Kam to reikia?
Dabar nereikia, turbūt.. Mano paties manymu, 20 GB HDD XBOX 360 konsolei yra pakankama talpa. Tačiau ateityje (gal ir netolimoje), situacija turėtų keistis. Konsolių karuose kompanijos stengiasi išleisti savo gaminius su kiek įmanoma talpesniais HDD, o ir taip pat išspausti iš jų kuo daugiau naudos. PlayStation 3 konsolė HDD naudoja ne tik žaidimų saugojimui. Vartotojui pageidaujant konsolė talpina dalį žaidimo failų į HDD įkrovos laikui sumažinti. Manau, kažką panašaus turėtų pradėti daryti ir Microsoft kompanija savo XBOX 360 konsolėje. Techninių kliūčių tam nėra. O štai dar viena priežastis pasinaudoti šiuo gidu ateityje, planuojantiems įsigyti Elite sistemą: atnaujintas Core su HDMI jungtimi ir savarankiškai pasigamintas HDD yra žymiai pigesnis sprendimas, nei viskas viename Elite sistema.
Klausimų, kodėl verta gamintis HDD XBOX 360 konsolei pačiam, turbūt nekyla niekam. Straipsnio rašymo metu Microsoft sertifikuotas 120 GB HDD kainuoja apie 610 LT. Tuo tarpu 120 GB talpos standartinis 2.5" colio HDD (naudojamas nešiojamuose kompiuteriuose) kainuoja mažiau nei 300 LT. Negana to, jie sparčiai pinga. O Microsoft gaminys tikrai greitai neatpigs. Taigi, kelių valandų darbas sutaupys Jums apie 300 LT.
Jums reikės:
1. XBOX 360 konsolės Premium arba Core. Jeigu tai Core, reikės įsigyti tusčią HDD dėklą.
2. 2.5" SATA 8 MB cache HDD. Straipsnio rašymo metu programa naudota flash'inti standartinį diską gali dirbti tik su Western Digital Scorpio diskais. Todėl yra labai svarbu teisingai išsirinkti tinkamą diską. Parinkus programai nepritaikytą diską jis tiesiog bus sugadintas neatstatomai! Laimei, Lietuvoje WD diskai yra paplitę ir gauti tinkamą modelį nėra jokių problemų. Dabar apie tai, kaip įsigyti tinkamą HDD. Kaip jau minėjau, HDD turi būti WD Scorpio, BEVS serijos (BEVS reiškia, kad tai 8 MB cache SATA). Taip pat prieš perkant reikia pažiūrėti į antrą numerio dalį, kuri apibūdina disko elektroniką. Antrojoje modelio numerio dalyje turi būti užrašas “LAT” arba “RST”. Jei tokio užrašo nematyti arba yra parašyta kas nors kita (pavyzdžiui dar būna “OOD”) - diskas kurį pasirinkote netinkamas.
Čia nuotrauka disko, kuris yra tinkamas hack'ui atlikti. Atkreipiame dėmesį į tai, kaip atrodo modelio numeris, ir kur jo reikia ieškoti:
Disko dydis reikšmės neturi. Savaime suprantama, diskas turės būti ne mažesnės talpos nei 120 GB, tačiau jis gali būti ir 140 GB, 160 GB ir t.t. Taip pat, savaime suprantama, didesnės talpos HDD kainuoja brangiau.
Suformatuotas specialiai XBOX 360 konsolei jis bus tik 120 GB. Tai yra, jei naudosite 200 GB diską hack'ui atlikti, naudos turėsite tik iš 120 GB jo talpos, likę 80 GB liks nepanaudoti. Taigi optimalus variantas - naudoti 120 GB talpos diską.
3. PC su SATA kontroleriu. Rekomenduojamas kontroleris yra VIA (toks pat, koks naudojamas DVD diskasukio flash'inimui). Lietuvoje labai paplitusios motininės plokštės su integruotu nForce kontroleriu (nForce4 mano atveju). Tinka ir pastarasis kontroleris, bet norint jį naudoti reikės ir HEX redaktoriaus, o tai jau žymiai apsunkina darbą nepatyrusiems. Aš naudosiu “XVI32” HEX redaktorių, kuris yra nemokamas. Jį galite parsisiųsti iš čia.
4. HDDHackr programos. Tai yra speciali asembleriu parašyta programa ir pritaikyta specialiai flash'inti diskus, jų naudojimui XBOX 360 konsolėje. Straipsnio rašymo metu programos versija yra v0.91. Ją galite parsisiųsti iš čia.
