Įžanga
Pirmiausia apie patį flash'inimą. Kas tai yra? Kam mums to reikia?
Šiame gide dirbsime su Lite-On DG-16D2S modeliu (DVD-ROM'u). Šis modelis kol kas yra naujausias ir turi specialią flash apsaugą. Tai reikšia, kad mes negalėsime tiesiog imti ir atnaujinti nulaužtos "firmware" (šiuo atveju "iXtreme 1.5 firmware), kaip galėjome su senesniais DVD-ROM'ais. Bent jau kol kas tai yra neįmanoma, tai yra 2009-01-04 kada buvo rašyts šis gidas, atminkite kad su laiku gali atsirasti ir kitų, daug paprastesnių, alternatyvų). Dabar procesas yra visiškai kitoks ir papildomai reikalaus tam tikro pasiruošimo (litavimo gaminant probe/spear; apie tai placiau skaityti kitame gide).
Kodėl reikia flash'inti XBOX 360 konsoles?
Pakeisdami XBOX 360 konsolės diskasukio orginalią programinę aparatinę įrangą (firmware) į iXtreme v1.5 firmware galėsite paleisti / žaisti ne-orginalius žaidimus (dar vadinamus “backup'ais”).
Tai darydami priverčiate savo DVD-ROM'ą patikėti jog įdėti neorginalūs diskai yra orginalūs ir to pasekoje galite jais naudotis.
Tai reiškia, kad keisdami DVD-ROM'o programinę aparatinę įranga (kuri yra atsakinga tik už diskasukio valdymą) likusių konsolės dalių ir įrangos nemodifikuosime.
Tikslai:
1. Išgauti key.bin, inquiry.bin ir identity.bin iš Lite-on DVD-ROM'o.
2. Išgautus .bin failus įdiegti į nulaužtą firmware.
3. Ištrinti seną firmware.
4. Įrašyti naują (nulaužtą) firmware su turimais key.bin, inquiry.bin ir identity.bin failais.
Programinė įranga:
Kita:
1. Lite-On DG-16D2S modelio diskasukio.
2. Atsuktuvų rinkinio, ir t.t. XBOX 360 konsolės korpuso atidarymui.
3. Rakto išgavimo įrankio (tinka ir savadarbis CK3/Xtractor). Šiame gide bus naudojamas CK3-PRO.
4. Windows XP (Windows Vista kažkodėl stringa su JungleFlasher)
Apie išlaidas ir klaidas:
Realiai kalbant šis procesas nėra pigus ir reikalauja tam tikrų žinių, kantrumo, laiko ir kruopštaus darbo.
Pats CK3-Pro kainavo €30 plius pristatymas. Įrenginys yra kokybiškas ir ilgaamžiškas. Klausimas Jums, ar CK3-Pro Jums reikalingas? Patikimi lietuvos meistrai atlieka tą patį darbą bei suteikia garantiją. Viskas yra atliekama daug greičiau, su patikrintais įrankiais. žinoma, kaina nėra mažesnė, bet jeigu abejojate savo sugebėjimais, tai atminkite, kad išeitis yra tokiu atveju.
Pirma dalis
Pirmiausiai turite įsitikinti, kad Jūsų XBOX 360 konsolės DVD-ROM'as yra Lite-On firmos. Tą padaryti yra labai nesunku, tiesiog vadovaukitės šiuo atskiru gidu.
XBOX 360 ardymui reikės gido, atsuktuvų, peilio, specialiai pasigamintų raktų, ir dar, galbūt, karšto oro feno. Na, o ardyti XBOX 360 reikia tam, kad prisikasti iki DVD-ROM diskasukio, nustatyti pilnai jo versiją, parinkti flash pack'ą, pasiekti diskasukio jungtis, kad būtų galima jį vieną atskirai prijungti prie PC, ir nuflash'inti. Punktais bus aptarta, kaip išardyti XBOX 360 konsolę (konsolė turi būti išjungta nuo maitinimo, ištraukti visi laidai, galima norint nuimti statinį krūvį).
1. Nuimama priekinė panelė. Pirštais lengvai reikia spustelėti taip, kaip parodyta nuotraukoje.
Lengvai truktelėjus, panelė atšoka ir nusiima. Jei jaučiate, kad reikia panaudoti daug jėgos, reiškia darote kažką ne taip. Bandykite kitaip. Nuėmus priekinę panelę galima pažiūrėti garsųjį XBOX 360 garantinį lipduką:
Lipduką galima nuimti karšto oro fenu. O pasitreniruoti tam reikalui galima su Švyturio lipdukais, dalinamais baruose. Jie yra lygiai tokie patys, kaip ir Microsoft lipdukas. Patys nesivarginome su tuo lipduku, tiesiog nuplėšę priklijavome taip, kad netrukdomai galėtumėme XBOX 360 atidarinėti tiek kartų, kiek reikės. Beje Microsoft XBOX 360 garantinių lipdukų galima nusipirkti per eBay.
