neramiBite

Pasiūlymas į skaitmeninį pogrindį

Rekomenduojami pranešimai

Pasiūlymas į skaitmeninį pogrindį

 

Daugelis jūsų žino, kas yra VPN, bet galima trumpai priminti tokio tipo tarnybų teikiamas paslaugas, nes jos dar nėra plačiai paplitusios:

 

* VPN yra specialus šifruotas „tunelis“ visam interneto srautui ir iš jūsų kompiuterio ir į jį, nukreipiamas per tarnybai priklausančius serverius vienoje ar keliose šalyse.

* Jūsų „internetas“ išlenda kitame to tunelio gale ir gauna atitinkamos šalies IP – šiuo atveju olandišką.

* VPN užtikrina, kad niekas negalėtų iššifruoti duomenų srauto tarp jūsų kompiuterio ir VPN tunelio „galo“.

* VPN leidžia naudoti alternatyvius ID – t.y. galite internetu naudotis kaip Nyderlandų, JAV ar kokių Komorų salų gyventojas.

* Serveriams „iš išorės“ jūs niekuo nesiskiriate nuo tos šalies, kurioje baigiasi jūsų tunelis, vartotojo.

 

Kaip matote, šiek tiek panašu į tarpinius (proxy) serverius, tačiau pridedamas saugumas ir šifravimas. Be to, per VPN nukreipiamas visas interneto srautas, ne tik naršyklės.

 

Privalumų yra daug. Jungiantis per JAV tunelio galą galima klausytis Pandora, žiūrėti Hulu, registruotis svetainėse „tik amerikiečiams“, apsipirkti už vietinę kainą skaitmeninių produktų (jiems nereikia siuntimo į Lietuvą). Kitas privalumas – santykinis anonimiškumas. Jei nepatingėsime sukurti atskiros pašto dėžutės ir PayPal/Google CheckOut sąskaitos naudojimui su VPN, tai galėsime naudotis „alternatyviu ID“, kurį su pagrindiniu sieja tik VPN sąsaja jūsų kompiuteryje. O jos gi niekas be jūsų nemato…

 

Trumpai apie VyprVPN, kurią dar nedaug laiko teturėjau išbandyti. Sparta išlieka beveik nepakitusi, bet, žinoma, tik užsienyje. Lietuvos svetainės ir tarnybos veikia lėčiau, nes srautas apeina ratu per VPN serverius. Ryšys yra stabilus, tačiau užmigdžius kompiuterį ir vėliau jį pažadinus, nebeatsinaujina – reikia jungtis pakartotinai. Šifravimo stiprumą neturiu kaip patikrinti (ir nesugebėčiau, net jei žinočiau kaip), bet dėl to neverta jaudintis – be rimtos priežasties niekas nebandys laužtis į jūsų šifruotą ryšį. Konfigūravimas man užtruko vos minutę: tereikia sukurti naują interneto jungtį, nurodyti VPN serverį, prisijungimo duomenis ir nukreipti visą interneto srautą per VPN. Kaina man kol kas nulinė, nes naudojuosi kitomis Giganews paslaugomis. Šiaip geros kokybės patikimi VPN tikrai nebus už dyką.

 

Kam tokia paslauga yra aktuali? 1. Saugantiems savo komunikacijų privatumą. Šifruotas VPN ryšys – papildoma apsaugos priemonė viešuose belaidžiuose tinkluose. Netgi jūsų interneto paslaugų tiekėjas nežino, nei kas, nei iš kur siunčiama. 2. Pykstantiems dėl geodiskriminacijos. Jau minėti Pandora ir Hulu atvejai, prie kurių galima būtų pridurti Spotify ir panašias tarnybas. Jūsų IP yra pasirinktoje šalyje, su žinomo IPT adresu, todėl keblumų „apsimesti“ britu, amerikiečiu ar kuo kitu neturėtų būti. 3. Ką nors besisiunčiantiems torrentais ar kuria kita tarnyba. 106 istorija pamokė, kad jūsų IP gali būti panaudotas piktam. Užsienietiškas IP – papildomas barjeras norintiems jus kuo nors apkaltinti. VPN operatoriai nesaugo jungčių ataskaitų ilgiau kaip vieną parą, todėl pasakyti, kas jungėsi prie kurio serverio su konkrečiu IP praktiškai neįmanoma.