5. Specialaus USB flash rakto diskui nuflash'inti. Jis vadinasi “The 120 GB Harddrive Security Sector” ir jį galima parsisiųsti iš čia. Reikia paminėti, kad naudojant HDDHacker programą, USB flash raktą galima pasidaryti patiems. Tam reikia turėti orginalų XBOX 360 120 GB HDD diską. Kadangi tokio disko neturiu (ir pirkti tikrai neketinu) galima pasinaudoti paprasčiausiu metodu - “The 120 GB Harddrive Security Sector” tiesiog parsisiųsti iš PlayManijos.
6. Bootable floppy arba bootable USB flash rakto. Pagrindinį flash'inimo procesą reikės atlikti DOS'e, todėl reikia turėti paruoštą floopy arba USB flash raktą DOS'o užkrovimui. Primygtinai nerekomenduoju naudoti floppy varianto, nes flash'inti iš diskelio yra pavojinga (visi žinome, kokie jie nepatikimi). Siūlau pasidaryti bootable USB flash raktą DOS'ui įkrauti ir į ją įrašyti HDDHacker programą, bei “The 120 GB Harddrive Security Sector” failą (tikrasis to failo pavadinimas yra “hddss.bin”). Kaip pasidaryti bootable USB flash atmintinę čia nerašysiu, tam yra daugybė skirtingų būdų. Jei nežinote, galite pradėti savo paieškas šiame puslapyje.
Visi reikalingi failai ir programos
7. Atsuktuvų komplekto (bus naudojami dviejų dydžių šešiažvaigždžiai atsuktuvai XBOX 360 konsolės HDD dėklui atidaryti). Standartinio SATA laido. SATA disko pajungimui prie PC reikės specialaus maitinimo laido. Dauguma naujų PC maitinimo blokų turi 2.5" colio SATA diskų maitinimui reikalingas šakas. Jei PC maitinimo blokas senas, reikės specialaus adaptoriaus, kuris atrodo maždaug taip:
Ardome XBOX 360 konsolės HDD
Jei konsolė yra Premium, seną 20 GB HDD reikės išimti iš dėklo ir jį pakeisti naujuoju nuflash'intu disku. Jei konsolė yra Core - tiesiog atidarykite paruoštą HDD dėklą. Mano atveju, tai Premium. Todėl reikia išardyti HDD dėklą ir išimti seną diską. Pradžioje nuimame dėklą nuo konsolės:
Nusiima jis nesunkiai, reikia spustelėti vieną, aiškiai matomą, mygtukėlį ir kilstelėti dėklą aukštyn. Apvertus HDD dėklą, kontakto puse į viršų, matyti, maždaug, toks vaizdas:
Pažymėtose vietose reikia atsukti varžtus (viso jų bus keturi). Vienas varžtas yra paslėptas po HDD garantiniu lipduku. Čia spreskite patys: galima jį tiesiog pradurti, galima pabandyti nuimti, prieš tai pašildžius karšto oro fenu.
Atsukus varžtus, plastmasinė dėklo dalis atsiskiria, galima pažiūrėti vidun:
Matyti antistatiniu metaliniu gaubtu “apšarvotas” diskas. Kad jį pasiekti, reikės atsukti dar keturis varžtus (pažymėti paveikslėlyje, beje jau atsukti). Metalinis dangtelis nusiima, diskas tampa lengvai pasiekiamas ir išimamas(reikės atjunti nuo jo laidą, tai padaryti yra nesunku):
Tai tiek to ardymo. Seną HDD išimame, galime palyginti su naujuoju išoriškai:
Lengva pastebėti, jog išoriškai abu HDD yra vienodi. Dedant naują diską įdėti į seną dėklą paprasta. Kolkas dėklą ir seną HDD dedame į šoną, laikas flash'inti.
Flash'inimas
Prieš pradedant patį flash'inimo procesą siūlau patikrinti naujajį HDD tiesiog prijungiant jį prie PC. Taip įsitikinsime, kad PC jį atpažysta:
Paveikslėlyje matyti, kad HDD modelio pavadinimas “Device Manager'yje” sutampa su pavadinimu and disko lipduko.