2. Nuimamos pilkos šonininės dėžės sienelės (žiūrėkite nuotrauką) ir HDD. Sienelių nuėmimas gali pasirodyti problematiškas. Jėgos nenaudokite, naudokite dantų krapštukus.
Nuotraukoje, kur abi panelės padėtos ant konsolės viršaus pažymėta viso dvylika "klipukų", prie kurių reikia prieiti, juos švelniai nuspausti dantų krapštuku, kad būtų galima atpalaiduoti sienelę ir ją išimti. Vienoje nuotraukoje parodyta, kad reikės nuimti vieną iš konsolės guminių kojelių, kad būtų galima prieiti prie "sudėtingiausių" klipukų nuspaudimui.
3. Jei šoninių sienelių nuėmimas pasirodė problematiškas, tai viso karkaso atpalaidavimas yra dar kiek sudėtingesnis. Kad nuimti baltus konsolės šonus reikės pasigaminti specialius raktus:
Po neilgo tyrimo buvo nustatyta, kad tinkamiausia medžiaga tam yra 500g VICI silkės gabaliukų aliejuje kibirėlis. Raktai turi būti nei per stori, nei per ploni - tiesiog kaiptik.
Raktai dedami į nedideles angeles konsolės gale. Gerai juos spustelėjus viduje esantys fiksatoriai yra atpalaiduojami. Tada galima įdėti į tarpą peilį ir šiek tiek pasistengti atkabinti abi plastmasines konsolės sieneles taip, kad jos vėl neužsifiksuotų. Tą patį, kitame konsolės šone reikės padaryti su didžiuoju raktu - atpalaiduoti vidinius fiksatorius, ir peiliu atskirti vieną XBOX 360 rėmo pusę nuo kitos. Ši procedūra yra gana sudėtinga ir gali užtrukti kol teisingai ją atliksite. Labai svarbu, kad pasigaminti raktai nebūtų per ploni - tada jie neatpalaiduos vidinių fiksatorių. jei raktai bus per stori - jie paprasčiausiai netilps į jiems skirtas nedideles ertmes.
Konsolės priekyje rėmas taip pat yra sukabintas tarpusavyje, tačiau fiksatoriai yra išoriniai, todėl atkabinami nesunkiai (vienas fiksatorius netilpo į nuotrauką ir yra parodytas rodykle kur jis yra):
4. Nuėmus vieną iš konsolės išorinių rėmų (kitas nenusiima kolkas) pasirodo daugmaž toks vaizdas:
Raudonai pažymeti yra šeši varžtai, kuriuos reikės atsukti. Kitų varžtų neatsukinėjame, tik pažymėtus. Tam reikės specialaus šiašiažvaigždžio, dešimto dydžio, atsuktuvo. Tai vienintelis specialus atsuktuvas, kuris bus reikalingas visos procedūros metu. Beje tie šeši varštai yra vieninteliai, kuriuos reikia atsukti. Daugiau varžtų nebereikės sukinėti. Atsukus varžtus galima nuimti ir likusį paskutinį konsolės išorinį rėmą, kartu su juo nusiima ir vidinis, metalinis, rėmas. Štai ir patekome į konsolės vidų.
1. Pasidėkite atvirą DVD-ROM'ą arčiau PC. (PC saugumo sumetimais būtinai išjunkite)
2. Prijunkite DVD-ROM'ą prie PC naudodami SATA laidą ir žiūrėkite nuotraukas kaip reikia sujungti DVD-ROM'ą su CK3-Pro.
CK3-Lite - Jungiasi tik per Serial jungtį
CK3-Pro - Jungiasi tiek per Serial, tiek per USB jungtis
Prieš sujungdami Molex laidą su CK3 nepamirškite įsitikinti, kad CK3 yra išjungtas.
Antra dalis
Šioje vietoje prašome įpatingai sutelkti dėmesį, nes daugiausia klaidų flash'inant būna padaroma būtent čia!
Viską tvarkingai sujungus, galite įjungti PC (CK3 vis dar turi buti išjungtas). Jeigu nadojate CK3-Pro ir norite naudoti USB jungtį, tai dar neįkiškite USB laido į PC, kadangi reikės pirma įdiegti tvarkykles (drivers).
1. Įdiegkite PortIO32 tvarkyklę.
2. Įjunkite CK3 ir patikrinkite ar jis veikia. Spauskite eject mygtuką (DVD-ROM'as turėtų atsidaryti). Tada ranka sustumkite jį atgal iki pusės (būtinai!), kitaip neišgausite key.bin, inquiry.bin ir identity.bin. Įsitikinkite, kad ModeB mygtukas yra išjungtas, t.y. lempute dega mėlyna spalva.
3. Paleiskite JungleFlasher.exe programą ir pasirinkite "DVDKey32" skiltį.
Čia pasirinkite portą, kuris parodys Name: DG-16DS (DG-16DS yra Lite-On modelio pavadinimas)
Bei COM portą CK3 (dažniausiai COM3, nors nebutinai).
