Final Fantasy VIII - nuomonė apie žaidimą
Sveiki gerbiami žiūrovai ir skaitovai, dabar jūs sužinosite ką aš manau apie labai ilgai besitęsiančios Final Fantasy serijos 8-ą dalį.
Kūrėjai: Square Enix (originaliai SquareSoft)
Išleidimo metai: 2013 Steam versija (iš kurios paimti vaizdai) (org. 1999)
Kalbos: Anglų, Prancūzų, Italų, Ispanų, Vokiečių (nėra lietuvių, nors jos šiaip dar ilgą laiką ir nebus).
Nuorodą į Steam: http://store.steampowered.com/agecheck/app/39150/
Metacritic : http://www.metacritic.com/game/pc/final-fantasy-viii
Apie žaidimo 2013 steam versija
Final Fantasy VIII antras leidimas pasirodęs PC/AK platformoje „Steam“ internetinėje parduotuvėje 2013 metų pabaigoje, mano nuomonę ištaiso pagrindines pirmojo blogybes. Žinoma ši žaidimo versija labai daug nuo pirmosios nesiskiria grafiniu požiūrių, laimei sutvarkytas žaidimo kodas leidžia paleisti žaidimą ant naujesnių kompiuterių ir be problemų jį žaisti. Kai kuriems žaidėjams nepatinka paliktas midi formato garso takelis, tačiau moderių dėka, galima įsimesti Playstation Versijos OST ir pasigerinti grafika. Žaidimo Steam bendruomenės puslapyje „guides“ skiltyje rasite visų žaidimą galinčių pagerinti modų sąrašą.
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=203527336
Mano kuklia nuomone šis žaidimas yra serijos bestas, joks kitas serijos žaidimas taip stipriai neužkabino kaip aštuntoji dalis, po ja seka tik „Final Fantasy V“ ir „Final Fantasy VI“. Esu išbandęs beveik visus serijos žaidimus išskyrus 11, 13, 14 dalis.
Daugumai jaunesnių žaidėjų kurie neegzistavo šiame pasaulyje kaip pasirodė FF8 žaidimas jiems gali pasirodyti kaip dar vienas senas vaikščiojimo simuliatorius pasižymintis lieva grafika ir neturintis visiškai jokio įgarsinimo. Tad šį žaidimą gali žaisti tik tie kurie moka skaityti viena iš 5 kalbų kuriomis prieinamas šis žaidimas t.y Anglų, Vokiečių, Italų, Įspanų, Prancūzų kalbomis. Kalbanta apie grafika galiu pasakyti, žaidimo grafikai laikas nebuvo gailestingas, kas kadaise žaidimų pasaulyje atrodė „gerai“ pagal šių dienų standartus atrodo tragiškai, žinoma tai labai tinka siaubo žaidimams, bet visiems kitiems nelabai. Tačiau tuo metu kai pirmąkart jį pasileidau tiek veikėjų tiek vaizdo intarpų grafika buvo žymiai pagerėjusi nuo septintosios dalies, kuri buvo pirmasis kūrėjų bandymas sukurti 3D žaidimą. Realiai man ir dabar atrodo, kad didžiąją dalį šio žaidimo kūrimo kaštų sudarė vaizdo intarpu kūrimas, kurie savo laiku buvo kompiuterinės grafikos aukštumoje. Nuo pirmosios versijos ši tikrai pagerėjo valdymo atžvilgiu dabar žaidimo metu vaizduojami klaviatūros o, ne konsolinio pulto mygtukai.
Final Fantasy VIII pasakoja apie jaunuolį vardu Skvolius (jį žinoma galima ir pervadinti taip istorija taps asmeniškesmė), mūsų veikėjas ruošiasi egzaminui, kuris jam leis tapti vienu iš geriausių samdinių vadinamų SeeD, tam jis beveik visą gyvenimą praleido ugdymo įstaigoje pavadintoje „Balamb Garden“. Kurios kadetai mokinami visų su darbu susijusių dalykų. Tapęs Seed nariu mūsų veikėjas pastoviai gauna alga, kuri priklauso nuo jo SeeD rango, nuo kovos veiksmų priklauso ar jis didės ar mažės.
