulis yra spalvotas..
     

     
    Naujadarai
     
    Kūrėjai, nors ir žengė senuoju keliu, bet naujų tapetų nepamiršo. Dabar, kai jus tyrinėsite pasaulį, dažnai atsidursite, taip visų +/- požemiuose/olose, jei atidengsite pilną žemėlapį gausite įvairių daiktų, šiuo žingsniu kūrėjai atsidėkoja, tiems kas nori išuostyti kiekvieną kampelį, tikrai sveikintina.
     
    Šioje dalyje kiekvienas personažas jau turės savo klasę, jos keisti nebegalėsite, man tai pliusas, nes nereikia sukti galvos, kokią klasę pasirinkti savo veikėjams. Istorijai vystantis, mūsų komanda keisis ir keisis, tik įdomu, kas sugalvojo tokius unikalius herojus: peštukas Kinas, Arabė mergina, Prancūzas Bardas ir t.t. Dabar mūsų komanda sudarys 5 veikėjai, juos galėsime surikiuoti kaip patys norėsime, silpniausi į galą, stipriausi į priekį.
     
    Nuo šiol gausime galimybę išbandyti daug mini žaidimų, kuriuos laimėdami, mes galėsime kelti savo eidolono (tai pasakiška būtybę, kurią galės iškviesti į pagalbą vienas iš mūsų narsuolių) sugebėjimo taškus, tačiau ar bus norinčių tuos pačius žaidimus maigyti po n kartų, pradžioje buvau užsivedęs, bet greitai ūpas dingo, o ir šio eidolono paslaugomis niekada ir nepasinaudojau. Kalbant apie mūšių sistema, ji išliko nepakitusi, iš kairės tu man, iš dešinės aš tau. Kiekviena FF dalis siūlo transporto priemones, čia taipogi neatsiliekama, bus pasiūlyta daugybę skirtingų modifikacijų lėktuvų, tik šį kartą po vandeniu niekas neleis plaukioti, užtat turėsime galimybę aplankyti požeminį pasaulį ir net nuskristi į mėnulį! (Tik tas skrydis jau labai juokingai atrodė, vis artėjantis pikseliuojantis mėnulis).
     

    Oktoberfest dalyvis Cidas
     
    Sukis, sukis....STOP
     
    Garso takelis mano nuomonę yra daug prastesnis, nei FFIII dalies, apsiribojama jau gerai žinomomis FF visatos melodijomis, kurios ilgalaikiui pradeda įgristi. Šioje dalyje gausime įgarsintus veikėjus, tačiau įgarsinimo komanda, buvo tikriausiai tokia prasta, kad nemokėjo nei normaliai išreikšti emocijų, nei įgarsinti pačių veikėjų, nes balsai tragiški, jei būtų mute funkcija su mielu noru ją pasinaudočiau.
     
    Pagaliau gausime galimybę paminkyti ir liečiamą ekraną, nes būtent to reikalaus mini žaidimukai. Ši dalis siūlo nemažai papildomų nuotykių, tačiau žaidimas išsiurbia norą tyrinėti buvusias vietoves, todėl dingus norui tyrinėti aš praleidau šiuos nuotykius. Būtent, kas nuspręs visą pasaulį daug kartų naršyti pirmyn ir atgal, ras daug skirtingų Augment atributų, pvz. Cecyl turi atributą apginti kitą komandos narį, kai į jį priešas nori suleisti savo nasrus, užsidėjus kitą Augment atributą, priešai pirmiausiai jį norės išversti iš batų, o kol Cecyl gyvas, kitų narių niekas neatakuos.
     
    Kas LABAI nepatiko, tai random išmestos kovos...einu sau ir žiūriu, o dėžutę, reikia patikrinti kas joje, atidarai ir opa priešas, prasideda kova - porą smūgių mano komandai ir baba, o pabėgti neleidžia ir turi vėl bėgti iš pradžių. Tai nervina, nes po 3-5 nokauto, norisi NDS mesti į pakampį ir bent jau savaitei pamiršti.
     
    Išvados
     
    Po Credits kaip visada gauname galimybę tęsti nuotykį, pradedami New Game+, iš to ką spėjau pamatyti, tai pasilieka, tik jūsų surinkti Augment atributai ir...VISKAS (jei klystu pataisykite). Bijočiau siūlyti šį žaidimą žmogui, kurio rankos nespaudė tamsių/nykių JRPG žanro žaidimų, o jei jau pasiryšite pasidalinkite savo įspūdžiais "Komentarų lentynoje".
     
    FFIV turi dvi medalio puses, tiksliau visas tris: SNES, NDS ir PSP. Tamsiausia pusę, spėju jau išbandžiau ir pasistengsiu kuo greičiau pamiršti ir nuvyti blogas mintis. Sekantis žingsnis FFIV PSP versija, kuri man pasistengs įrodyti, dėl ko visi taip myli šią dalį
     
    Palyginimui SNES versus NDS
     

     

     
    Statistika
     
    Laikas: 33val. 45 min.
    Veikėjų Lygis: 72
    Pinigai: 192566
    Galingiausias ginklas: Defender
    Šarvai: Crystal Mail
    Šalmas: Ribbon
    Skydas: Dragon Shield
    Pirštinės: Protect Ring