Atminkite: Jei nei vienas portas nerodo DVD-ROM'o, tada bandykite perkišti SATA laidą į kitą PC portą.
Būdai (vienas iš jų būtinas!)
Būdas #1: Sulituoti R707 su R708 kaip parodyta nuotraukoje (nepatartina)
Būdas #2: Nusipirkti "Probe'ą" ir jį tiesiog laikyti ten, kur parodyta nuotraukoje (lengviausia ir efektyviausia, tačiau reikalauja išlaidų)
Būdas #3: Pasidaryti "Probe'ą" iš kelių laidų bei adatos ir panaudoti jį kaip tikrą "Probe'ą" (pigiausias variantas ir kas geriausia - veikia visiškai taip pat kaip ir tikras “Probe'as)
Būdas #4: Užtrumpinti R707 du kontaktus su atsuktuvu (nemagnetiniu; irgi rizikinga)
4. Jeigu turite "Probe'ą/arba savadarbį "Probe'ą" jį įkiškite į R707 skylutę, kaip parodyta nuotruakoje. Jei viskas gerai, užsidegs žalia lemputė. Laikykite jį ten tol, kol išgausite key.bin, inquiry.bin ir identity.bin. Kad juos išgauti reikės paspausti "Get key" JungleFlasher programoje.
5. JungleFlasher paprašys Jūsų išaugoti key.bin, inquiry.bin ir identity.bin. Juos išsaugokite kur nors, kur legvai rasite. Patartina ir netgi būtina šį procesą pakartoti keletą kartų, kad įsitikinti ar gaunate tą patį key. Kadangi vėliau reikės ištrinti orginalią firmware, tai reikšia, kad jeigu gavote negerą key – DVD-ROM'ą galite tiesiog išmesti, nes Jusu XBOX 360 konsolės key nesutaps su DVD-ROM'o key.
PASTABA: Jeigu gaunate "drive key is = 000000000" reiškia, kad Jūsų diskasukis yra arba uždarytas arba per daug uždarytas. Taigi iš naujo spauskite eject mygtuką ant CK3 ir sustumkite jį truputėlį mažiau (žiūrėkite į nuotrauką).
Jeigu gaunate "drive key is = CCCCCCCC" reiškia, kad Jums reikės išjungti CK3. Ištraukti SATA laidą iš diskasukio ir vėl jį įkišti. Tada įjugti CK3 iš naujo. Jeigu reikalai nepaitaisė, vadinasi netinkamai sulitavote R707 SU R708 (jei nenaudojote Probe'o) arba Probe'ą įkišote ne ten.
JungleFlasher atsidarykite "MTKFlash 32" tab'ą ir spauskite "Lite-On Erase"
Spauskite Yes
Dabar būkite pasiruošę, kadangi paspaudus yes, Jūsų Lite-On firmware bus visiškai ištrinta ir Jums reikės išjungti ir įjungti CK3 greičiau nei per 1 sekundę. Jei tai padarėte teisingai diskasukis turėtų grįžti į "status 0x72" ir gale rodyti "name: (MX25L2005)".
Jeigu Jums nepavyko, nes nespėjote, tai spauskite Device ID ir bandykite dar kartą. Jeigu vis tiek nepavyko, tai reiškia, kad Jūsu diskasukio firmware nebuvo sėkmingai ištrinta.
Taigi, dabar Jūsų diskasukis yra visiškai tuščias ir nereaguos į jokius veiksmus. Kad tuo įsitikintumėte galite paspausti eject mygtuka ant CK3 ir nieko neįvyks. Toliau diskasukis neturi būti nepilnai uždarytas, palikite jį tokį, koks yra.
1. Grįžkite atgal į JungleFlasher programą ir pasirinkite "Firmware Tool 32" tab'ą
2. Spauskite "Load from dump files" ir užkraukite savo ištrauktus key.bin, inquiry.bin ir identity.bin.
3. Toliau JungleFlasher programą paprašys Jūsu išaugoti "dummy.bin" failą. Spauskite “Save”.
4. Spauskite "Open Target Firmware" ir pasirinkite "x15-liteon.bin" firmware.
5. Spauskite "Spoof Source To Target". Palaukite, kol procesas pasibaigs ir tada spauskite "Save to File" ir išaugokite gautą failą pavadinimu "Lite_CFW.bin" Lite_CFW.bin dabar yra Jūsų nulaužta firmware su Jūsų raktu ir kt. Taigi, esame pasiruose ją įrašyti į šiuo metu tuščią diskasukį.
Grįžkite į "MTK Flash 32" langą ir spauskite "Write". Netrukus Jūsų naujoji firmware atsidurs Lite-On diskasukyje ir bus paruošta darbui.
Galiausiai surinkite XBOX 360 konsolę atgal ir žaiskite!
Rezultatą galite pamatyti žemiau esančiame video.
Rekomenduojami komentarai
Komentarų nėra.
Prisijunkite prie pokalbio
Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.