Kam darytis XBOX 360 HDD back-up'ą ilgai aiškinti, manau, nereikėtų. Pasidarius HDD back-up'ą, galima savo profilį, save'us, failus ir visus nustatymus perkelti į kitą XBOX 360 konsolę. HDD back-up'ą galima pasidaryti tam, kad gedimo atveju, ar netyčinio ištrynimo naudingos informacijos atveju, būtų galima atstatyti prarastą informaciją / duomenis ir t.t. Daugelis XBOX 360 žaidimų leidžia sukurti tik vieną žaidimo save'ą, o tai visiškai nėra saugu, nes kartais save'ą galima sukurti labai nepalankioje situacijoje ir žaidimo pagal jį pratęsti nebeišeina.
XBOX 360 pajungtas į XBOX live profilį ir jo nustatymus leidžia perkelti į kitą vietą naudojantis interneto pagalba, tačiau kartais prie XBOX 360 konsolės prie XBOX live prijungti yra neįmanoma.
HDD back-up'o darymo į PC procesas nėra sudėtingas, bet, kad jį atlikti reikia atidaryti XBOX 360 HDD dėklą, kad būtų galima išimti patį HDD ir tiesiogiai jį prijungti prie PC.
Čia bus aptarta HDD back-up'o darymo procesas, HDD back-up'o atstatymo procesas. Taip pat bus apžvelgti atvejai, kai HDD back-up'as daromas iš 20 GB HDD ir bus dedamas į 20 GB HDD, bei atvejis, kai iš 20 GB HDD informacija reikia perkelti į 120 GB HDD.
Jums reikės
1. XBOX 360 Premium konsolės su HDD, kuriame yra informacija, kurią reikia išsaugoti.
2. Xplorer 360 programos. Programa yra universali - pritaikyta įvairių konsolių HDD / atminties kortų nuskaitymui, tame tarpe ir PS3. Straipsnio rašymo metu programos versija buvo “Beta 6”.
3. Atsuktuvų komplekto (bus naudojami dviejų dydžių šešiažvaigždžiai atsuktuvai XBOX 360 konsolės HDD dėklui atidaryti). Standartinio SATA laido. SATA disko pajungimui prie PC reikės specialaus maitinimo laido. Dauguma naujų PC maitinimo blokų turi 2.5" colio SATA diskų maitinimui reikalingas šakas. Jei PC maitinimo blokas senas, reikės specialaus adaptoriaus
Pradedame
Kaip ardyti XBOX 360 konsolės HDD dėklą čia neaptarinėsime, galite pasiskaityti ardymo eigą čia arba parsisiųsti video čia. Priminsime tik, kad ardant yra pažeidžiama XBOX 360 garantija.
Dėklą išardome (reikės atsukti viso aštuonis varžtus), HDD išimame ir prijungiame prie PC:
Užsikrovus PC, Windows sistema automatiškai aptinka prijungtą įrangą ir įdiegia reikiamą aparatūros tvarkyklę (driver). Bet nors tvarkyklė yra įdiegta, deja failų sistemos (fatx) Windows nepažysta, todėl negalima tiesiogiai nuskaityti HDD turinio. Norint pasiekti XBOX 360 konsolės HDD turinį naudojamas emuliatorius Xplorer360, kurio pagalba galima pasiekti diske esančius failus. Todėl nieko nelaukdami paleidžiame Xplorer360 programą:
Darome “Drive” -> ”Open” -> ”Harddrive or memcard”. Matome tokį vaizdelį:
Dabar galima pasakyti, kad XBOX 360 konsolės HDD turi viso tris particijas. Particijos “0” ir “2” yra sisteminės ir paprastai konsolės savininkas jų nemato. Jose laikomi sisteminiai konsolės atnaujinimai ir programos. Beje kam naudojama particija “0” nežinau - pas mus ji visą laiką yra tusčia. Ar kada kilo klausimas, kodėl konsolė niekada nerodo tikro disko dydžio? Čia ir atsakymas. Konsolė rezervuoja tam tikrą disko vietą pačiai sistemai, bei ateities reikmėms. Tai ir yra particija “2”.
Particijoje “3” laikomi vartotojo failai: profilis save'ai, muzika, demo ir kitoks XBOX live šlamštas. Iš esmės, šios particijos back-up'as labiausiai ir domina vartotoją.
Back-up'ą galima daryti dviem būdais, abu turi privalumų ir abu turi trūkumų. Taigi apie abu.
Pirmas būdas
Galima daryti absoliučiai viso disko back-up'ą (Full back-up'as), tai yra jame saugoma ne tik particijose esanti informacija, bet ir pačių particijų struktūra. Back-up'as darosi greičiau už antrą būdą (apie kurį dar kalbėsime). Tačiau šis būdas netinka norint duomenis perkelti iš 20 GB HDD į 120 GB HDD. Reikalas tame, kad atstatant duomenis iš "Full back-up'o", atsistatys ir particijų struktūra, tokiu budu 120 GB HDD pavirs į 20 GB HDD. "Full back-up'as" daromas paprastai: “Drive” -> ”Backup Image...”. Programa paklaus, kurioje vietoje norite išsaugoti kuriamą back-up'ą ir po kurio laiko sukurs ~20 GB back-up'o bin failą (nesvarbu pilnas Jūsų HDD ar nepilnas).
Norint atstatyti anksčiau sukurtą "Full back-up'ą", veiksmas atvirkštinis: “Drive” -> ”Restore Image...”. Tada nurodome, kur buvo išsaugotas back-up'o failas, kurį atstatinėjame. Naudojant šį būdą, turbūt supratote, kad negalima pakeisti atskirų failų, visas disko turinys išsaugomas ir atgal dedamas vienu ypu.
Antras būdas
Naudojantis šiuo metodu galima perkelti failus ne tik iš 20 GB HDD į tokį patį diską, bet ir į 120 GB HDD. Metodo esmė parasta: naudojant Drag&Drop visų XBOX 360 HDD particijų turinį (failus) perkopijuojame saugoti kur nors kompiuteryje, kad ateityje būtų galima juos sukelti atgal. Beje nebūtinai visus iškart, o tik dalį jų. Naudodami šį metodą, nesumaišykite, kur kokie failai, kokiai particijai priklauso!
Taigi, pažymime norimą perkopijuoti particiją, iškviečiame pele kontekstinį meniu, spaudžiame “Extract...”:
Programa pasiteiraus direktorijos, į kurią norite sudėti pažymėtos particijos failus. Nurodžius tokią, programa pradeda failų kopijavimą pavieniui (tai gali užtrukti).
Particijų failų atstatymas panašus. Pažymime particiją, į kurią norite sudėti failus atgal. Tada lango dešinėje pusėje pele iškviečiame kontekstinį meniu. Spaudžiame “Paste”. Jei tokie failai / katalogai jau egzistavo programa paklaus apie tai, ar norite juos perrašyti. Trumpai tariant, failų kopijavimo rutina ne kažkuo skiriasi nuo kasdienio darbo Explorer lange.
Štai ir viskas. Kai atliktos visos norimos operacijos su failais, XBOX 360 HDD atjungiamas nuo PC, sudedamas atgal į XBOX 360 HDD dėklą, dėklas jungiamas prie konsolės.
Sėkmės!
Rekomenduojami komentarai
Komentarų nėra.
Prisijunkite prie pokalbio
Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.