 

Neskubėkite klausti, „iš kur gauti tą VPN“. VPN tiekėjas neturėtų būti atsitiktinis – geriausia, kad tokią paslaugą teiktų jūsų interneto paslaugų tiekėjas. Jei nutarsite naudotis nepriklausomu VPN, paskaitykite atsiliepimus apie jį, palyginkite kainas ir reputaciją. Gal jūs apskritai galite palaukti, kol paslaugą pradės teikti jūsų IPT?

 

Pabaigoje su atodūsiu grįžtu prie persekiojimo internete temos. Teisūs tie, kas sako, jog absoliučiai neįmanoma prievarta ar sekimu ką nors pasiekti. Vos tik padažnėja bandymų gaudyti piratus ar riboti turinio platinimą, kaip mat atsiranda technologijos ir sprendimai, sustiprinantys interneto naudojimo privatumą. Šiose lenktynėse visada laimės paprasti interneto vartotojai, nes jų pusėje yra ir technologinės, ir intelektinės pajėgos. Torrentai be „trekerių“, šifruojami tuneliai, kreiptis iš kitos valstybės IP… tai jau yra šiandien, o kas bus ryt?

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Taigi visai neblogas dalykas, bet kainuoja pinigus. Vat jei nemokamai, tai tikrai geras dalykas, bet jei reiktų mokėti- aš jo nesirinkčiau, nes kažkaip nejaučiu tokio reikalo savo IP apsaugot (bent kol kas). Panašų veikimo principą turi ir TOR serveriai: tavo užklausą siunčia per per keletą kitų žmonių kurie taip pat naudoją TOR, ir to pasekoje yra matomas paskutiniojo žmogaus IP adresas. O kadangi tą užklausą mėtė po visą pasaulį, to pradinio IP atsekti praktiškai neįmanoma, bet tai nežymiai atsiliepia interneto greičiui. Ir kaip jie patys rašo- nei vienas TOR vartotojas nebuvo nubaustas, nes kaip jau minėjau- atsekti pradinį IP beveik neįmanoma.

Redagavo Azotas

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

idomus prikolas. bet kol nedarai kazko svarbuas su kompu kam reiketu apsaugos arba nesi paranojiskas del LANVOS... paranojos... tol nera labai butina IMO

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Idėja gal ir nebloga , bet man nerima kelia vienas dalykas. Visa informacija pereina per ta serveri. Tuo tarpu ir visi tavo slaptažodžiai.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Idėja gal ir nebloga , bet man nerima kelia vienas dalykas. Visa informacija pereina per ta serveri. Tuo tarpu ir visi tavo slaptažodžiai.

O kai tavo visus isheinancius/ieinancius duomenis gali paziureti bet kas tai jautiesi saugiau? ;)

Slaptazodziai gi buna encryptinti vietoj, tavo kompe. Bet kam labai reiks vistiek atsikas ;)

Jei tai butu nemokamai arba minimalus/simbolinis mokestis - naudociausi, o shiaip kol kas butinybes nera.

Atejus visuotinio sekimo laikams maloniau jausciausi, kai zinociau, kad bent paga IP'a neatsiskleisiu ;)

Vienintelis blogis nebent gali buti tame, kad beprociai iki krashtutinumu anonimai pasijaus visai nebaudziami ir ta ishnaudos skleisdami aplink pagieza ir kita sh visur kur tik gali (tokio tipo zmoniu yra ir ju dauges).

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie pokalbio

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Įdėti kaip grynąjį tekstą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.