Šis veikėjas dažnam serijos gerbėjui yra vienas nemėgstamiausių ir nėra sunku suprasti kodėl. Jis šaltas, užsidaręs savyje, stengiasi vengti kontakto su kitais, tačiau jis pakankamai protingas ir sumanus visada susikoncentravęs ties savo tikslu. Žinoma kartais jis abejoja dėl savo veiksmų panašiai kaip ir Hamletas. Jis iš vienišiaus vėliau tampa jaunuoliu kuriam rūpi jo draugai ir Rinoja. Tokie personažai kaip Skvolius nedažnai pasitaiko japoniškų vaidmenų žaidimų tarpe, jis neturi aiškaus tikslo ir nesiekia tapti pačiu pačiausių.
Kas man labiausiai patinka dėl šio veikėjo yra tai kaip jis žaidimo pabaigoje pasikeičia ir tampa atviresnis, bei labiau pasiaukojantis savo komandos narių vardan. Be Skvoliaus mes sutiksime ir kitų įdomių veikėjų, jo merginą Rinoja, SeeD samdinius Zellą, Selfie (Taip toks jos vardas), Quistis ir šaulį Irviną. Šie veikėjai suteikia žaidimui įvarovės ir atmosferos. Įdomus faktas yra tai, kad iš visų žaidžiamų veikėjų pervadinti galime tik Skvolių ir Rinoja.
Garso takelis
manau apie jį nereikia rašyti ar kalbėti, just listen:
https://www.youtube.com/watch?v=voMy4OJ4_qY
Eiga
Žaidimo pradžioje jūs keliausite pėščiomis ir jūsų kelionių maršrutas bus šiektiek apribotas, jūsų didžiausias valdomas būris bus 3 žmogeliukai ir toks išliks visą žaidimą. Vėliau jūs atrakinsite laivus, traukinius ir galėsite pasigrožėti pasauliu iš orlaivio. Dar kaip buvau minėjes bus galimybė pabūti atvirame kosmose. Žaidime kitaip negu praeitoje dalyje nebegalime pirkti ginklų, juos reikia kraftinti suradus atitinkamus ginklų mėgėjų žurnalus, laimei galima pereiti žaidimą ir su pirmoju ginklu.
Pabaigai
Be pagrindinio žaidimo žaidėjus dar kabina trigubos triados (Triple Triad) mini žaidimas, kuris pasižymi įdomiomis kortų žaidimo mechanikomis ir iki šiol jis laikomas vienu iš geriausiu Final Fantasy serijos mini žaidimu. Žinoma daugelis žaidėjų gali laisvai pro jį praeiti tačiau tiems, kuri patirti pilna FF8 žaidimą jį išbandyti būtiną, nes atgaivina po aktyvaus žygio. Tiesiog reikia surasti NPC (kompiuterio valdomą veikėją) ir paspausti mygtuką S.
Final Fantasy 8 galbūt ir senas pagal šių dienų standartus, ir taip pat veiksmas jame vyksta lėtai, kitaip negu moderniuose žaidimuose tačiau jeigu esate Konsolinio stiliaus vaidmenų žaidimų mėgėjas ar šiaip norite išbandyti tai ko dar nebandėte aš tikrai rekomenduoju šį žaidimą, nes jūs nerasite geresnio žaidimo su tiesiog kabinančia istorija ir tiesiog dažnai nepasitaikančiai siužeto posūkiais. Man šis žaidimas įsiminė kaip tik dėl savo siužeto ir veikėjų, be to šis žaidimas dar ir dabar turi savotiško šarmo dėl kurio norisi sugrįžti vėl ir vėl. Steam versija patarčiau žaisti tik su modais.
- 5
6 komentarai
Rekomenduojami komentarai