Jau ne pirmą kartą „Electronic Arts“ patenka į nemalonumus dėl prekybos savo žaidimuose. Dar rugpjūtį įmonė buvo paduota į teismą dėl būtent šių veiksmų sporto simuliatoriuose, tokiuose kaip „FIFA“, „Madden“ ir t.t.. Savaime suprantama, kad tai nėra pirmas ir paskutinis kartas kai jų politika patraukia ne tik fanų, bet ir teisėsaugos dėmesį, tačiau realių rezultatų kol kas nėra. Pavyzdžiui, net nemažoje JAV dalyje vadinamosios „lootboxes“ yra traktuojamos kaip azartiniai lošimai, kuriuos varžo vietiniai įstatymai. Nors ir yra sukeliami nepatogumai reklamuotis už Atlanto, tačiau Europoje jie nekeičia savo požiūrio ir šį kartą užkliuvo Jungtinėje Karalystėje.
Kritika buvo pažerta tada, kai tokio pobūdžio reklama buvo pastebėta vaikiškų žaislų reklaminiame leidinyje. „VGC“ teigia, kad viename iš populiariausių Jungtinės Karalystės pardavėjų „Smyths Toys“ žurnale buvo pateikta reklama, kurioje buvo reklamuojamas „FIFA 21“ rėžimas „Ultimate Team“. Lyg iš pirmo žvilgsnio reklama neturėtų užkliūti, tačiau keturių žingsnių rekomendacijose kaip naudotis šiuo rėžimu, antrasis žingsnis buvo rekomendacija naudotis „FIFA“ pinigais, kurie leidžia įsigyti „žaidėjų pakus“. „FIFA Points“ yra virtuali „Electronic Arts“ valiuta, kuria dažniausiai ir yra perkamos ankščiau paminėtos „lootboxes“. Tačiau to „EA“ atstovai neįvardija kaip azartinio lošimo, o greičiau kaip „siurprizo mechaniką“.
Pirmiausia šią reklamą pastebėjo „Twitter“ vartotojas pavadinimu „AllFifaMistakes“, o po kurio laiko ir kiti vartotojai pradėjo dalintis savo nuotraukomis. Šiame skelbime vartotojai buvo skatinami pirki „FIFA points“ būtent per „Playstation Store“. Po šių pranešimų pasirodė įvairios diskusijos ir „Reddit“ platformoje, kurioje buvo teigiama, kad „EA“ skatina pirkimus žaidimo viduje neetišku vaikų atžvilgiu būdu. Kūrėjų atstovai dėl šio incidento pašalino šias reklamas ateities „Smyth‘s Toys“ leidiniuose.
Nemažai valstybių ieško būdų kaip kovoti su šia problema, tačiau bent jau šiuo metu iš to realių rezultatų nėra. Beje, šiuo metu vyksta teismo procesas JAV valstijoje Kalifornijoje, kuris teigia, kad „lootboxes“ pirkimai pažeidžia azartinių lošimų įstatymą. Nepaisant visų priemonių, kurių buvo imtasi prieš šiuos pirkimus, „Electronic Arts“ teigia, kad užfiksavo rekordines pajamas per karantino laikotarpį būtent iš pardavimų žaidimo viduje.
Rekomenduojami komentarai
Komentarų nėra.
Prisijunkite prie pokalbio
Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.