Jeigu Jūsų kompiuteryje nėra paralelinio prievado arba jeigu nenorite vargti, galite įsigyti štai tokį PlayStation valdymo pulto į USB adapterį ir sutaupyti laiko.
Prieš pradedant PlayStation valdymo pulto prijungimo prie personalinio kompiuterio darbus, siūlau įvertinti įrenginio privalumus ir trūkumus.
Privalumai:
- Įvertinant kainos.kokybės santykį, PlayStation valdymo pultas (VP), prijungtas prie personalinio kompiuterio (PK) yra puiki alternatyva standartiniams VP, skirtiems prijungti prie PC. Daugeliu atveju Playstation VP kokybė netgi lenkia kitų pultų, prijungiamų prie PC.
- Prijungus PlayStation VP prie PC, išlaikomas pilnas jo funkcionalumas (analoginės ašys, force feedback, visi mygtukai, galimybė persijungti nuo analoginio valdymo prie skaitmeninio).
- Vienu metu galima prijungti 2 VP.
- Prijungimas nėra labai sudėtingas (bet jei jūs nežinote už kurio galo reikia laikyti lituoklį, siūlau paprašyti ko nors kito sulituoti jums šį įrenginį).
Trūkumai:
- VP jūs galėsite naudoti tik su Windows OS, kadangi draiveriai parašyti DirectX'ui.
- Norint naudoti force feedback, reikės papildomo maitinimo (tai nėra problema, kadangi papildomą maitinimą galima gauti iš PC).
- VP prijungiamas prie lygiagretaus (spausdintuvo) prievado. Tai reiškia, kad vienu metu jūs negalėsite naudoti VP ir spausdintuvo.
Prieš pradedant:
Kaip jau minėjau, konstrukcija nėra sudėtinga ir jums nereikia turėti gilių elektronikos žinių, tačiau būtina elementari naudojimosi lituokliu ir testeriu patirtis. Jei neturite tokios patirties, siūlyčiau pasikviesti pagalbos draugo.pažįstamo, turinčio analogišką patirtį.
* - prailginimo laido galite ir nenaudoti, jei planuojate jungti VP tik prie PK ir neplanuojate jo jungti prie PlayStation konsolės. Tokiu atveju (jei nenaudosite prailginimo laido), visur toliau tekste, kur bus rašoma apie prailginimo laidą ir jo jungtį - pakeiskite tai į VP laidą ir jo jungtį.
** - detalės bus reikalingos, jei norėsite naudoti force feedback.
*** - detalė reikalinga, jei norėsite naudoti force feedback ir 9V įtampą imsite iš kompiuterio maitinimo bloko.
**** - detalė reikalinga, jei norėsite naudoti force feedback ir 9V įtampą imsite iš kompiuterio maitinimo bloko.
Taip pat jums bus reikalingi:
- Lituoklis
- Alavas ir kanifolija
- Testeris (multimetras)
- Žirklės arba laido karpymo replės
- Popierius ir pieštukas
- Noras sukonstruoti šį įrenginį
Schema (Playstation VP pajungimo prie PK schema)
Raudonai schemoje pavaizduoti diodai. Pilkai pavaizduoti DB25 - tai nuoseklios jungties-tėvelio kontaktai. Pilka jungtis su geltonai pažymėtais kontaktais - tai PlayStation prailginimo kabelio jungtis-motinėlė. Mėlynai pažymėtas maitinimas reikalingas tik jei norėsime turėti force feedback.
Montažas
Pradžia
Paimkite Playstation prailginimo laidą ir nukirpkite jį kuo arčiau prie jungties-tėvelio. Nupjaukite 1-2 cm kabelio (nupjauto galo) izoliacijos bei po 0,5 cm kiekvieno laidelio izoliacijos. Mes naudosime 7 laidelius su izoliacija (8 - jei naudosime force feedback). Naudojant testerio varžos matavimo arba diodo patikrinimo funkciją, nustatykite kuris prailginimo laido jungties-motinėlės kontaktas kurį laidelį (iš tų, kurių izoliaciją nuėmėme) atitinka ir pasižymėkite tai popieriuje. Pvz. 1 kontaktas - žalias laidelis, 2 kontaktas - geltonas laidelis ir t.t.
DB-25 jungties kontaktai
Žemiau esančiame paveiksle raudonai pavaizduoti kontaktai, prie kurių mes jungsime VP, mėlynai pavaizduoti kontaktai, kuriuos naudosime, jei norėsime prijungti antrą VP. Jungtis pavaizduota iš vidinės pusės, tai yra iš tos, kur mes prilituosime detales ir prailginimo laido laidelius.
Diodų litavimas
Paimkite penkis diodus, nukirpkite jų kojeles iki 0,5 cm priešingoje nuo pažymėjimo pusėje ir prilituokite prie 5, 6, 7, 8 ir 9 DB-25 jungties kontaktų (žr. paveikslą esantį žemiau).
Laidų litavimas
Vadovaujantis pajungimo schema ir popieriuje užrašytais prailginimo laido kontaktų ir laidų spalvos atitikmenimis, prilituokite atitinkamus laidus prie atitinkamų DB-25 jungties kontaktų. 5-asis prailginimo laido kontakto laidas turi būti prilituotas prie visų 5 diodų laisvų kojelių. Atkreipkite dėmesį, kad 6-asis prailginimo laido kontakto laidas turi būti prilituotas prie 18 ir 19 DB-25 jungties kontaktų, t.y. 18 ir 19 DB-25 kontaktai turi būti sujungti.
Galutiniame variante VP pajungimas prie PK turėtų atrodyti taip:
Force feedback pajungimas
Šis žingsnis reikalingas tik tuo atveju, jei jūsų VP yra Dual Shock (turi 2 analogines valdymo rankenėles ir vibro varikliukus) ir Jūs norėsite naudoti force feedback.