Taip pat, siūlau patikrinti, ar gerai veikia Jūsų paruoštas įkrovos diskelis ar USB flash raktas. Tiesiog pabandome užkrauti kompiuterį iš paruošto įkrovos įrenginio, bet dar neprijungus flash'inimui paruošto HDD. Jei viskas veikia galima pradėti flash'inimo procesą. Išjungiame PC. Atjungiame visus SATA įrenginius! Tai svarbu. Negalima palikti nei vieno prijungto SATA įrenginio - tik flash'inamą diską. Prijungiame prie PC flash'inti paruoštą diską. Prijungiame USB flash raktą, iš kurio krausime PC arba įdedame įkrovos diskelį, jei naudosime diskelį. Paleidžiame PC ir iškarto einame į BIOS. BIOS sistemoje susirandame PC įkrovos nustatymus. Aš naudoju įkrovai paruoštą USB flash raktą, todėl nustatymai pas mane atrodo taip:
Matyti, kad įkrova organizuojama sekančiai: pirmiausia tikrinamas USB flash įrenginys, tada matomas prijuntas flash'inimui paruoštas HDD. Na ir dar matosi vienas mano IDE diskų - pats paskutinis. Palikau jį neatjungtą, nes IDE įrenginių atjungti nebūtina. Išsaugome BIOS nustatymus ir išeiname. PC kraunasi iš naujo, aptinka įdėtą USB flash raktą, kraunasi iš jo, pakrauna seną gerą DOS sistemą DOS'e ? disko turinys, ne kas kita, o USB flash rakto turinys (tai logiška, nes iš šio įrenginio ir yra pakrautas PC) naudodami DOS komandą “cd” nukeliaujame iki į USB flash raktą įrašyto “HDDHacker” programos. Ten pat, kur įrašyta programa, turi būti ir “The 120 GB Harddrive Security Sector” failas “hddss.bin”. Paleidžiame “HDDHacker” programą: komanda “hddhackr -f”. Programos raktas “-f” reiškia, kad reikia pradėti flash'inimą:
Hex (šešioliktainis) redagavimas
Jei flash'inimui naudojate VIA SATA chipset'ą, šį epizodą galite praleisti. “HDDHacker” programa automatiškai atpažysta diskus prijungtus prie VIA SATA chipset'o lengvai. Tačiau jei “HDDHacker” disko neatpažysta (nematysite jo surastų diskų sąraše), toliau tęsti negalima. Norint eiti toliau, “HDDHacker” programą reikės specialiai pritaikyti prie Jūsų naudojamo SATA chipset'o. Mano atveju tai nForce4, bet galima programą pritaikyti ir kitokiems chipset'ams. Tam reikės naudoti Hex editorių.
Jei “HDDHacker” programa neatpažino Jūsų flash'inamo HDD (neparodė jo HDD sąraše), išjungiame PC, atjungiame laikinai flash'inimui paruoštą HDD, išimame USB flash raktą / floppy diskelį, paruošiame PC įkrauti Windows sistemą. Pasikrovus Windows sistemai paleidžiame Hex editorių. Su juo atsidaromas “HDDHacker” programos paleidžiamasis failas “hddhackr.com”:
Pažymėtoje paveikslėlio vietoje matyti patys paskutiniai “hddhackr.com” failo keturi baitai. Tai yra 4D 50 52 54. Atitinkamai ASCII formoje jie yra konvertuojami į simbolius “MPRT”. Šiuos baitus ir reikės pakeisti, naudojant hex redaktorių, specialiais, tik Jūsų kontroleriui pritaikytais, baitais. Dabar klausimas, kaip juos sužinoti? Nesunkiai. Spadžiame Start -> Run. Įrašome komandą “msinfo32”. Atsidariusiame “System Information” lange einame sekančiai: “Components” -> ”Storage” -> ”IDE”. Dešinėje lango pusėje susirandame informaciją, tokią, kaip rodoma paveikslėlyje.
Tai šešios hex'inės eilutės, kurių kiekviena prasideda “I/O Port” pavadinimu. Tarp šių šešių eilučių, bus tik dvi, kurios baigiasi simboliu “7” (pažymėtos paveikslėlyje) Jei jų būtų daugiau, tada Jūms nesiseka. Teks spėlioti, kaitaliojant ir išbandant įvairius variantus. Tai nėra rizikinga, pakol flash'inate atjungę visus kitus nereikalingus SATA įrenginius (jei jie liks neatjungti, galima netyčia sugadinti neatjungtą įrenginį). Pas mane pažymėtos dvi eilutės, besibaigiančios simboliu “7”. Taip pat tose eilutėse pažymėjau po du baitus kiekvienoje. Tai 09 F0 ir 09 70. Būtent šių baitų mes ir ieškojome. Šiais keturiais baitais reikės pakeisti baitus 4D 50 52 54 “HDDHacker” programoje. Gryžtame prie hex redaktoriaus:
Naudodami komandą “Edit” -> ”Overwrite String...” perrašome orginaliuosius “hddhackr.com” programos paskutinius keturis baitus, naujai sužinotais. Išsaugome pakeitimus. Taip sukuriama tik Jūsų PC pritaikyta “hddhackr.com” programa galinti atpažinti prie SATA prijungtą flash'inimui paruoštą diską.
