• Impaler
    Impaler

    Team-Xecuter atstovas Gary Bowseris pripažįsta jam keliamus kaltinimus

    Praėjusiais metais federaliniai pareigūnai pateikė kaltinimus trims įtariamiems hacker'ių grupės "Team-Xecuter", kuri pardavinėjo ir pardavinėjo įvairius "Nintendo" nulaužimus, nariams. Vienas iš kaltinamųjų, kanadietis Gary Bowseris, iš pradžių neigė kaltinimus, bet vėliau persigalvojo. Be to, Bowseris taip pat sutinka sumokėti "Nintendo" 4,5 mln. dolerių kompensaciją.

    Hacker'ių grupuotė "Team-Xecuter" ilgą laiką buvo galvos skausmas didelėms žaidimų bendrovėms.

    Grupė siūlė aparatinės ir programinės įrangos sprendimus, kurie leido žmonėms diegti ir žaisti neoficialius žaidimus ir piratines kopijas įvairiose konsolėse, įskaitant populiariąją "Nintendo Switch".

    Komanda "Team-Xecuter" gynė savo veiklą, pabrėždama, kad jų produktai nebūtinai yra piratavimo įrankiai. Jie palaikė judėjimą "teisė taisyti" ir palaikė žmones, kurie norėjo savo įrenginiuose asmeniniais tikslais žaisti "homebrew" žaidimus.

    "Team-Xecuter" patraukimas baudžiamojon atsakomybėn

    Su tuo nesutiko nukentėjusios žaidimų bendrovės, kurių priešakyje buvo "Nintendo". Japonijos žaidimų bendrovė daugelį metų persekiojo "Team-Xecuter", o praėjusį spalį prie jų prisijungė JAV vyriausybė, kuri pradėjo trijų grupės narių baudžiamąjį persekiojimą.

    Vienas iš kaltinamųjų - kanadietis Gary Bowseris. Jis buvo suimtas Dominikos Respublikoje 2020 m. rugsėjo mėn. ir netrukus po to deportuotas į JAV. G. Bowseris turbūt geriausiai žinomas dėl savo slapyvardžio GaryOPA, kuris yra interneto svetainės "MaxConsole", reguliariai apžvelgiančios "Team-Xecuter" aparatinę įrangą ir kitas įsilaužimo priemones, operatorius ir dažnas rašytojas.

    Kaltinamajame akte teigiama, kad Bowseris buvo ne tik rašytojas. Vyriausybė jį laikė "Team-Xecuter" dalimi. Be kita ko, jis, kaip įtariama, reklamavo apėjimo įrenginius ir jais prekiavo, palaikydamas nuolatinius ryšius su perpardavėjais visame pasaulyje.

    Bowseris pripažįsta savo kaltę

    Bowseris iš pradžių neigė bet kokius nusižengimus, tačiau praėjusią savaitę jis pakeitė savo poziciją ir pripažino kaltę. Susitarime su JAV vyriausybe dėl kaltės pripažinimo atskleidžiama daugiau informacijos apie tai, kaip veikė "Team-Xecuter". Jame pateikiamas faktų pareiškimas, su kuriuo sutiko visos šalys ir kuriame yra įvairių prisipažinimų.

    "Atsakovas GARY BOWSER, dar žinomas kaip "GaryOPA", sąmoningai ir tyčia dalyvavo kibernetinių nusikaltimų įmonėje, kuri įsilaužė į pirmaujančias žaidimų konsoles ir kuri kūrė, gamino, pardavinėjo ir pardavinėjo įvairius apsaugos apėjimo įrenginius, kurie leido įmonės klientams žaisti piratines autorių teisių saugomų vaizdo žaidimų versijas, paprastai vadinamas "ROM", - rašoma jame.

    Bowserio dalyvavimas prasidėjo 2013 m. birželį ir tęsėsi iki jo suėmimo praėjusiais metais. Jis taip pat prisipažįsta pažeidęs DMCA nuostatą dėl kovos su priemonių vengimu. Už abu kaltinimus numatyta maksimali penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

    Sąmokslas, kuriam taip pat priklausė bendrakaltinamieji Maksas Louarnas ir Yuanningas Chenas, naudojo įvairius prekės ženklus, įskaitant "Team Xecuter", "Axiogame.com", "Maxconsole.com" ir "China Distribution". Kompanija "Team-Xecuter" nuolat pabrėždavo savo ketinimus remti homebrew entuziastus. Tačiau JAV prokuratūra tai laiko priedanga.

    Pagrindinis tikslas buvo pardavinėti apėjimo įrenginius, kurie leistų klientams žaisti piratines žaidimų versijas. Siekdamas šio tikslo, vienas iš kaltinamųjų Maxas Louarnas paskyrė Bowserį vadovauti svetainei maxconsole.com, per kurią jis padėjo reklamuoti ir pardavinėti "Team-Xecuter" įrenginius.

    "M. Bowserio vaidmuo buvo reklamuoti įmonės gaminius, skelbti pranešimus apie naujus gaminius ir jų atnaujinimus bei bendradarbiauti su mažmenininkais, kurie platino įmonės gaminius. P. Bowseris taip pat skelbdavo atsakymus į klientų užklausas apie šiuos neteisėtus apėjimo įrenginius svetainėje Maxconsole.com", - rašoma susitarime dėl kaltės pripažinimo.

    Dešimtys milijonų pajamų

    SX OS buvo viena pelningiausių "Team-Xecuter" produktų linijų. Ji leido žaidėjams naudoti "Nintendo Switch" su pritaikyta programine įranga, kuri leido žaisti piratinius žaidimus. Pranešama, kad per visus pardavimus "Team-Xecuter" gavo dešimtis milijonų dolerių pajamų.

    "Įmonė gavo bent dešimtis milijonų dolerių pajamų iš savo apėjimo įrenginių pardavimo", - rašoma susitarime ir priduriama, kad tai tiesiogiai pakenkė "Nintendo" ir kitoms šalims.

    Pats Bowseris matė tik dalį šių pajamų. Būdamas svetainių team-xecuter.com ir maxconsole.com operatoriumi jis uždirbdavo 500-1000 JAV dolerių per mėnesį. Be to, jam buvo leista pasilikti pajamas iš reklamos, todėl bendros jo pajamos siekė maždaug 320 000 JAV dolerių.

    4,5 milijono JAV dolerių restitucija

    Be kaltės pripažinimo dėl dviejų kaltinimų, Bowseris taip pat savanoriškai sutiko sumokėti "Nintendo" 4,5 mln. dolerių restituciją. Jis taip pat sutiko padėti surasti visą likusį "Team-Xecuter" turtą.



    Atsiliepimai

    Rekomenduojami komentarai

    Komentarų nėra.



    Prisijunkite prie pokalbio

    Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

    Svečias
    Parašykite komentarą...

    ×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Įdėti kaip grynąjį tekstą

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

    ×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Nuotraukos

  • Naujausi video