Paimkite 0,5 m dviejų gyslų kabelį (pageidautina su skirtingų spalvų gyslomis - kad nesumaišytumėte pliusą su minusu). Tarkime laidų spalvos yra raudona ir juoda. Raudoną laidą prilituokite prie 7 prailginimo laido jungties kontakto laido. Juodą laidą prilituokite prie 18 ir 19 DB-25 jungties kontaktų (arba 6 prailginimo laido jungties kontakto laido - tai yra tas pats) Kitus 2 gyslų laido galus reikia prijungti prie 9V įtampos: raudoną - prie pliuso, juodą - prie minuso!
9V įtampą jūs galite gauti naudojant išorinį maitinimo šaltinį, arba gauti 9V iš kompiuterio maitinimo bloko.
Galutiniame variante VP su force feedback pajungimas prie PK turėtų atrodyti taip:
Kompiuterio maitinimo bloko panaudojimas , norint gauti 9V įtampą.
Išjunkite kompiuterį, atidarykite kompiuterio korpusą ir įsitikinkite, kad yra laisva maitinimo jungtis. Ji atrodo taip:
Jei nėra laisvos maitinimo jungties, kompiuteriais prekiaujančioje firmoje jūs galite įsigyti maitinimo jungties šakotuvą, kuris iš vienos maitinimo jungties padaro dvi
Įsidėmėkite, kad raudonas laidas duoda +5V, geltonas +12V, o 2 juodi laidai tai minusas.
Jei susidursite su tokia problema, kad lygiagrečioji jungtis neduoda pakankamai įtampos VP maitinimui (aš su tokia problema nesusidūriau, todėl, manau, tai mažai tikėtina) galite nenaudoti 5 diodų ir 5-ąjį prailginimo laido jungties kontakto laidą pajungti tiesiai prie kompiuterio maitinimo šaltinio jungties raudono laido (+5V).
9V, reikalingus mums force feedback varikliukų maitinimui mes gauname taip.
Naudojame geltoną (+12V) ir vireną iš juodų (-) laidų. Prie jų pajungiame įtampos reguliatorių, kaip pavaizduota schemoje:
Kaip matome, įtampos reguliatorius iš 12V įtampos padaro 9V įtampą. Pajungiame gautą +9V prie mūsų anksčiau jau prilituoto dviejų gyslų kabelio raudo laido laisvo galo, o minusą prijungiame prie šio kabelio juodojo laido laisvo galo.
Konstrukcija baigta! Prieš pajungiant VP prie PK, būtinai patikrinkite ar teisingai sujungėte visus kontaktus!!!
Programinė įranga
Tam, kad VP galėtume naudoti Windows žaidimuose reikalingi draiveriai. Jei naudojate Windows 95 ar Windows 98 - naudokite DirectPad Pro v5.0 tvarkyklę. O jeigu Windows 2000 ar Windows XP - naudokite NTpad XP v2.01 tvarkyklę.
Štai ir viskas! Galite mėgautis žaidimais ir emuliatoriais, naudojant PlayStation VP!
Dviejų VP pajungimas
Jei norite pajungti 2 VP prie PK, iš principo, visas pajungimas yra analogiškas vieno VP pajungimui. Pirmas VP jungiasi visiškai identiškai, kaip ir vieno VP pajungimo atveju. Antojo VP kontaktai taip pat jungiasi prie tų pačių DB-25 kontaktų, išskirus 1 ir 9 VP kontaktus. Antrojo VP 1 kontaktas jungiamas prie 15 DB-25 kontakto, o 9 - prie 13 DB-25 kontakto (žr. paveikslą). Aukščiau pavaizduota jungtis - tai pirmojo VP jungtis, žemiau - antrojo.
Dviejų VP pajungimo atveju, lygiagretau prievado įtampos gali neužtekti abiejų VP maitinimui, tokiu atveju, naudokite kompiuterio maitinimo šaltinį (žr. aukščiau).
Problemų sprendimas
Problema 1: Niekas arba beveik niekas neveikia.
Simptomai:
- Neveikia nei vienas mygtukas
- Skaitmeninės valdymo ašys veikia, bet neveikia analoginės
Priežastis: Lygiagretus prievadas neduoda pakankamai įtampos
Sprendimas 1: Pasinaudokite kompiuterio maitinimo šaltinio įtampa (žr. aukščiau).
Sprendimas 2: Jei ir pajungus kompiuterio maitinimą, problema išlieka, pašalinkite 1 diodą ir sujunkite kontaktus tokiu būdu:
Problema 2: VP neveikia kai kuriuose žaidimuose.
Simptomai:
- Tvarkyklės nustatymuose VP veikia puikiai, bet kai kuriuose žaidimuose visiškai neveikia
Priežastis: Žaidimas nesuderinamas su VP draiverio signalais
Sprendimas 1: Tvarkyklės nustatymuose pakeiskite kontrolerio tipą į DigitalPSX - jei reikia skaitmeninio valdymo arba į PSX Left Analog arba PSX Right Analog - jei reikia analoginio valdymo.
Autoriaus pastebėjimai
Aš pats esu pasidaręs ir naudoju šį įrenginį ir esu juo labai patenkintas. Kaip ir rašiau aukščiau, daugeliu atveju PlayStation VP ir tvarkyklių kokybė yra aukštesnė negu šiuo metu rinkoje siūlomų prie PC jungiamų VP. Todėl, jei turite šiek tiek laiko ir noro, manau, tikrai verta pasigaminti sau tokį įrenginuką, jis tikrai neturėtų jūsų nuvilti.
Rekomenduojami komentarai
Komentarų nėra.
Prisijunkite prie pokalbio
Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.