Šioje vietoje Hex (šešioliktainis) redagavimas baigtas. Gražiname PC į būseną, kai kraunama iš USB flash rakto / floppy diskelio (atjungiami PC SATA įrenginiai, tuo pat metu prijungiamas flash'inimui paruoštas HDD. Dar kartą patikriname BIOS įkrovos nustatymus, pakrauname PC į DOS režimą, paleidžiame “hddhackr -f” komandą). Jei viską padarėte gerai, dabar “HDDHacker” programa tiesiogiai kreipsis į SATA kontrolerį pagal Jūsų nurodytą adresą baitais ir aptiks prijungtą HDD flash'inimui:
Programa paklaus ar norite pradėti flash'inimo procesą. Aišku norime ir nekantraujame, spadžiame “Y”.
Programa paklaus ar norite atsarginės HDD 16-22 sektoriaus kopijos (sektoriai į kuriuos rašomas flash'as):
Aišku norime, nes tik su atsargine šių sektorių kopija bus galima sugražinti šį HDD iš XBOX 360 pasaulio į PC pasaulį. Spaudžiame dar kartą “Y”.
Tai viskas, ką reikėjo žinoti programai “HDDHacker”. Ji padaro atsarginę perrašomų sektorių kopiją, tada nuflash'ina šiuos sektorius “hddss.bin” failu. Ir pareikalauja išjungti PC:
PC išjungiame. Darbas atliktas, bet gerai būtų patikrinti ar jis buvo atliktas gerai, nors tai ir nebūtina. Vis dėlto, dar kartą užkrauname PC į DOS neatjungę ką tik nuflash'into HDD. Dar kartą paleidžiame komandą “hddhackr -f”. Ši kartą, jei flash'as buvo sėkmingas, programa apie tai praneša ir užsidaro:
Surenkame atgal XBOX 360 konsolės HDD
Viskas pavyko gerai, atjungiame ka tik flash'intą HDD nuo PC. Dabar šį HDD galima drąsiai dėti į XBOX 360 konsolės disko dėklą lygiai taip pat, kaip išėmėme seną diską. Susukame visus varžtus, HDD dėklą jungiame prie konsolės. Paleidžiame konsolę. Konsolė pasikrauna, bet kolkas dar ne viskas. Liko smulkmena - naujai įdėtą HDD reikia suformatuoti.
Norint suformatuoti konsolės HDD, reikia žinoti konsolės serijos numerį. Serijos numeris “System” -> ”Console Settings” -> ”System Info”. Užsirašome jį ant lapelio ir suveskite, kai to būsite prašomi:
Disko formatavimas pradedamas “System” -> ”Memory” -> ”Unformated”. Formatavimas lengvas, tiesa kiek užtrunka, nes HDD didelis. Proceso metu būsite paprašyti įvesti serijos numerį. Tai ne problema, nes jis pas Jus ant lapelio. Formatavimas baigiasi. Matome ilgai lauktą ir siektą rezultatą:
Pabaigai
Gidas nėra sudėtingas, jei Jūms pavyks išvengti hex redagavimo. Bet net tokiu atveju nėra nieko baisaus, nes hex'inti reikia nedaug.
Dar reikia paminėti, kad ieškant reikalingų bitų msinfo32 programoje, gali kilti neaiškumų. Štai pavyzdys:
Kaip ir mano atveju gali būti, kad msinfo32 rodys ne vieną, o du, ar net tris I/O Port hex'inius set'us po šešias eilutes. Ir tai yra logiška. Kiek SATA kontrolerio kanalų motininės SATA chipset'as turi, tiek I/O Port hex set'u bus rodoma “System Information” lange. Reikia pasirinkti tik vieną, panaudoti jo bitus hex'inant “HDDHacker” programą, o tada tiesiog keitinėti SATA kabelį po SATA lizdus motininėje plokštėje, kol pataikysite į dėti į tą, kurio adresus įrašėte į “HDDHacker” programą. Tai, kad pataikėme, sužinosime iš to, jog galų gale “HDDHacker” atpažins prijungtą HDD flash'inimui. Gali atsitikti ir taip, kad I/O Port set'ų nerasite visai. Tada jų reikia ieškoti ne “IDE”, o “SCSI” programos “System Information” šakoje.
Sėkmės!
Rekomenduojami komentarai
Komentarų nėra.
Prisijunkite prie pokalbio
Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.