Išanalizavę 500 milijardų milijardų ėjimų (taip taip: 5 × 10'20 arba 500 000 000 000 000 000 000 variantų!), mokslininkai tvirtina sukūrę programą, kuri gali laimėti bet kurią šaškių partiją prieš bet kurį žaidėją.
50 kompiuterių beveik 20 metų skaičiavo ir analizavo galimus ėjimus. Kaip rašo Ananova portalas, profesorius Schaefferis į pagalbą pasitelkė ir profesionalius šaškių žaidėjus.Remdamiesi jų žaidimo taktika ir šimtų kompiuterių surinktais statistiniais duomenimis, mokslininkai gerokai patobulino Chinook programą. Chinook 1994 metais jau yra laimėjusi Pasaulio šaškių čempionatą, tačiau nebuvo tobula ir kartais pralaimėdavo. Dabar Chinook kiekvieną kartą “žino” geriausią ėjimą ir priešininkui nepalieka jokių šansų.
Taip aukštai iškėlę kartelę, mokslininkai ketina imtis dar sudėtingesnių darbų. Tačiau jie teigia, kad stalo žaidimų karaliaus – šachmatų – eilė dar neatėjo, mat jiems išspręsti reikia kur kas daugiau skaičiavimo. Šachmatuose galimi milijardai milijardų ėjimų (maždaug 1045 variantų), tad su šiuolaikiniais kompiuteriais sprendimų radimas užtruktų ištisus amžius.
Rekomenduojami komentarai
Komentarų nėra.
Prisijunkite prie pokalbio
Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.